Ekstraklasa. Dotkliwa kara dla obrońcy Wisły Płock za naruszenie nietykalności sędziego

Karę w postaci zawieszenia na aż pół roku otrzymał obrońca Wisły Płock - Cezary Stefańczyk - za naruszenie nietykalności sędziego w trakcie sobotniego meczu z Cracovią.

Była 87. minuta sobotniego meczu Wisły Płock z Cracovią (3:2), kiedy rozwścieczony Cezary Stefańczyk naruszył nietykalność sędziego Bartosza Frankowskiego. Chwilę wcześniej, jeszcze przy stanie 2:2, arbiter po weryfikacji VAR nie uznał bramki dla drużyny Kibu Vicuny.

Wisła, która od 56. minuty grała w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Adama Dźwigały, spotkanie z Cracovią kończyła w dziewiątkę. Stefańczyk za swoje zachowanie także bowiem został usunięty z boiska. Mimo to płocczanie wygrali mecz dzięki trafieniu Dominika Furmana z rzutu karnego w doliczonym czasie gry.

W środę Komisja Ligi nałożyła na Stefańczyka karę w postaci zawieszenia na aż sześć miesięcy! Wyrok nie jest prawomocny, a Wisła Płock za pośrednictwem oficjalnej strony klubowej poinformowała, że piłkarz na pewno skorzysta z możliwości odwołania się od niej.

Po 24 kolejkach ekstraklasy Wisła Płock zajmuje przedostatnie miejsce z dorobkiem 23 punktów. Zespół Vicuny traci jednak tylko jeden punkt do Miedzi Legnica, Śląska Wrocław i Górnika Zabrze oraz dwa "oczka" do 11. obecnie Arki Gdynia. Kolejny mecz Wisła rozegra w poniedziałek o godz. 18, kiedy na wyjeździe zagra z Lechią Gdańsk.