Ekstraklasa. Lech Poznań goni czołówkę. Drugie zwycięstwo z rzędu

Jeden gol w pierwszej połowie, bez goli w drugiej. Lech Poznań w 24. kolejce Lotto Ekstraklasy pokonał 1:0 na własnym stadionie Arkę Gdynia.

Tydzień temu, po dwóch porażkach na początku rundy wiosennej, Lech Poznań wreszcie się przełamał. I to w meczu z Legią Warszawa (2:0), więc mogło się wydawać, że najtrudniejsze już za Kolejorzem. - Spotkanie z Arką Gdynia uważam za dużo trudniejsze niż z Legią. Chodzi o sposób gry - twierdził jednak Adam Nawałka. Były selekcjoner reprezentacji Polski chyba trochę kokietował, bo w niedzielę Arka nic wielkiego nie pokazała. Lech zresztą też nie. O pierwszej połowie w zasadzie nie ma co wspominać. No, chyba że tylko o golu Christiana Gytkjera, czyli o pierwszym celnym strzale Lecha przed przerwą (jednym z dwóch), który padł w 39. minucie.

Po przerwie zmieniło się niewiele. Obie drużyny nadal nie tworzyły dogodnych okazji. Arka najbliżej wyrównania była chyba w 67. minucie - Maciej Jankowski doszedł do dośrodkowania, ale uderzył głową zbyt słabo, by zaskoczyć Jasmina Buricia. Lech Poznań dzięki temu zwycięstwu awansował na piąte miejsce w tabeli. Do prowadzącej Lechii Gdańsk traci 10 punktów, ale może tracić 13, jeśli ekipa Piotra Stokowca w poniedziałek upora się z Zagłębiem Lubin (godz. 18). W następnej kolejce drużyna Nawałki zagra na wyjeździe z Miedzią Legnica (10 marca, godz. 18).