Ekstraklasa. Wisła Płock ogrywa rozpędzoną Cracovię, grając w "9"!

Szalony mecz w Płocku! Wisła przegrała w tym roku wszystkie mecze, by w sobotę pokonać Cracovię 3:2, kończąc mecz w "9".

Wisła Płock zatrzymała Cracovię! Zespół Michała Probierza jechał do Płocka po siedmiu ligowych zwycięstwach z rzędu, a wraca bez punktów. Wisła z kolei w tym roku przegrała wszystkie trzy mecze. Niespodziewanie gospodarze wyszli na prowadzenie już w 23. minucie, gdy gola strzelił Grzegorz Kuświk. Na 2:0 podwyższył w 49. minucie Ariel Borysiuk.

Wisła wygrała w "9"

Chwilę później Adam Dźwigała wyleciał po czerwonej kartce i gospodarze musieli grać w "10". Goście z kolei strzelili kontaktowego gola - z karnego trafił w 60. minucie Airam Cabrera. W 71. minucie Filip Piszczek wyrównał na 2:2 i wydawało się, że Cracovia może przechylić szalę na swoją korzyść. Jednak nic z tego - Wisła najpierw straciła Cezarego Stefańczyka, który dostał czerwoną kartkę za zaatakowanie sędziego, a następnie.. zdobyła bramkę na 3:2. Autorem trafienia Dominik Furman, który strzelił z karnego w 90 minucie. Tak szalonego meczu to w Ekstraklasie dawno nie było. Kto wybrał El Clásico, a nie spotkanie Wisła - Cracovia, niech żałuje.

Zagłębie walczy o pozostanie w lidze

Zagłębie Sosnowiec jest ostatnie w lidze i rozpaczliwie walczy o pozostanie w Ekstraklasie. W meczu z Koroną Kielce gospodarze zagrali świetnie, pokonując rywala aż 4:1. Strzelanie dla Zagłębia rozpoczął w 19. minucie Olaf Nowak. W 35. minucie wyrównał z rzutu karnego Elia Soriano. Potem bramki zdobywali już tylko gospodarze. W 53. minucie trafił Zarko Udovicic i było 2:1. Cztery minuty później Georgios Mygas wyprowadził Zagłębie na 3:1. Wynik spotkania ustalił Patrik Mraz w 90. minucie, strzelając na 4:1. Gospodarze rozbili Koronę, zapisując sobie zasłużone trzy punkty.

Jagiellonia gubi punkty

Jagiellonia Białystok zmierzyła się w sobotę na własnym stadionie z Górnikiem Zabrze. Prowadzenie gospodarzom dał w 23. minucie Guilherme z rzutu karnego. Dwie minuty później wyrównał Szymon Żurkowski. Jagiellonia znów prowadziła od 57. minuty, gdy gola strzelił Arvydas Novikovas. Wydawało się, że trzy punkty zostaną w Białymstoku, ale w 89. minucie Angulo zdobył bramkę dla gości. Skończyło się wynikiem 2:2.