Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Dawna gwiazda Ekstraklasy znalazła nowy klub. "Cesarz Estonii" wraca do ojczyzny

Ekstraklasa 2018/2019. Konstantin Vassiljev wrócił do ojczyzny. Estończyk przeniósł się z Piasta Gliwice do tallińskiego klubu FC Flora.

Konstantin Vassiljev pożegnał się z Piastem. Teraz zagra w FC Flora

Kilka dni temu Konstantin Vassiljev za porozumieniem stron rozwiązał kontrakt z Piastem Gliwice. Jego powrót do śląskiej drużyny był bardzo nieudany, a ostatnio Estończyk grał w drużynie rezerw. Po opuszczeniu polskiej ligi piłkarz zdecydował się powrócić do ojczyzny. W rozpoczynającym się właśnie sezonie estońskiej ekstraklasy będzie reprezentował barwy FC Flora.


103-krotny reprezentant Estonii podpisał z tallińskim klubem roczny kontrakt. Flora to jeden z bardziej utytułowanych klubów nadbałtyckiego kraju – jedenastokrotnie wygrywał ligę i ma na koncie 7 pucharów Estonii.

Vassiljev kilka lat temu był gwiazdą Ekstraklasy. Błyszczał zwłaszcza w Jagielloni Białystok

Konstantin Vassiljev rozpoczynał swoją przygodę w Ekstraklasie w sezonie 2014/2015, w Piaście Gliwice. Później przeniósł się do Jagielloni Białystok i dzięki świetnej grze tygodnik „Piłka Nożna” uhonorował piłkarza tytułem „Obcokrajowca roku”. W swoim najlepszym sezonie (2016/2017) w polskiej lidze pomocnik strzelił 13 goli i zanotował 14 asyst. Vassiljev urodził się w Tallinie i w przeszłości był w kadrze takich zespołów jak:Tallinna JK i Levadia Tallinn.

 
Więcej o: