Ekstraklasy. Śląsk Wrocław pokonał Zagłębie Lubin

Śląsk Wrocław pokonał u siebie Zagłębie Lubin 2:0 w meczu 23. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Dla drużyny Bena van Daela to pierwsza strata punktów w tym roku.

Była 42. minuta meczu, kiedy z rzutu rożnego dokładnie dośrodkował Krzysztof Mączyński, piłkę głową zgrał Marcin Robak, a z bliska do siatki wbił ją Mateusz Radecki. Dzięki tej akcji Śląsk schodził na przerwę z prowadzeniem.

Siedem minut po rozpoczęciu drugiej połowy było już 2:0, a tym razem gola głową strzelił Robak. Chwilę później powinno być 3:0. Powinno, jednak napastnik Śląska nie trafił z bliska do bramki Dominika Hładuna. Robak mógł w tym meczu zaliczyć jeszcze jedną asystę, jednak pod koniec spotkania jego dokładnego podania nie wykorzystał Lubambo Musonda.

Dla wrocławian to druga wygrana w tym roku. Śląsk wcześniej pokonał Zagłębie Sosnowiec 2:0 i przegrał z Wisłą Kraków 0:1. Dla Zagłębia Lubin to zaś pierwsza strata punktów po pokonaniu Lecha Poznań 2:1 i Miedzi Legnica 3:0.

Po 23 kolejkach Zagłębie zajmuje 10. miejsce w tabeli z dorobkiem 30 punktów, Śląsk ma sześć "oczek" mniej i jest na 12. pozycji. W następnej kolejce lubinianie zmierzą się u siebie z Lechią Gdańsk (poniedziałek, 18.00), a wrocławianie pojadą do Gliwic, gdzie zagrają z Piastem (piątek, 18.00).