Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kosta Runjaić w "Wilkowicz Sam na Sam": Jechałem do Polski z myślą, że tu będą Bałkany. A tu są Niemcy albo Skandynawia. Moje pierwsze zdziwienie: nikt nie pali papierosów!

- Wybrałem Pogoń Szczecin instynktem. Nie planowałem pracy w Polsce, tak wyszło. Przyjaciele mi odradzali: złamiesz sobie karierę, już nie wrócisz do Niemiec. Ale ja poczułem dobrą energię - mówi w "Wilkowicz Sam na Sam" Kosta Runjaić, jeden z najlepszych trenerów Ekstraklasy.

Runjaić opowiada o swojej nietypowej drodze: od pracy w nieruchomościach i ubezpieczeniach do trenowania m.in. Kaiserslautern, Darmstadt i TSV Monachium. - Byłem na jednym kursie trenerskim z Juergenem Kloppem: on już sławny, ja zupełnie nieznany. O takich jak ja mówią w Niemczech, że do kariery wskoczyliśmy z boku – opowiada Runjaić, który pracował w futbolu nie tylko jako trener, ale też analityk przygotowujący do wystąpień w telewizji ZDF jej eksperta, Olivera Kahna. Jednym z największych osiągnięć trenerskich Runjaicia był półfinał Pucharu Niemiec z drugoligowym Kaiserslautern, walkę o finał jego drużyna nieznacznie przegrała z Bayernem Pepa Guardioli.

- Wielu piłkarzy, z którymi pracowałem, gra dziś w Bundeslidze, trafiali do młodzieżowej reprezentacji Niemiec. Gdy się teraz patrzy, jakie warunki mają młodzi piłkarze w Anglii, jakie ośrodki, jakie zgrupowania, gdy się patrzy na Niemcy, a potem spojrzy na to co jest w Polsce, to to są różne światy. A jednak różnica na boisku nie jest aż tak duża. Krzysztof Piątek pokazał, że dla tych którzy trenują w Polsce też wszystko jest możliwe.

Więcej o:
Komentarze (124)
Kosta Runjaić w "Wilkowicz Sam na Sam": Jechałem do Polski z myślą, że tu będą Bałkany. A tu są Niemcy albo Skandynawia. Moje pierwsze zdziwienie: nikt nie pali papierosów!
Zaloguj się
 • lica79

  Oceniono 25 razy 15

  W Pogoni będziesz wielbiony w Niemczech jednym z wielu w tłumie. Życzę dalszych sukcesów z rosnąca w siłe Pogonią Szczecin

 • hubba-hubba

  Oceniono 34 razy 6

  Cóż, nie wiedział, że jest Polska i Polska. Trafił do Szczecina, jednego z najbardziej europejskich wśród polskich miast. Gdyby trafił gdzieś na Mazowsze, dalej na wschód od Wisły czy nawet do Warszawy (biurowce nie czynią Europy, ile razy wysiadam w Warszawie z pociągu, myślę, że jestem gdzieś w Azji - coś pośredniego między Moskwą a Djakartą ), gadałby inaczej.

 • ext

  Oceniono 5 razy 5

  Widać, że to jest prawdziwy profi. Takich trenerów i generalnie ludzi nam potrzeba jak najwięcej!

 • ikebroflovski

  Oceniono 6 razy 4

  O jezu o jezu znowu nas pochwalili! Znowu nas pochwalili! wow! (tak, to jest sarkazm)

 • komercyjny02

  Oceniono 26 razy 4

  Facet powiedział największy komplement jaki mógłbym usłyszeć. Bo ja zawsze marzyłem aby Polska osiągnęła poziom Niemiec albo Skandynawii.
  Ale pora otrzeźwieć. To jednak jest Polska. Nie jest to najgorsze na świecie miejsce do życia, ale jednak to "tylko" Polska.

  Wystarczy włączyć telewizję by przekonać się, że tutaj filmów zagranicznych się nie dubbinguje (jak w Niemczech) ani nie wyświetla w wersji oryginalnej z napisami (jak w Skandynawii). Tutaj obowiązuje nadwiślańska szeptanka.

 • crex-crex

  Oceniono 5 razy 3

  Ponieważ redakcja nie robi nic z wpisami o "seks-randkach" nie przedłużę w maju abonamentu.

 • slimslider

  Oceniono 4 razy 2

  Na szczęście nasi "sojusznicy" Żydzi plują w nas, bo inaczej poniosło by Naród w obłoki...

 • janbar22

  Oceniono 4 razy 2

  Z Pogonią liczymy na Puchary i - co najmniej 3 miejsce w lidze. Potem Runjacia podkupi jakaś Osasuna lub Sparta Praga- i po zabawie.

 • patatajmiauhau

  Oceniono 4 razy 2

  „Czy ja palę? Pani Kierowniczko! Ja palę przez cały czas! Na okrągło!" ;-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX