Jakub Błaszczykowski skomentował oprawę kibiców Wisły Kraków

- Ten wieczór zostanie w mojej pamięci na długo - powiedział Jakub Błaszczykowski po meczu Wisły Kraków ze Śląskiem Wrocław (1:0), na którym kibice zaprezentowali wyjątkową oprawę.

Sektorówka z podobizną Jakuba Błaszczykowskiego, a na dole transparent: "Miłość większa od milionów, Kuba wreszcie witaj w domu" - taką oprawę na początku spotkania ze Śląskiem Wrocław zaprezentowali kibice Wisły Kraków. - Chciałem skoncentrować się tylko na meczu, ale oczywiście dochodziły do mnie sygnały, że kibice coś szykują. Bardzo im dziękuję za tak ciepłe przyjęcie. Ten wieczór zostanie w mojej pamięci na długo - mówił po meczu Błaszczykowski.

I dalej opowiadał o samym spotkaniu: - Bardzo ciężki mecz, ale właśnie takiego się spodziewaliśmy. Wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo. Dlatego trzy punkty cieszą. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało się je zdobyć. Ale też świadomi, że mamy jest jeszcze dużo mankamentów w naszej grze, które trzeba poprawić. Pokora i ciężka praca, teraz tylko to się liczy.

Wisła w poniedziałek wygrała ze Śląskiem po golu Błaszczykowskiego, który w 40. minucie wykorzystał rzut karny. - Co sobie myślałem, jak podchodziłem do jedenastki? Nic szczególnego. Starałem się odciąć, skupić tylko na tym, by oddać dobry strzał - odparł Kuba, który w 80. minucie zszedł z boiska przy owacji na stojąco. Wisła mimo zwycięstwa ze Śląskiem nie wróciła do górnej połowy tabeli. Zbliżyła się jednak do rozpędzonej Cracovii, która zajmuje ósme miejsce - ma do niej punkt straty. Za tydzień ekipa Macieja Stolarczyka zagra na wyjeździe z Lechią Gdańsk (23 lutego, godz. 20.30).