Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Chciał grać dalej, ale sędzia mu na to nie pozwolił. Kuriozalna sytuacja w meczu Legia - Cracovia

Jakież było zdziwienie Williama Remy'ego, kiedy Piotr Lasyk wezwał go z powrotem na murawę tylko po to, by przekazać, że wylatuje z boiska po bezpośredniej czerwonej kartce.

Była 74. minuta. Legia przegrywała z Cracovią 0:2, kiedy William Remy w pozornie niegroźnej sytuacji w środku pola najpierw nadepnął na stopę Javiego Hernandeza, a po chwili jeszcze naskoczył na jego udo. Sędzia Piotr Lasyk pokazał mu drugą żółtą kartkę (pierwszą Remy zobaczył w 68. minucie za faul na Mateuszu Wdowiaku) i wyrzucił z boiska. Po chwili dokonał jednak analizy wideo i wezwał zawodnika Legii z powrotem. Sytuacja była dość kuriozalna, bo Francuz myślał, że sędzia cofa drugą żółtą kartkę i pozwala mu grać dalej. Remy już nawet zaczął biec w kierunku środka boiska. Jakież było jego zdziwienie, gdy po chwili został przywołany przez arbitra, który zamiast drugiej żółtej, pokazał mu bezpośrednią czerwoną kartkę i z powrotem odesłał do szatni.

Dla losów meczu nie miało to znaczenia, bo Remy i tak musiał opuścić boisko. Zmienia się to, że nie będzie mógł zagrać w następnych kolejkach. Choćby za tydzień w Poznaniu, gdzie Legia - w hicie 23. kolejki Lotto Ekstraklasy - zmierzy się z Lechem. Po niedzielnej porażce 0:2 z Cracovią drużyna Ricardo Sa Pinto traci już cztery punkty do prowadzącej w tabeli Lechii Gdańsk.

Więcej o:
Komentarze (39)
Chciał grać dalej, ale sędzia mu na to nie pozwolił. Kuriozalna sytuacja w meczu Legia - Cracovia
Zaloguj się
 • my_kroolik

  Oceniono 14 razy 10

  Ale co w tej sytuacji było kuriozalnego, poza może kuriozalną głupotą Remy`ego?

 • atr8

  Oceniono 10 razy 8

  A niby dlaczego Lech - Legia ma być meczem kolejki? Tej linowej na Kasprowy?

 • my_kroolik

  Oceniono 9 razy 7

  Legia z Lechem to jest hit kolejki? Obie drużyny przegrały swoje mecze po bardzo słabej grze. Lech się nie liczy w grze o mistrza, a jeśli Legia coś ugra, to już tylko przez słabość innych. Jak dla mnie, to hitem kolejki będzie mecz Cracovii z Jagiellonią

 • mirasko70

  Oceniono 5 razy 5

  "Po niedzielnej porażce 0:2 z Cracovią drużyna Ricardo Sa Pinto traci już siedem punktów do prowadzącej w tabeli Lechii Gdańsk." Proponuję bk wziąć riposton lub coś innego na kaca, ponieważ jutro znowu jest dzień i wypadałoby trzeźwo myśleć. Legia ma aktualnie 4 oczka straty do lidera.

 • taka_jest_prawda

  Oceniono 6 razy 4

  Jaka kuriozalna sytuacja ???
  Najpierw pokazał żółtą, a że była to żółta więc w konsekwencji czerwona. Po analizie VAR doszedł do wniosku, że należy się za ten brutalny faul od razu czerwona, więc przywołał go, pokazał że odwołuje drugą żółtą i karze go bezpośrednią czerwoną. Jest to konieczne, bo inne są konsekwencje czerwonej w efekcie drugiej żółtej, a inne w wyniku bezpośredniej czerwonej. I dlatego Remy nie zagra w Poznaniu.

 • beton44

  Oceniono 8 razy 4

  Murzyna bijom !!!

  Sędzia rasista !!!

  Ksenofob, a może i antysemita !!!

 • smiki48

  Oceniono 5 razy 3

  jakiś niedorozwinięty dziennikarz. Sędzia najpierw uznał, że powinna być żółta kartka, a po analizie video doszedł do wniosku że za ten faul należy się czerwona kartka. Czy to takie trudne do pojęcia? Gdyby nie było pierwszej żółtej kartki, to zawodnik mógłby grać dalej. A za taki faul nie powinien.

 • ritzy

  Oceniono 6 razy 2

  "Po niedzielnej porażce 0:2 z Cracovią drużyna Ricardo Sa Pinto traci już siedem punktów do prowadzącej w tabeli Lechii Gdańsk."

  Ciekawe czemu/komu ten osobnik (bk) zawdzięcza posadę w GW. Ja sie tylko mogę domyślać. Na pewno nie dostał się dzięki kwalifikacjom związanym z zawodem dziennikarza.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX