Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa zmienia nazwę od przyszłego sezonu! Nowy sponsor ligi

Jak informuje Tomasz Włodarczyk z Przeglądu Sportowego, od przyszłego sezonu Lotto Ekstraklasa zmieni nazwę i będzie się nazywać PKO Ekstraklasa. Zmieni się także harmonogram meczów.

Video pochodzi z serwisu VOD

Jak twierdzi Tomasz Włodarczyk z Przeglądu Sportowego w sezonie 2019/2020 zmieni się sponsor tytularny Ekstraklasy. Przez ostatnie dwa lata nazwę tytularną wykupiło Lotto, ale umowa wygasa. Wiele wskazuje jednak na to, że w nowym sezonie sponsorem tytularnym zostanie PKO, ale dokładna nazwa może brzmieć inaczej, np. PKO Bank Polski Ekstraklasa lub Bank Polski Ekstraklasa.

Okazuje się, że zmienią się również terminy meczów, a kibice wreszcie doczekają się redukcji spotkań w poniedziałki. Nie wszystkich, ale na pewno Ekstraklasa nie będzie grała w poniedziałek w grudniu i lutym, a w sumie Ekstraklasa będzie grać łącznie w 15 poniedziałków. Poniedziałkowe mecze o 18 miałby zostać przeniesione na niedzielę (godzina 12:30).

Ma to związek ze zdecydowanie najgorsza frekwencją na poniedziałkowych meczach. Kibice wielokrotnie podkreślali, że dotarcie na stadion w poniedziałkowy wieczór jest po prostu trudne.  Niestety, odbija się to na spadku dochodów z dnia meczowego. 

Więcej o:
Komentarze (50)
Ekstraklasa zmienia nazwę od przyszłego sezonu! Nowy sponsor ligi
Zaloguj się
 • d1r3ct

  Oceniono 7 razy 7

  PKO Bank Polski kontrolowany jest przez Skarb Państwa, który posiada w nim 29,43% (a razem z OFE...czyli też obywatele to już prawie 40%) akcji...czyli de facto podatnik sponsoruje piłkę kopaną o bardziej niskiej jakości. Tak niskiej, że przez prawie trzydzieści lat trzy razy nasze kluby (Legia, Widzew) grały w Lidze Mistrzów. W tym czasie wielokrotnie drużyny z państw jak Cypr, Dania, Austria, Rumunia, Norwegia czy Czechy grały w LM. Jak to możliwe, że nie trzeba być Barceloną, Bayernem, Juventusem czy "nawet" Atlético, Schalke czy Lyon i można grać w LM ?
  Trzeba zapytać drużyn jak Aalborg, Cluj, Viktoria Pilzno, Steaua Bukareszt, IFK Göteborg, Maccabi Hajfa, Grasshoppers Zurych, Brøndby, FC Basel, Rangers, Partizan, Rosenborg Trondheim, Sparta Praga i paru innych. Jak tego dokonały bo nie są z państw kilkukrotnie bogatszych, często też ich kluby nie mają znacznie czy dzisiaj w ogóle nie mają większych budżetów. Do tego ich ligi często małe, mniejsza liczba mieszkańców - potencjalnych widzów, mniej potencjalnych zawodników, a kopana nie jest u nich tzw. sportem krajowym, pierwszego wyboru.
  Tak przemy na Zachód, tak budujemy stadiony, często za publiczne pieniądze bo kasa idzie od rządu czy lokalnie od samorządów i co ? PZPN niby też się zmienia, niby są jakieś programy, niby wszystko idzie do przodu.
  A jednak sukcesów klubowych brak, nie ma nawet w miarę regularnego występowania w LM czy LE, tak żeby któryś polski klub grał przynajmniej w fazie grupowej co drugi, trzeci rok. Bo o awansie dalej w LM czy nawet LE nie ma co marzyć. Wiele klubów i miast ma problem z bandytami, bo to nie są jacyś tam chuligani. To są regularni bandyci na stadionach, przestępstwa, pobicia, handel narkotykami, a brylują w środowisku około klubowym, a jak widać po przykładzie Wisły kierują poczynaniami klubu w Ekstraklasie! Strach być kibicem bo możesz mieć złe barwy i idąc przez miasto dostać maczetą albo jakaś dzika horda barbarzyńców może wpaść do ciebie do miasta i napaść. Poziom agresji i braku kultury w tym sporcie wśród kibiców jest zdecydowanie najgorszy, a frekwencja wbrew pozorom kiepska. Patrząc na całościowe nakłady na stadiony, na to ile kosztuje utrzymanie klubu, ile zarabiają piłkarze to do takiej siatkówki wygląda to kiepsko.
  Sport można promować, ale czysty, poprzez aktywność fizyczną, miasta (rząd i spółki) powinny inwestować np. w budowanie parków, miejsc zielonych, otwartych siłowni, ścieżek rowerowych, boisk do koszykówki i innych sportów. A mniej angażować się bezpośrednio i finansowo w sport profesjonalny, szczególnie jeśli jest to kosztowne i ma powiązania z bandyctwem.

 • boliver

  Oceniono 9 razy 7

  Najlepiej

  Pkp

  I odstawic na boczne tory,,

 • pissucks

  Oceniono 5 razy 5

  Jak można się reklamować poprzez medium tak dziadowskie, jak nasza ekstraklapa? Podziwiam marketingowców, jeśli usługi PKO będą na takim poziomie jak nasi ligowi kopacze, to ... pozdrowienia.

 • epik73

  Oceniono 4 razy 4

  PKO znalazło sobie furtkę na pralnie pieniędzy

 • koc187

  Oceniono 4 razy 4

  Toi Toi Ekstraklasa <3

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX