Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jakub Błaszczykowski zgłoszony do prestiżowej nagrody. Nie zdobył jej jeszcze żaden Polak

Dziennikarze "Super Expressu" zgłosili kandydaturę Jakuba Błaszczykowskiego do nagrody FIFA Fair Play. Jeszcze nigdy w historii nie zdobył jej żaden Polak.

FIFA Fair Play to nagroda przyznawana od 1987 roku. W plebiscycie udział mogą brać piłkarze, trenerzy, kibice czy działacze klubów, którzy w trakcie danego okresu wykazali się wyjątkowym zachowaniem. Dotychczas plebiscytu nie wygrał jeszcze żaden Polak, ale w tym roku może być inaczej, bo dziennikarze "Super Expressu" postanowili zgłosić do FIFA kandydaturę Jakuba Błaszczykowskiego.

Reprezentant Polski został w ten sposób wyróżniony za ogromną pomoc, jakiej zaoferował walczącej z problemami Wiśle Kraków. Doświadczony pomocnik udzielił krakowskiemu klubowi pożyczki w wysokości 1,33 mln zł, a dodatkowo zgodził się grać w jej barwach za najniższą możliwą pensję na kontrakcie zawodowego piłkarza - 500 zł miesięcznie, które i tak przekazuje na cele charytatywne.

Nagroda FIFA Fair Play przyznana zostanie pod koniec 2019 roku. W ubiegłorocznym plebiscycie otrzymał ją Lennart Thy, napastnik holenderskiego PEC Zwolle, który w czasie gry w barwach VVV-Venlo został dawcą komórek macierzystych, pomagając w ten sposób dziecku choremu na białaczkę.

Więcej o:
Komentarze (30)
Jakub Błaszczykowski zgłoszony do prestiżowej nagrody. Nie zdobył jej jeszcze żaden Polak
Zaloguj się
 • pemu

  Oceniono 11 razy 7

  A Misiek Oder Uśmiechu też dostanie?

 • darek638

  Oceniono 10 razy 6

  Czy dla Kuby ta pożyczka jest rzeczywiście ogromną kwotą?
  Lubański dostał nagrodę Fair Play Unesco w 1978 roku.

 • dziki1969

  Oceniono 9 razy 5

  Nagroda fair play za UDZIELNIE POŻYCZKI upadającemu klubowi???? I rozegranie kilku meczów gratis? Błagam... Jak nisko upadliśmy... Fajnie że to zrobił, ale jak za pożyczanie pieniędzy można dostać nagrodę FAIR PLAY, to świat się kończy. Co innego gdyby tak PRZEKAZAŁ jakiś procent swoich zarobków na szkółkę piłkarską w trzecim świecie.

 • ps11111ps

  Oceniono 4 razy 4

  Blaszczykowski na prezydenta RP! Chociaz w sumie... czy on nie byl aby troche pisopozytywny?

 • nienoto

  Oceniono 12 razy 4

  Należy mu się jak najbardziej. Podziwiam. Ja na Jego miejscu siedziałbym sobie gdzieś pod palami popijał kolorowe napoje i czytał książki, a nie topił pieniądze w jakiś upadający klub przekręcony przez cwaniaków i osiedlowych bandziorków. Coś takiego można zrobić tylko z pasji i serca.

 • kosmyg

  Oceniono 7 razy 3

  Powinien być nominowany Brzęczek za dawanie szansy piłkarzowi, który od półtora roku nie rozegrał pełnego meczu w żadnym klubie. Do ostatniego weekendu.

 • adigi

  Oceniono 4 razy 2

  a jaki związek ma fair play z pożyczenie paru mln klubowi z którym jest się związanym emocjonalnie ?
  może nagrodę nobla od razu dajcie :)
  to już bardziej Leśnodorskiemu należała by się ta nagroda, bo bezinteresownie oferował swoją pomoc i pomógł klubowi z którym nie tak dawno toczył walki o MP.
  głupawka zatacza coraz większe kręgi :D

 • slavinho

  Oceniono 8 razy 2

  Należy też wspomnieć o jego "pozawiślackiej" działalności charytatywnej (fundacja, turnieje dla dzieci, itp.). Ktoś powie, że go na to stać. Może tak, ale jest wielu innych, których stać bardziej a nie robią nic.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX