Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Górnik Zabrze - Wisła Kraków. Gdzie obejrzeć powrót Błaszczykowskiego do Lotto Ekstraklasy? Transmisja TV, stream online

Lotto Ekstraklasa 2018/2019. W meczu kończącym pierwszą kolejkę rundy wiosennej Górnik Zabrze zagra z Wisłą Kraków. W pierwszym składzie Białej Gwiazdy być może zagra Kuba Błaszczykowski. Zobacz, gdzie oglądać mecz Górnika z Wisłą. Transmisja TV, stream online.

Jakub Błaszczykowski uratował Wisłę Kraków. Do "Białej Gwiazdy" dołączył też Sławomir Peszko

W poniedziałkowym spotkaniu, które zakończy 21. kolejkę Lotto Ekstraklasy Górnik Zabrze zagra z Wisłą Kraków. W przypadku obu klubów można mówić o sporych zawirowaniach. W ostatnich tygodniach Wisła Kraków wyszła z jednego z największych kryzysów w swojej historii. Po niedoszłej sprzedaży klubu zagranicznym inwestorom ostatecznie „Biała Gwiazda” pozostała w rękach Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków i uzyskała licencję na grę w dalszej części sezonu Lotto Ekstraklasy.

Nie byłoby to możliwe bez wkładu finansowego Jarosława Królewskiego, Tomasza Jażdżyńskiego i Jakuba Błaszczykowskiego. Ten ostatni, by ratować swój były klub, rozwiązał kontrakt z Wolfsburgiem, przelał na konto Wisły 1,3 miliona złotych, a w czwartek podpisał kontrakt z krakowskim zespołem. Błaszczykowski będzie pobierał najniższą możliwą pensję – 500 zł netto – i przeznaczał ją na meczowe bilety dla podopiecznych domów dziecka.

W zimowym oknie transferowym Wisłę Kraków opuściło kilku kluczowych piłkarzy: Zoran Arsenić, Zdenek Ondrášek, Martin Koštál, Dawid Kort czy Jesús Imaz. Z kolei na Reymonta, z Lechii Gdańsk, przeniósł się Sławomir Peszko. Po weekendowych meczach 21. kolejki Wisła zajmuje w tabeli 9 miejsce.

Górnik Zabrze w strefie spadkowej. Angulo i Żurkowski nadzieją dla zespołu Marcina Brosza

Górnik Zabrze zdecydowanie spokojniej spędził zimową przerwę. Jednak wyniki uzyskiwane przez drużynę Marcina Brosza w tym sezonie spowodowały, że zabrzanie znaleźli się w strefie spadkowej (15 miejsce). Z pewnością wpływ miała na to strata zawodników, którzy stanowili trzon zespołu w poprzednim sezonie (Rafał Kurzawa, Damian Kądzior, Mateusz Wieteska). Pozytywną informacją dla „Górników” jest to, że Szymon Żurkowski zdecydował się przenieść do włoskiej Fiorentiny dopiero od wakacji. Co więcej, dotychczas w świetnej formie był Igor Angulo, który z 12 bramkami jest drugi w klasyfikacji strzelców Lotto Ekstraklasy.

 

Górnika Zabrze - Wisła Kraków. Gdzie obejrzeć powrót Błaszczykowskiego?

Mecz Górnik Zabrze - Wisła Kraków zostanie rozegrany o godzinie 18, a transmisję przeprowadzi Eurosport (studio rusza o 17:30). W Internecie spotkanie będzie można obejrzeć poprzez aplikację Eurosport Player.

Więcej o: