Ekstraklasa. Cracovia odwróciła losy spotkania i wygrała! Piąty triumf z rzędu

Cracovia przegrywała u siebie z Piastem Gliwice 0:1, ale mimo to zdołała wygrać! Ekipa Michała Probierza wygrała już piąte spotkanie z rzędu!

Lepiej to spotkanie rozpoczął Piast Gliwice. W 18. minucie Martin Konczkowski dograł piłkę do Jorge Felixa, który pokonał Michala Peskovicia. Goście szukali drugiego gola, ale to Cracovia zdobyła kolejną bramkę. W 38. minucie Airam Cabrera pokonał Frantiska Placha z rzutu wolnego. Tuż po przerwie Cabrera asystował przy trafieniu Sergii Hancy na 2:1. Chwilę później Piast mógł wyrównać, ale Mikkel Kirkeskov trafił w poprzeczkę. Goście przeważali, gospodarze szukali okazji do kontrataków, ale żadne gole w tym spotkaniu już nie padły.

Cracovia w znakomitej formie

Dzięki zwycięstwu Cracovia awansowała chwilowo na 8. miejsce w tabeli. Łącznie wygrała już piąte spotkanie z rzędu w ekstraklasie! Ekipa Michała Probierza zebrała 30 pkt w 21 meczach. Piast Gliwice ma o jeden punkt więcej, zajmuje szóste miejsce.