Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jakub Błaszczykowski podpisał kontrakt z Wisłą Kraków. Pensja? Najniższa z możliwych

Jakub Błaszczykowski podpisał półroczny kontrakt z Wisłą Kraków. Otrzyma najniższą możliwą pensję dla piłkarza zawodowego, czyli 500zł netto. Całość tej kwoty będzie przekazywał na bilety na mecze Wisły dla Domów Dziecka - poinformował Tomasz Włodarczyk, dziennikarz "Przeglądu Sportowego".

Jakub Błaszczykowski solidnie pracuje na miano żywej legendy Wisły Kraków. Jak poinformował na swoim profilu na Twitterze Tomasz Włodarczyk, 105-krotny reprezentant Polski podpisał właśnie półroczny kontrakt z Wisłą Kraków. Otrzyma najniższą możliwą pensję dla piłkarza zawodowego, czyli 500 zł netto. A całość tej kwoty będzie przekazywał na bilety na mecze Wisły dla Domów Dziecka

Błaszczykowski twarzą odbudowy Wisły

Błaszczykowski stał się twarzą odbudowy Wisły. Zimą 33-letni skrzydłowy rozwiązał kontrakt z Wolfsburgiem i wrócił do Krakowa. Do Wisły, z której 12 lat temu wyjeżdżał podbijać Zachód. Teraz wrócił w wielkim stylu, bo zanim podpisał kontrakt, pożyczył Wiśle 1,33 mln zł. W dużej mierze dzięki tym pieniądzom klub odbił się od dna i odzyskał licencję na grę w ekstraklasie. Kuba ponownie założył koszulkę Wisły 19 stycznia 2019 r. w sparingu z Garbarnią Kraków. Był to jego pierwszy mecz z białą gwiazdą na piersi od 26 maja 2007, gdy po transferze do Borussii Dortmund, pożegnał się z krakowską publicznością meczem z ŁKS Łódź.

Wisła Kraków lepsza od Legii i Lecha

Wisła Kraków chce pobić rekord sprzedaży karnetów, który należy do Widzewa Łódź. Krakowski klub ma jedną z najgłośniejszych akcji marketingowych w historii i sprzedał 10 tysięcy abonamentowych kart wstępu. Dużo? Mało? Dane, które zebraliśmy, pokazują, że konkurencja Wisły jest w tyle. I to bardzo w tyle.

Więcej o:
Komentarze (56)
Jakub Błaszczykowski podpisał kontrakt z Wisłą Kraków. Pensja? Najniższa z możliwych
Zaloguj się
 • homer101

  Oceniono 27 razy 23

  I to jest prawdziwy Wiślak

 • kiesier

  Oceniono 21 razy 19

  Jestem z Poznania, nie jestem jakimś zagorzałym kibicem ani Lecha ani tez Wisły, ale cytując klasyka: Kuba nawet nie wiesz jak mnie zaimponowałeś w tej chwili ;-)
  Oby więcej takich pozytywnych ludzi!

 • layla666

  Oceniono 23 razy 19

  Nie pierwszy raz kiedy Pan Błaszczykowski błyszczy przykładem. Fantastyczny człowiek, po prostu fantastyczny wzór dla młodych i piłkarza i w ogóle człowieka.

 • kibicsportowy1985

  Oceniono 16 razy 16

  Respect. Wielki Czlowiek (nie chodzi mi tu tylko o sytuację z Wisłą)

 • marten

  Oceniono 13 razy 13

  Szanuję. Widzewiak.

 • berserc

  Oceniono 11 razy 11

  Życzę mu wielu udanych meczy w ekstraklasie w barwach Wisły Kraków! Już zasłużył na wielki podziw ale liczę, że zdrowie mu dopisze i pokaże jeszcze na co go stać na boisku!

 • j-ugo

  Oceniono 13 razy 9

  Brawo Jakub. Dobrze, że stać Cię na taki gest. Mam nadzieję, że w ten sposób uratujesz Wisłę.
  Patrz na ręce zarządowi klubu !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX