Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Trener Wisły Kraków komentuje decyzję Komisji Licencyjnej PZPN

PZPN odwiesił Wiśle Kraków licencję na grę w Lotto Ekstraklasie - Odwieszenie licencji pokazuje, że federacja docenia restrukturyzację, jaka dokonuje się w Wiśle. Łatwiej nam będzie teraz przeprowadzać transfery - mówił trener Wisły Kraków Maciej Stolarczyk dziennikarzom po przegranym meczu sparingowym z Puszczą Niepołomice (2:3).

Komisja ds. Licencji Klubowych we wtorek podjęła decyzję o przywróceniu Wiśle Kraków licencji na grę w Ekstraklasie. To oznacza, że zespół Macieja Stolarczyka będzie mógł dokończyć sezon. Decyzja ta była konieczna, aby krakowski klub mógł ze spokojną głową przygotowywać się do pierwszego meczu rundy wiosennej, który odbędzie się już 11 lutego. W Zabrzu "Biała Gwiazda" rywalizować będzie z miejscowym Górnikiem.

- Odwieszenie licencji pokazuje, że federacja docenia restrukturyzację, jaka dokonuje się w Wiśle. Decyzja komisji pokazuje, że klub zmierza w dobrą stronę. Każda inna decyzja byłaby dla nas zaskoczeniem, bo normalnie przygotowywaliśmy się do rundy wiosennej - przyznał Stolarczyk w rozmowie z dziennikarzami zgromadzonymi w Myślenicach. 

I dodał: Łatwiej nam będzie teraz przeprowadzać transfery. Teraz stajemy się normalnym klubem.

Licencja Wisły zawieszona została na początku roku, kiedy klub naruszył zasady Podręcznika Licencyjnego, a w dodatku nie wiadomo było, kto jest jego właścicielem. Teraz najpoważniejsze aspekty prawne, a także problemy finansowe zostały rozwiązane, a kub zaczął wracać do normalności. We wtorek Wisła Kraków przegrała mecz sparingowy z pierwszoligową Puszczą Niepołomice 2:3. W barwach Wisły zagrali nowymi piłkarze Lukas Klemenz i Łukasz Burliga. Trafili oni do klubu z Jagiellonii Białystok. Na Podlasie wytransferowani zostali za to Martin Kostal i Jesus Imaz

Więcej o:
Komentarze (16)
Trener Wisły Kraków komentuje decyzję Komisji Licencyjnej
Zaloguj się
 • bubba222

  Oceniono 7 razy 5

  Panie Trener,zejdź pan na ziemię.Kto do was przyjdzie,żeby pół roku na wypłatę czekać?Masz pan 1,5 bańki miesięcznie na działalność klubu?...A 8 baniek długu licencyjnego na koniec marca to z czego?...Chociaż już PZPN dał do zrozumienia,że na 31 marca was nie udupią,i licencji nie zabiora,bo cześć klubów będzie mieć pretensje,że musiała z wami grać,a inni walkowera dostali...Szkoda,że PZPN ciągnie za uszy tylko niektórych,pieseczków,pupili....

 • mer-llink

  Oceniono 5 razy 3

  Misiek: - Cześc, MArzenka, tu Misiek.
  MArzenka: - Cześć Misiek. Tu ja.
  Misiek: - Czytałas? Licencje nam oddały bez żadnych wymagań.!
  MArzenka: - Czytałam. Hłe, hłe, hłe!
  Misiek: - Hłe, hłe, hłe! Bez odbioru.

 • mirek-dub

  Oceniono 2 razy 2

  Odwieszenie licencji to dobra wiadomosc. Problem istnieje nadal. Czy Zarzad zanierza prowadzic dzialalnosc akcyjnie (od jednego wplywu gotowki do kolejnego)? Czy sa widoki na stabilizacje? Cos sie w tym zakresie zmienilo? Jest pozyczka wiec hulaj dusza - idziemy do marketu na zakupy. Jutra nie ma...

 • rzydeta

  Oceniono 6 razy 2

  "Pan Hartling się śmieje".
  A właśnie, co z kwestią właścicielską? KRS odmówił wpisania nazwisk nowego-starego zarządu, czyli sytuacja jest nadal co najmniej wątpliwa.

 • urbsanowicz

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Trenerze chyba Pan zdaje sobie sprawe iż zostały złamane zasady dziennika licencyjnego .Ta sprawa jet źle rozwiązana gdyż mieliście dług 40 mlinów złotych ,a spłaciliście poprzedniego |Trenera Ramireza oczywiście nie i ten może zgłosić sprawe swoich pieniędzy do FIFA ,a ta może zawiesić ponownie licencje Wiśle na dalszą gre.Chyba Pan zdaje sobie z tego sprawe

 • jml13060

  Oceniono 1 raz 1

  Dziwi mnie spokój i bezczynność obecnych władz (samozwańczych?) Wisły Kraków Spółki Akcyjnej właśnie w sprawie akcji. Jeżeli akcje znajdują się w niepowołanych rękach to powinno się zawiadomić prokuraturę i policję w sprawie kradzieży lub wyłudzenia, odszukania posiadacza i odebrania mu papierów. Jeżeli nie ma szans na fizyczne odzyskanie oryginałów, posiadacz nieuchwytny i poza obszarem polskiej jurysdykcji, to trzeba je unieważnić i ogłosić publicznie. No bo inaczej będą kłopoty. Kiedy akcje wypłyną na rynek, zarzutem nabywcy w dobrej wierze będzie to, że władze Wisły nie zrobiły nic żeby odzyskać akcje na drodze prawnej, ew. przeciwdziałać wprowadzeniu ich do obrotu przez nieuprawnionego posiadacza. To może być poczytane przez sąd za przyznanie się władz klubu, że akcje zostały jednak wydane zgodnie z prawem przez upoważnione osoby prawowitym nowym właścicielom klubu. Nic w Internecie nie ma (ja nic nie znalazłem) o działaniach zarządu i prezesa klubu. Czy to znaczy, że wszystko jest OK, "spoko" i "Wiślacy nic się nie stało"? No bo zaniechanie może być bardzo kosztowne.

 • karoljuve

  Oceniono 5 razy 1

  "Restrukturyzacja"? Na razie widzę jakieś podrygi i 4 bańki od piłkarza na zaległe pensje dla pozostałych. Kpina to jest.

 • luumak

  Oceniono 5 razy 1

  Przywrocenie licencji Wiśle, bez żadnych konsekwencji to plucie w twarz kibicom polskiej piłki ligowej. To jest zwykly skandal.

 • krzysio333

  Oceniono 1 raz 1

  40 mln. długu ale transfery muszą być.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX