Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Nieoficjalnie. Wisła Kraków odzyskała licencję na grę w Lotto Ekstraklasie

Jak informuje na Twitterze Krzysztof Stanowski, dziennikarz weszlo.com, Komisja ds. Licencji Klubowych ogłosi dzisiaj przywrócenie licencji Wiśle Kraków na grę w Lotto Ekstraklasie.

Już w poniedziałek informowaliśmy, że Komisja ds. Licencji Klubowych otrzymała wniosek o odwieszenie licencji Wisły Kraków. Jak poinformował Krzysztof Stanowski, komisja dzisiaj ogłosi, że postępowanie wyjaśniające zostanie zakończone korzystnie dla "Białej Gwiazdy".

Informacja ta oznacza, że Wisła Kraków otrzyma zielone światło na dokończenie sezonu w ekstraklasie. Decyzja ta była konieczna, aby krakowski klub mógł ze spokojną głową przygotowywać się do pierwszego meczu rundy wiosennej, który już 11 lutego. W Zabrzu podopieczni Macieja Stolarczyka rywalizować będą z miejscowym Górnikiem.

Wisła Kraków sprzedała dwóch zawodników

Jesus Imaz i Martin Kostal w poniedziałek zostali piłkarzami Jagiellonii Białystok. Obaj zwiążą się z wicemistrzami Polski trzyipółletnimi kontraktami, które mają obowiązywać do czerwca 2022 roku.

Więcej o:
Komentarze (44)
Nieoficjalnie. Wisła Kraków odzyskała licencję na grę w Lotto Ekstraklasie
Zaloguj się
 • pemu

  Oceniono 18 razy 8

  Czyli możesz zalegać z wypłatami, mieć prawie 50mln długów a i tak w Ekstraklapie sobie pograsz i jeszcze kasę skosisz na Miśki i innych gangusów.

  Miodzio.

 • londonerr

  Oceniono 11 razy 7

  Przestańcie to goooowno nazywać "Ekstraklasa".

 • nalesniku

  Oceniono 15 razy 7

  to najgorsza wiadomosc dnia

 • yak_46

  Oceniono 11 razy 5

  Piłkarski Poker odc. 1001

 • mer-llink

  Oceniono 10 razy 4

  MAts: - Cześ Wanna. Tu ja.
  Ly: - Cześć. Jak na Nordkapie?
  MAts: - Bosko. Wszyscy mówia zrozumiałym językiem, nie tak jak w tym Krakówku.
  Ly: - JAkim?
  MAts: - NOrweskim. Własnie włączyłem norweską tv i po norwesku raportują, że nasz biznesplan z Wisełką gada jak silnik najnowszego Mercedesa!
  Ly: - To zanczy?
  MAts: - PAtrz, my sobie siedzimy: Ty w Las Vegas, ja w Norwegii, a te gamonie nad WIsłą nic tylko sie o nas starają.
  Ly: - Co zrobili tym razem?
  MAts: - Dali nam licencję. Możemy zarabiać!
  Ly: - I nawet nie poprosili nas o okazanie akcji?
  MAts: - Jeszcze sąd poprosi. Oni tak na razie w tej ich Ekstraklapie dali nam licencję na Wisełkę niczego nie sprawdzając. NAwet statusu właścicielskiego.
  Ly: - No to spoko. WYslę depesze gratulacyjną do Miśka, że biznes żre....
  MAts: - Dobrze. A ja machnę maila do tego LEsnobrodzkiego czy jak mu tam
  Ly: - CO mu napiszesz?
  MAts: Mein Llieber Mecenas, danke za uruchomienie nam biznesu. Nie zapomnimy o tobie - może potem w jakichś strukturach damy ci etacik consigliere. Tylko się dalej staraj.
  Ly: - Dobre. Motywacyjne. A ja Miśkowi zadepeszuję: - Boss! Kurimkura safaturui belin. Kibolojon pajamata ganz genug.
  MAts: - Po jakiemu to? Bo nie po Norwesku.
  Ly: - Po kambodżanku znaczy to: - Szefie! Ruszyło całą parą. Kibolstwo zarobi całkiem sporo!
  Mats: - No to gramy dalej! Tylko siedź mi cichosza, że te nasze akcje są nasze.
  Ly: - Do kiedy?
  MAts: - JAk się zaczną rozgrywki, i kilka melonów skapnie od praw telewizyjnych i od kart zawodniczych wtedy co my robimy?
  Ly: - Wsiadamy w Ryanaira i z paradą mkniemy do Krakówka, wchodzimy do Wisełki, siadamy za biurkamii przejmujemy ster.
  MAts: - Ster to ty sobie sam przejmuj. Raczej przejmiemy kase!
  Ly: - Tak czy siak: zagrałoooo!!!!
  MAts: - Hłe, hłe, hłe! NAra!
  Ly: - Bez odbioru!

 • jml13060

  Oceniono 12 razy 4

  Mogę się spodziewać pozwu właścicieli akcji klubu przed sądem w Sztokholmie o ustalenie, że obecny zarząd klubu i jego działania są nielegalne, o dostęp do pomieszczeń, dokumentów i rachunku bankowego, o odszkodowanie. Nb. ewentualna decyzja KL przywracająca licencję klubowi jest korzystna dla właścicieli akcji klubu. Nie będą protestować, bo przecież zwiększa wartość rynkową posiadanych przez nich akcji.
  .
  Oj! Jeszcze będzie się działo. Nawet jeżeli Wisła Kraków dokończy rozgrywki 2018/9, to jej przyszłość sportowa i biznesowa jest raczej marna. Szczególnie, że nie spłacono w terminie miesięcznej transzy wobec głównego wierzyciela i spłata długu stała się wymagalna w całości.

 • stefan99999

  Oceniono 3 razy 3

  Skandal!

  Jak się okaże za jakiś czas, że kto inny jest właścicielem Wisły, bo ma akcje, to co PZPN wtedy zrobi?

 • ramon57

  Oceniono 7 razy 3

  Panie Boniek (bo to Pana decyzja, którą Pan już kilka dni temu ogłosił, a nie jakiejś Komisji Licencyjnej), co Pan zrobi, jak sąd odrzuci wniosek Zarządu Wisły o wpisanie do KRS? Będzie Pan rżnął głupa, jak zwykle? Wybrał Pan jakąś kancelarię prawną, gdy sprawa legalności Zarządu nie została rozstrzygnięta przez sąd, ale już jest rozpatrywana. Kancelaria prawna dając opinię, że umowa sprzedaży jest nieważna niczym nie ryzykuje, bo to tylko opinia - klient zapłacił za pozytywną opinię to ją dostał. Dlaczego Komisja Licencyjna dyskutuje z kimś, kto zgodnie z wpisem w KRS nie jest reprezentantem TS Wisła Kraków? Gdy wniosek złożyła Sratata, Denar czy ktoś inny figurujący aktualnie w KRS to można by na upartego zgodzić się , że PZPN działał w dobrej wierze, a tak to co? Złoży Pan dymisję, jak wyjdzie na to, że jednak sytuacja ze sprzedażą Wisły jest co najmniej dwuznaczna (brak decyzji sądu o wpisie do KRS) czy zmusi Pan do dymisji Przewodniczącego Komisjo Licencyjnej PZPN?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX