Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wisła Kraków o krok od przywrócenia licencji na grę w ekstraklasie!

Jak dowiedział się Sport.pl Komisja ds. Licencji Klubowych dostała wniosek o odwieszenie licencji Wiśle Kraków. Rozpatrzy go na wtorkowym posiedzeniu. W PZPN są już wymagane dokumenty od klubu.

W piątkowy wieczór miały napłynąć do działu licencji PZPN dokumenty, który mogą pomóc Wiśle wygrać bitwę odzyskanie zawieszonej na początku stycznia licencji na grę w Ekstraklasie.

Przypomnijmy, że Komisja ds. Licencji Klubowych 11 stycznia uruchomiła wobec klubu postępowanie wyjaśniające. Miało ono sprawdzić czy TS, wobec zawartej 16 grudnia umowy z Alelegą i NCP, rzeczywiście jest właścicielem „Białej Gwiazdy”. By to wyjaśnić klub musiał zlecić jeszcze jedną analizę grudniowej umowy niezależnej kancelarii prawnej. Ta już wpłynęła do PZPN. Jednocześnie zobowiązano klub do napisania prognozy finansowej na obecny sezon, która miała być poświadczona przez biegłego rewidenta. Ten dokument też już jest gotowy i wpłynął do piłkarskiej federacji.

- Rzeczywiście klub wysłał w piątek wieczorem do PZPNu dokumenty, o które prosiliśmy. Badają je jeszcze nasi eksperci od strony merytorycznej. Dostaliśmy też wniosek o odwieszenie Wiśle licencji. Dodaję sprawę Wisły do agendy wtorkowego posiedzenia. Będziemy też chcieli się spotkać się z przedstawicielami klubu przyznał nam Krzysztof Rozen, przewodniczący Komisji ds. Licencji.

Oznacza to, że jeżeli Komisja ds. Licencji pozytywnie zaopiniuje wniosek o odwieszenie licencji, to Wisła jutro po południu, formalnie dostanie zielone światło na dokończenie obecnego sezonu. Pierwszy mecz czeka ją 11 lutego z Górnikiem Zabrze.

Komisja w ramach nadzoru finansowego ma na wtorkowym spotkaniu zajmować się też Legią, Lechią, Koroną Kielce i Zagłębiem Sosnowiec.

Więcej o:
Komentarze (27)
Wisła Kraków o krok od przywrócenia licencji na grę w ekstraklasie!
Zaloguj się
 • pawel.ccc

  Oceniono 7 razy 7

  A w KRS stoi jak byk:
  WISŁA KRAKÓW S A
  REGON: 350908122
  NIP: 6771022149
  KRS: 0000130748
  REGON350908122NIP6771022149KRS0000130748
  Członkowie reprezentacji:
  Nazwisko i imię Funkcja lub stanowisko
  Dukat Damian Mateusz Członek Rady Nadzorczej Delegowany Do Czasowego Wykonywania Czynności Wiceprezesa Zarządu
  Sarapata Marzena Agnieszka Prezes Zarządu

  Ja tylko nieśmiało przypominam panom z Komisji Licencyjnej, ze posługiwanie się nieprawdziwymi dokumentami grozi kara pozbawienia wolności do lat pięciu i karze podlega nie tylko ten co takie dokumenty wytworzyła ale tez i ten, kto się tymi dokumentami posłużył.
  Według doniesień prasowych długi licencyjne czyli warunkujące otrzymanie licencji wynosiły 12,5 miliona złotych, Wisła wyżebrała od pożyczkobiorców około 4-5 milionów więc pozostało zaległości "licencyjnych" grubo ponad siedem milionów złotych plusz jakieś 40 plus 4 miliony innych zobowiązań. W KRS nadal figurują Sarapata i Dukat więc na jakiej podstawie PZPN rozmawia z osobami niewymienionymi w KRS ?

 • kalbaro74

  Oceniono 10 razy 6

  Przecież to jest kpina, ale jest duży nacisk z góry.

 • bubba222

  Oceniono 8 razy 6

  i jak Wisła te prognozy finansowania klubu przedstawiła?..Kasa z pożyczki poszła na zaległe wypłaty,i to nie wszystkie.10 stycznia miały być kolejne,a 10 lutego będą następne.Z czego klub to zapłaci,skoro kibice nawet na koszenie trawy podobno się zrzucali?Kto tę Wisłę będzie finansował do końca sezonu?PZPN?...Komisja licencyjna?...

 • pawel.ccc

  Oceniono 5 razy 5

  28 grudnia 2018 roku Wisła Kraków stała na skraju przepaści. Teraz, jak wynika z informacji działaczy PZPN, Wisła Kraków zrobiła wielki krok naprzód ;) . Skąd my to znamy ?

 • lech2011

  Oceniono 8 razy 4

  Ale czy Boniek i PZPN przynajmniej wiedzą kto jest waścicielem Wisły ?

 • taiczo

  Oceniono 8 razy 4

  Ciekawe na jakiej qu... podstawie skoro Wisła nie wiadomo do kogo tak naprawdę należy to ma rozstrzygnąć sąd 29 stycznia. Piłkarze nie zostali spłaceni w 100% a spora część pracowników klubu do tej pory jajco dostała. Wisłą ma nadal ponad 30mln długów wobec innych podmiotów i nie ma żadnych realnych pomysłów jak z tego wyjść. Bo to co codziennie pisze tzw. obiektywna prasa to sa jaja i co raz to bardziej groteskowe żarty.
  Oddanie licencji wiśle teraz to popieranie patologii nic wiecej.

 • lotus2008

  Oceniono 3 razy 3

  Kibice: LKSu Lodz, Widzewa Lodz, Polonii Warszawa, Zaglebia Sosnowiec, Pogoni Szczecin, Ruchu Chorzow serdecznie pozdrawiaja PZPN i Ekstraklase SA.

 • szewczyk50

  Oceniono 7 razy 3

  Kogo obchodzi milicyjny klub z kupą świadków koronnych i bandziorów młodzieży wszechpolskiej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX