Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Lechia Gdańsk zalega z płatnościami. Piłkarze ogłosili protest

Lechia Gdańsk zalega zawodnikom i sztabowi szkoleniowemu z płatnościami. Długi sięgają nawet trzech miesięcy. W związku z tym piłkarze i trenerzy zdecydowanie się na protest.

Lechia ma zalegać z płatnościami w stosunku do piłkarzy i sztabu szkoleniowego nawet za trzy miesiące. Zawodnicy i trenerzy poddenerwowani obecną sytuacją postanowili ogłosić protest, który jak na razie ma polegać na braku rozmów z dziennikarzami. Dlatego nie pojawili się na spotkaniu z przedstawicielami mediów przed czwartkowym treningiem. Tego dnia członkowie rady drużyny i kilka osób ze sztabu trenerskiego rozmawiali z przedstawicielami zarządu Lechii na temat zaległości finansowych klubu.

Lechia Gdańsk straci piłkarzy?

10 stycznia na konta piłkarzy miały wpłynąć długo oczekiwane pensje. Tak się jednak trzeci już raz z rzędu nie stało. W związku z tym zawodnicy zyskali już prawo do składania do klubu wezwań do zapłaty. Jeśli takie wezwania zostaną do Lechii złożone, zaległości będą musiały zostać uregulowanie w ciągu dwóch tygodni. W innym wypadku piłkarze będą mieli prawo rozwiązywać umowy z winy klubu. - Do końca stycznia sytuacja powinna być opanowana - poinformowało biuro prasowe gdańskiej drużyny.

Lechia Gdańsk nie zapłaciła wciąż Zagłębiu za Kubickiego

Lechia nie przelała także pieniędzy należnych Zagłębiu Lubin. Klub z Dolnego Śląska czeka na 300 tys. złotych ekwiwalentu za wyszkolenie Jarosława Kubickiego. - W ostatnich miesiącach kontaktowaliśmy się z szefami Lechii. W związku z nieuregulowaniem zależności, zgłosiliśmy sprawę do Komisji Licencyjnej - napisał na Twitterze rzecznik prasowy Zagłębia Paweł Junory. Jeśli gdańszczanie nie zapłacą "Miedziowym", Komisja może ich ukarać. W grę wchodzi kara finansowa i odjęcie punktów na kolejny sezon.

Przerwę zimową w Ekstraklasie piłkarze Lechii Gdańsk spędzają na pierwszym miejscu w tabeli. Nad drugą Legią Warszawa mają trzy punkty przewagi. Zawodnicy z Gdańska wylatują w sobotę na obóz do Turcji, gdzie będą się przygotowywać do rundy wiosennej.

Więcej o:
Komentarze (38)
Ekstraklasa. Lechia Gdańsk zalega z płatnościami. Piłkarze ogłosili protest
Zaloguj się
 • qwerfvcxzasd3

  Oceniono 16 razy 16

  Tak to jest jak się zatrudnia ludzi za miliony, a zysków z tego nie ma żadnych. Cała piłka to patologia.

 • piotrm74

  Oceniono 12 razy 12

  Zatrudnić i nie płacić - jakie to proste...

 • taiczo

  Oceniono 11 razy 11

  Kolejna patola. Trzeba NATYCHMIAST zmienić przepisy licencyjne i kluby powinny się spowiadać co 3-4 miesiące, a nie raz na rok.

 • marek_p1846

  Oceniono 8 razy 6

  Mało się nie posikałem!
  Strajk polegający na tym, że nie będą rozmawiać z mediami.
  To może nie być skuteczne, dopiero gdy zagrożą, że przestaną używać żelu, na szefów klubu panie blady strach i zapłać im za dwa lata do przodu.
  Tylko nie wiem czy tych "piłkarzy" stać na takie poświęcenie.

 • noriakikassai

  Oceniono 5 razy 5

  No, Panie Boniek, to niech nam Pan przypomni ile tych klubów zarabiających na siebie jest obecnie w Ekstraklasie? I czego pilnuje ta Komisja Licencyjna, której bronił Pan tak zapalczywie kilka dni temu?

 • lizzy35

  Oceniono 7 razy 5

  Dlaczego we wszystkich czołowych ligach pieniądze na wypłaty na cały sezon zabezpieczone sa na specjalnym koncie przed rozpoczęciem sezonu. Nie masz kasy to nie bawisz się w ten biznes

 • lizzy35

  Oceniono 5 razy 5

  Ciekawe co się stanie jak powiększymy tzw. ekstraklasę

 • ajg62

  Oceniono 5 razy 5

  Nich ich wszystkich szlak trafi .Rozdu..c to cale towarzystwo i niech czyszczą sracze

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX