Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłka nożna. Stomil Olsztyn wróci do Ekstraklasy? Klub ma przejąć twórca sukcesów Pogoni Szczecin

Sabri Bekdas dogadał się z miastem i zostanie właścicielem Stomilu Olsztyn - informuje dziennikarz "Przeglądu Sportowego" Michał Głuszniewski. W środę odbędzie się głosowanie nad uchwałą o sprzedaży 100% akcji olsztyńskiego klubu.

Sabri Bekdas został na początku XXI wieku nowym właścicielem Pogonii Szczecin. Przejął on klub od miasta, które szukało inwestora po wycofaniu się Zarządu Portów Szczecin-Świnoujście z finansowania i zarządzania Pogonią. Za czasów Bekdasa "Portowcy" osiągnęli największy sukces w historii klubu - zostali wicemistrzami Polski (drugi raz, wcześniej w 1987 roku). Drużyna prowadzona przez Edwarda Lorensa przegrała w sezonie 2000/2001 tylko z Wisłą Kraków. Duża w tym zasługa tureckiego biznesmena, który do Szczecina sprowadził wiele gwiazd. Byli to m.in. Dariusz Gęsior, Brasília, Grzegorz Mielcarski, Kazimierz Węgrzyn i Oleg Salenko - król strzelców mundialu w 1994 roku. 

Stomil Olsztyn wróci do Ekstraklasy?

Po latach Bekdas planuje wrócić do polskiej piłki. Według nieoficjalnych informacji, Turek dogadał się z miastem i zostanie nowym właścicielem Stomilu Olsztyn. W przyszłą środę ma odbyć się w ratuszu głosowanie nad uchwałą o sprzedaży 100% akcji olsztyńskiego klubu. 

Stomil występuje aktualnie w 1. lidze (14. miejsce). W latach 1994-2002 zespół z Olsztyna grał przez osiem sezonów w Ekstraklasie oraz dwukrotnie awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski. To najbardziej utytułowany klub piłkarski z Warmii i Mazur

Więcej o:
Komentarze (17)
Piłka nożna. Stomil Olsztyn wróci do Ekstraklasy? Klub ma przejąć twórca sukcesów Pogoni Szczecin
Zaloguj się
 • el.pistolero

  Oceniono 5 razy 3

  Najpierw niech coś zrobią z atrapą stadionu, który w obecnej firmie wygląda jak z brazylijskiej faweli. Gruzowisko z trawnikiem po środku.

 • bmzgs

  Oceniono 6 razy 2

  Nie można być jednocześnie z Warmii i z Mazur. Olsztyn/Allenstein znajduje się po prostu na Warmii.

 • kulalala

  Oceniono 1 raz 1

  Z deszczu pod rynne :)

 • kosmyg

  Oceniono 3 razy 1

  Ło panie!

 • ikebroflovski

  Oceniono 2 razy 0

  Taa, budowa stadionu, jeszcze co? Prywatny inwestor chce robić interes a biedny samorząd ma mu budować stadion? Może jeszcze jeszcze magazyny Amazonowi pobudujmy, a co, stać nas przecie. Kiedy durnie zrozumiecie, że naprawdę są ważniejsze wydatki - żłobki, przedszkola, oświata, służba zdrowia, świetlice i domy kultury dla dzieci, a nie stadiony dla małej grupki kiboli?

 • wozdo

  0

  Sylwek Czereszewski ze Stomilu jeszcze dziś by zawstydził wielu młodzieniaszków w marnej ekstraklasie

 • Wojtek Stefanowicz

  0

  Pamietam to był poczatek końca Pogoni.Najpierw Turek.potem pan Ptak powodzenia Stomil temu panu chodzi tylko o tereny. Wokół stadionu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX