Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. TS właścicielem Wisły Kraków? Sąd ma wątpliwości

Krakowski sąd ma wątpliwości, czy właścicielem Wisły Kraków jest Towarzystwo Sportowe - poinformował "Sport." Do 29 stycznia klub musi uzupełnić wniosek o wpis zmian do KRS o umowę sprzedaży.

8 stycznia Wisła złożyła w krakowskim sądzie wniosek o wpis zmian do Krajowego Rejestru Sądowego. Wszystko po to, by uprawomocnić nowe władze klubu: prezesa Rafała Wisłockiego oraz radę nadzorczą: Łukasz Przegon, Kazimierz Lenczewski i Piotr Pątko.

Na rozpatrzenie takiego wniosku sąd ma zwykle siedem dni. W tym przypadku będzie jednak inaczej. Jak poinformował "Sport" sąd musiał najpierw wysłać wniosek do Prokuratury Okręgowej o udostępnienie akt spółki, które zostały zabezpieczone w związku ze śledztwem dotyczącym Wisły. We wtorek sąd podjął decyzję, że wniosek złożony przez klub rozpatrzy dopiero wtedy, gdy ten dostarczy umowę sprzedaży wraz z tłumaczeniem przysięgłym na język polski.

Sądowi nie wystarczyło tłumaczenie klubu, który dostarczył protokół z 2 stycznia, w którym jasno stwierdza się, że jedynym właścicielem Wisły jest TS, a zawarta wcześniej warunkowa umowa z panami Vanna Ly oraz Matsem Hartlingiem jest nieważna.

Na dostarczenie umowy sprzedaży klubu Wisła ma czas do 29 stycznia. Jeśli tego nie zrobi, jej wniosek o wpis zmian do KRS zostanie oddalony. Wtedy niektóre podmioty mogą mieć wątpliwości, czy aby na pewno reprezentantem spółki jest Wisłocki.

Więcej o:
Komentarze (12)
Ekstraklasa. TS właścicielem Wisły Kraków? Sąd ma wątpliwości
Zaloguj się
 • qwerfvcxzasd3

  Oceniono 13 razy 11

  Kiedy pisałem o tym wcześniej dostawałem same minusy od kiboli.
  Również na twitterze wszyscy uznali, że sprawa jest załatwiona. Oczywiście miałem rację.

 • wassercug_fajwel

  Oceniono 10 razy 8

  jedyna racja to degradacja
  nie mają miedzi niech grają w B-klasie!

 • lieft

  Oceniono 7 razy 5

  I zaraz się okaże, że te oloki co wrzuciły na ring 4 mln, wrzuciły te kaskę do śmietnika :)

  tarzam się ze śmiechu :):):)

 • jaceq

  Oceniono 1 raz 1

  Tylko Wanna. Pryschnitz niech się goni.

 • championshipmanager0102

  Oceniono 18 razy -4

  Dlaczego piszecie, że sąd ma wątpliwości czy TS jest właścicielem Wisły K.? Przecież póki co, sąd chce mieć jedynie pewność co prawidłowości tłumaczenia warunkowej umowy sprzedaży przedstawionej przez klub- TS (fachowości osoby tłumacza). Sąd jeszcze nie nic merytorycznego nie stwierdził w tej sprawie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX