Wisła Kraków wygrywa pierwszy sparing! Błysk juniorów Białej Gwiazdy

Wisła Kraków wygrała swój pierwszy sparing w tym sezonie. Biała Gwiazda pokonała trzecioligową Wisłę Sandomierz 3:2. Krakowianie zagrali w bardzo przemeblowanym składzie.

Wisła Kraków przystąpiła do tego meczu bez piłkarzy, który złożyli wezwanie do zapłaty, dlatego skład wyglądał tak: Chorążka-Grabowski, Wasilewski, Palcić, Hoyo-Kowalski -
Wojtkowski, Morys, Szot, Plewka-Imaz, Drzazga.
Okazało się jednak, że Biała Gwiazda grała z rozmachem i szybko strzeliła dwie bramki. Najpierw na listę strzelców wpisał się Jesus Imaz, a po kilku minutach gola strzelił Matej Palcić.

W drugiej połowie Wisła Kraków całkowicie zmieniła swoje zestawienie. Z rozpoznawalnych piłkarzy mogliśmy oglądać tylko Rafała Pietrzaka i Łukasza Burligę. A skład wyglądał tak: Broda, Burliga, Światko, Laskoś, Pietrzak - Chmiel, Malik, Moskiewicz, Słomka - Kasia - Buksa.

Błysk juniorów

Mimo dziewięciu juniorów w składzie Biała Gwiazda strzeliła trzeciego gola w drugiej połowie. Świetną akcją popisał się Aleksander Buksa i oddał znakomity strzał po długim rogu. 15-letni brat piłkarza Pogoni pokazał się z naprawdę dobrej strony, czym potwierdził to, co w Krakowie mówi się o jego potencjale.
Kibice Wisły Kraków mogą jednak cieszyć się z dyspozycji juniorów, bo kilku z nich wyglądało naprawdę dobrze. Na uwagę zasługują 15-latkowie Daniel Hoyo-Kowalski i Aleksander Buksa. Dobrze wypadli także Arkadiusz Kasia i Dawid Szot, który świetnie panował nad piłką.

W ostatnich 25 minutach Wisła Sandomierz strzeliła jednak dwie bramki. Najpierw mocny strzał oddał Piątkowski i ten znalazł drogę do bramki. Na 10 minut przed końcem zawodnicy Dariusza Pietrasiaka strzeli drugiego gola, nazwiska piłkarza jednak nie udało się ustalić.

Wisła wygrała zatem pierwszy mecz w tych przygotowaniach. W kolejnych spotkaniach powinno zagrać już wielu znanych piłkarzy, którzy dzisiaj dostali jeszcze wolne. Warto zauważyć, że rano na kontach wszystkich zawodników pojawiły się zaległe pieniądze