Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wisła Kraków wygrywa pierwszy sparing! Błysk juniorów Białej Gwiazdy

Wisła Kraków wygrała swój pierwszy sparing w tym sezonie. Biała Gwiazda pokonała trzecioligową Wisłę Sandomierz 3:2. Krakowianie zagrali w bardzo przemeblowanym składzie.

Wisła Kraków przystąpiła do tego meczu bez piłkarzy, który złożyli wezwanie do zapłaty, dlatego skład wyglądał tak: Chorążka-Grabowski, Wasilewski, Palcić, Hoyo-Kowalski -
Wojtkowski, Morys, Szot, Plewka-Imaz, Drzazga.
Okazało się jednak, że Biała Gwiazda grała z rozmachem i szybko strzeliła dwie bramki. Najpierw na listę strzelców wpisał się Jesus Imaz, a po kilku minutach gola strzelił Matej Palcić.

W drugiej połowie Wisła Kraków całkowicie zmieniła swoje zestawienie. Z rozpoznawalnych piłkarzy mogliśmy oglądać tylko Rafała Pietrzaka i Łukasza Burligę. A skład wyglądał tak: Broda, Burliga, Światko, Laskoś, Pietrzak - Chmiel, Malik, Moskiewicz, Słomka - Kasia - Buksa.

Błysk juniorów 


Mimo dziewięciu juniorów w składzie Biała Gwiazda strzeliła trzeciego gola w drugiej połowie. Świetną akcją popisał się Aleksander Buksa i oddał znakomity strzał po długim rogu. 15-letni brat piłkarza Pogoni pokazał się z naprawdę dobrej strony, czym potwierdził to, co w Krakowie mówi się o jego potencjale. 
Kibice Wisły Kraków mogą jednak cieszyć się z dyspozycji juniorów, bo kilku z nich wyglądało naprawdę dobrze. Na uwagę zasługują 15-latkowie Daniel Hoyo-Kowalski i Aleksander Buksa. Dobrze wypadli także Arkadiusz Kasia i Dawid Szot, który świetnie panował nad piłką. 

W ostatnich 25 minutach Wisła Sandomierz strzeliła jednak dwie bramki. Najpierw mocny strzał oddał Piątkowski i ten znalazł drogę do bramki. Na 10 minut przed końcem zawodnicy Dariusza Pietrasiaka strzeli drugiego gola, nazwiska piłkarza jednak nie udało się ustalić.

Wisła wygrała zatem pierwszy mecz w tych przygotowaniach. W kolejnych spotkaniach powinno zagrać już wielu znanych piłkarzy, którzy dzisiaj dostali jeszcze wolne. Warto zauważyć, że rano na kontach wszystkich zawodników pojawiły się zaległe pieniądze

 

Więcej o:
Komentarze (8)
Wisła Kraków wygrywa pierwszy sparing! Błysk juniorów Białej Gwiazdy
Zaloguj się
 • wnuczek_akowca

  Oceniono 2 razy 2

  Na TT WIsły Kraków jest napisane, że strzelcem drugiej bramki dla Wisły Sandomierz jest, cytuję: Zaw. Testowany.
  Nie żartuję :)

 • 68jacekw

  Oceniono 6 razy 2

  Może problemy Wisły to szansa na to,zeby stawiać na polskich zawodników,a nie sprowadzać zagraniczny szrot,który mało gra ,a dużo kosztuje??

 • silvermane

  Oceniono 1 raz 1

  Jak od początku grali w dwunastu (system 1-4-5-2 jak wynika ze składu), to raczej nic dziwnego że wygrali.

 • jankaz.kot

  Oceniono 1 raz 1

  Wisła Kraków wygrała 3:1a dalej Wisła Sandomierz strzelia 2 bramki , to że nie udało się ustalić nazwiska kto strzelił, czyli co bramki sędzia nie uznał?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX