Sport.pl

Ekstraklasa. Będą pieniądze dla Wisły Kraków? Klub może wyemitować akcje

Wisła Kraków zmaga się z olbrzymimi problemami finansowymi. Jedną z szans na uratowanie klubu może być emisja akcji i wejście na giełdę. Nad taką możliwością zastanawia się prezes platformy Beesfund.

Platforma Beesfund analizuje możliwość przeprowadzenia emisji akcji klubu piłkarskiego Wisła Kraków - informuje agencja ISBnews. Z emisji akcji korzystają zazwyczaj firmy, którą chcą poprawić kondycję finansową lub po prostu chcą wzmocnić jej wiarygodność. Z takim wnioskiem spółka musi jednak wystąpić do Komisji Nadzoru Finansowego. - Jeżeli dokumenty nie trafią do KNF, to na razie w tej kwestii tylko gdybamy- mówi ISBnews prezes Beesfund Arkadiusz Regiec.

Sposób na problemy Wisły Kraków?

Wisła Kraków jest w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Klub ma około 40 milionów złotych długów, w tym 12,2 miliona złotych długu licencyjnego. Krakowski klub szuka inwestora. Jak na razie udało się spłacić piłkarzy, dzięki pożyczce Jarosława Królewskiego, Jakuba Błaszczykowskiego oraz trzeciego inwestora Cała trójka wyłożyła po 1,33 miliona złotych. 

Arkadiusz Regiec jest prezesem spółki Beesfund, która jest z kolei największą platformą crowdfundingową w Europie. Firma pomaga w emisji akcji spółek akcyjnych i komandytowo-akcyjnych. Pomagają oni także w dalszych pozyskiwaniu kapitału dla firm.  

Wisła pójdzie drogą Ruchu Chorzów?

W przeszłości z podobnej możliwości skorzystał Ruch Chorzów, który jest teraz obecny na giełdzie NewConnect. Akcje Ruchu kosztują obecnie 18 gr za sztukę, co oznaczał, że wycena całego klubu to blisko 10 milionów złotych.

Więcej o:
Komentarze (18)
Będą pieniądze dla Wisły Kraków? Klub może wyemitować akcje
Zaloguj się
 • qwerfvcxzasd3

  Oceniono 14 razy 10

  No wreszcie. Chciałbym dobrze ulokować drugą połowę majątku całej rodziny. Pierwsza poleciała korzystnie do GetBack. Chciałem wcześniej wszystko wsadzić w Amber Gold, ale mi dranie zamknęli oddział przed nosem.

 • moppy

  Oceniono 11 razy 7

  To już lepiej pożyczyć panu Vannie na zakup Realu Madryt, bo słyszałem, że ma takie plany...

 • lblblblb

  Oceniono 6 razy 6

  Zadłużonego bankruta z silnym bandyckim zapleczem jako debiutanta na giełdę.
  Czego to ludzie po pijaku nie wymyślą.

 • ewanwypior

  Oceniono 6 razy 4

  kombinują jak konie pod górę, czas skończyć z tą telenowelą

 • mer-llink

  Oceniono 3 razy 3

  HArtling - Cześ, Wanna, tu MAts.
  Ly: - Cześc, tu Ly. No co tam z Wisełką?
  Hartling: - Bajecznie. Na platformie crowdfundingowej jacyś entuzjaści uruchomili zbiórke kasy na Wisełkę.
  Ly: - W to nam graj!
  HArtling: - A może ty byś też zainwestował, hłe, hłe hłe?
  Ly: - Hłe, hłe, ja to moge tam wpłacic tę złotówkę, której rzekomo nie dałem MArzence.
  HArtling: - Hłe, hłe, hłe. A dałes?
  Ly: - No przeciez na zdjęciu u tego prezydenta Majchrzaka czy jak mu tam widac, jak daję.Każdy sąd przyzna, że Wiselka nasza. Niech sie więc crowdfundingowcy starają.
  Hartling: - No, im więcej sie nastaraąa, tym bardziej wzrosnie wartośc tych akcji, co je mamy w sejfach.
  Ly: - No widzisz, jaki dobry dil trafilismy za złotówkę dzięki Pietrence: wszyscy latają koło Wisły, żeby nagarnąć jej pieniędzy, a tak nagarniają właścicielom, czyli nam. A my do czasu szaaa....
  HArtling: - No właśnie, my mamy akcje, a oni na nas pracują. Jak spotkam Pietrenkę, to w nagrode zaprosze go na lunch z mięsa renifera.
  Ly: - To doproś może jeszcze tego Cesarskiego czy tam Ksiązecego, co? On tyle hałasu narobił wokół naszej własności, że teraz kasa sie będzie nam sypać do Wisełki że hej!
  Hartling: - A jak sie nasypie, to my wtedy znowu wkraczamy, kładziemy nasze akcje na stół i mówimy: - Dobrzeście popracowali, dziekujemy wam, a teraz do kąta, bo właściciele przyszli.
  Ly: - Nie , powiemy im: A dziekczynny bankiet w sąsiednim pokoju. Kelnerzy juz nakrywają - dla kelnerów, którzy nam tyle kasy dobrowolnie przynieśli. Zapraszamy całym sercem! Hłe, hłe, hłe!
  Hartling: - Z tradycyjną kambodżańską gościnnością! Hłe, hłe, hłe!
  Ly; - Hłe, hłe. Bez odbioru.

 • hockib

  Oceniono 5 razy 3

  Ja się już pogubiłem, to będą ponownie sprzedawać te akcje co je ma Vanna Ly???
  Jak mu je odbiorą?

 • claudiusz

  Oceniono 5 razy 3

  aby wejsc na gielde trzeba spelniac zaostrzone kryteria....w przeciwnym wypadku gielda roila by sie od oszukanczych firm i bylby to poczatek konca gieldy..

 • aa_propos

  Oceniono 2 razy 2

  Kupujta ludziska, kupujta! :-D Może sama Tarapata zainwestuje? PóŻi ma dostęp do komputera bo w wydobywczym może być trudniej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX