Sport.pl

Wisła Kraków pod ścianą. Kiko Ramirez daje jej ultimatum

Kiko Ramirez daje Wiśle Kraków ultimatum. Były trener "Białej Gwiazdy" przyznaje, że jeśli w najbliższym czasie nie dostanie od krakowskiego klubu zaległego wynagrodzenia, zgłosi sprawę do FIFA.

Kiko Ramirez wciąż nie został spłacony, Wisła Kraków wciąż jest mu winna pieniądze. Hiszpan czeka na zaległe wynagrodzenie od "Białej Gwiazdy". Ramirez wstrzymuje się nadal z poważnymi krokami, ale dał Wiśle ostateczny termin na uregulowanie jego zaległości.

Kiko Ramirez: Poważni ludzie chcą pomóc Wiśle

- Dam klubowi jeszcze piętnaście dni, w tym czasie nie będę składał żadnego pisma. Później podejmę decyzję, co dalej. Mam wrażenie, że teraz poważni ludzie starają się pomóc Wiśle, ale potrzebują trochę czasu. Boli mnie, co dzieje się z tym klubem. Coś takiego nigdy nie powinno się przytrafić - powiedział Ramirez w rozmowie z "Przeglądem Sportowym". Jeśli w ciągu 15 dni Hiszpan nie zostanie spłacony, zamierza zgłosić sprawę do FIFA. Oficjalnie nie wiadomo, jak wysoki jest dług "Białej Gwiazdy" w stosunku do Ramireza.

Kiko Ramirez: Sarapata to patologiczny kłamca

Nowym prezesem Wisły Kraków został kilka dni temu Rafał Wisłocki. Zastąpił on na tym stanowisku Marzenę Sarapatę, o której Ramirez ma wyrobione zdanie. - Pani prezes żyła kłamstwem, nie była szczera wobec mnie i reszty drużyny. To patologiczny kłamca. Bolały mnie oskarżenia, które wysuwała pod moim adresem. Od początku wiedziałem, że nie złapię z nią wspólnego języka. Nie rozumiała futbolu, nie potrafiła zarządzać klubem piłkarskim - stwierdził były trener Wisły.

Krakowski klub dostanie pożyczkę w wysokości czterech milionów złotych od Jarosława Królewskiego, Jakuba Błaszczykowskiego i jeszcze jednego biznesmena. Środki te mają zostać wykorzystane na spłatę długów Wisły.

Więcej o:
Komentarze (14)
Wisła Kraków pod ścianą. Kiko Ramirez daje jej ultimatum
Zaloguj się
 • 6nine9

  Oceniono 10 razy 10

  Wydaje się że Zarząd doprowadził klub do ruiny poprzez kompletnie nieodpowiedzialne kierowanie spółką. Jeśli w tym kraju obowiązuje prawo, powinien za to odpowiedzieć karnie.

 • admo70

  Oceniono 15 razy 7

  Zamknąć ten klub w pizdu i po problemie. Siedzą i jęczą to to, to tamto.

 • lech2011

  Oceniono 1 raz 1

  A Boniek i PZPN nic nie wiedzieli o sytuacji w Wiśle, nie wiedzą kto jest jej wlaścicielem, nagle coś się dowiedzieli z gazet.
  Może nie znają takiego klubu Wisła ?

 • 1group

  0

  Jeżeli te wszystkie cyrki z darowiznami,pożyczkami,zbiórkami są legalne i zgodne z prawem (ciekawe czy śledzą to służby skarbowe?),to te pieniądze powinny znaleźć się na koncie klubu.Jeśli tak się stanie,miast winno podjąć działania s sprawie spłaty długu Wisły.Jeśli tego nie zrobi,będzie winne niegospodarności i utraty publicznych środków finansowych. Jest to ważny krok w sytuacji wielu wierzycieli,kiedy nie wszyscy mają szanse odzyskać swoich pieniędzy.
  Niech się nie łudzą,że to inni ludzie władają obecnie klubem.Wszyscy ci ludzie,zarząd i sztab szkoleniowy,od dawna egzystują w Wiśle,widzieli co się działo i nie reagowali,przynajmniej nic o tym nie wiadomo,nikt z klubu nie odszedł w ramach protestu,nikt tez nie zgłaszał tego do centrali albo organów ścigania.
  Dziwne to wszystko,a smaczku dodaje fakt,że odbywa się pod bokiem ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego.
  Najciemniej pod latarnią?
  A milczenie organów skarbowych,to kuriozum.

 • vovik

  Oceniono 6 razy -6

  Ten Kikuś Bajduś to kawał gnojka. Pasował do Sarapaty i tego wsioka Dukata.
  Wisła wyciągnęła wieśniaczka z hiszpańskiej dziury i dała szansę zaistnieć, a ten dupek tak się jej odwdzięcza. Teraz daje... 15 dni. ...lol... Czyli po prostu daje cios w plecy.
  Ilu frajerów ciągle jest, którzy go popierają?
  Miesiąc temu przyznał, że chciał, żeby piłkarze odeszli razem z nim!

  "Poczułem, że zwolnienie było trochę niesprawiedliwie, bo wykonałem w Wiśle sporo dobrej roboty i miałem dobry kontakt z zespołem. Zmartwiło mnie też to, że zawodnicy, którzy nie dostawali regularnie wypłat, nie odeszli razem ze mną".
  -"Naprawdę liczył pan na to, że tak się stanie?"
  – "Tak".
  sportdziennik .pl/ramirez-mam-nadzieje-ze-wisla-przetrwa/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX