Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jakub Błaszczykowski zrobił furorę w światowych mediach!

Jakub Błaszczykowski pomaga Wiśle Kraków, a jego zachowanie zostało zauważone przez światowe media. "Cóż za wspaniały gest byłej gwiazdy Bundesligi Jakuba Błaszczykowskiego" - pisze niemiecki "Kicker".

W sobotę Jarosław Królewski, właściciel firmy Synerise, który zaangażował się w akcję ratowania Wisły Kraków, poinformował w programie „Stan Futbolu” w TVP Sport, że razem z Jakubem Błaszczykowskim i jeszcze jednym biznesmenem pożyczą Wiśle łącznie cztery milion złotych. Środki te mają zostać wykorzystane na spłatę zaległości wobec piłkarzy i sztabu "Białej Gwiazdy". Oznacza to, że Błaszczykowski, tak jak dwaj inni panowie, pożyczy Wiśle 1,33 mln złotych. To drugi raz, jak 33-latek pożycza Wiśle pieniądze.

Jakub Błaszczykowski w prasie hiszpańskiej i portugalskiej

Gest piłkarza zauważyły media na całym świecie. - Błaszczykowski zagra za darmo w Wiśle i pożyczy jej pieniądze na ratowanie klubu. Choć piłkarz grał w Krakowie tylko dwa lata, czuje się bardzo przywiązany do klubu. Zawsze powtarzał, że po powrocie z zagranicy będzie grał tylko w drużynie, w której zadebiutował w Ekstraklasie - przypomina hiszpańska "Marca". - Błaszczykowski wraca do Wisły po 12 latach. Zawodnik trenował już z drużyną. Zamierza pomóc Wiśle w utrzymaniu najważniejszych graczy w zespole. 33-latek kolejny raz pomaga krakowskiemu klubowi. Tym razem, wraz z przedsiębiorcą, dostarczy Wiśle około miliona euro na wypłatę pensji piłkarzom i pracownikom klubu - donosi z kolei portugalska "A Bola"

Także w Skandynawii zauważono, jak Błaszczykowski pomaga Wiśle. - "Kuba" chce pomóc klubowi wyjść z kryzysu - pożycza pieniądze i może grać za darmo - pisze szwedzki fotbollskanalen.se. - Błaszczykowski będzie grał w Krakowie za darmo! Legenda Borussii Dortmund przenosi się do swojego byłego klubu, któremu przy okazji znów pożyczy pieniądze - informuje turecki haberturk.com. - Niezwykły gest Blaszczykowskiego. Wraca do drużyny, która go stworzyła i przekazuje ogromną sumę, by ocalić klub - dodał rumuński prosport.ro.

Jakub Błaszczykowski chwalony przez media niemieckie

Najwięcej uwagi Błaszczykowskiemu poświęcają oczywiście media w Niemczech. "Kicker" i "Bild" szczegółowo opisują problemy Wisły Kraków i to, jak 33-latek zamierza krakowskiej drużynie pomóc. - Cóż za wspaniały gest byłej gwiazdy Bundesligi Jakuba  Błaszczykowskiego. Ponowie zagra on w Wiśle Kraków i to bez wynagrodzenia! Ponadto pożyczy jej pieniądze na ratowanie klubu - donosi "Kicker".

Więcej o:
Komentarze (46)
Jakub Błaszczykowski zrobił furorę w światowych mediach!
Zaloguj się
 • tojaaaa

  Oceniono 24 razy 18

  Jak widac po Błaszczykowskim można mieć kasę i klasę. Wielu jego kolegów mogłoby się od niego uczyć

 • chris5502

  Oceniono 9 razy 9

  Brawo Kuba!
  Za to co robi ma ogromny szacunek w calej Polsce!

 • 1111pln

  Oceniono 9 razy 9

  Biznes i sport jest bardzo blisko... podziwiają Cię za efekty, a szanują za styl.

 • mala2424

  Oceniono 3 razy 3

  Wielki szacunek!

 • krajidiotow

  Oceniono 2 razy 2

  Klasa.

 • grzegorz-g1953

  Oceniono 2 razy 2

  Brawo Kuba. Zapomniałem już wpadkę z biletami podczas Euro 2012.

 • jarkowitkowwski

  Oceniono 12 razy 2

  Klub maczetników i nożowników dostał darmową światową reklamę, przykre

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX