Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jakub Błaszczykowski znów pożyczy pieniądze Wiśle Kraków. To kolejny jego gest wobec klubu

Jakub Błaszczykowski już drugi raz w ostatnich kilkunastu miesiącach pożyczy pieniądze Wiśle. Przy poprzedniej pożyczce na około milion złotych Błaszczykowski nawet odsetki wpłacił od razu Wiśle, kupując bilety na mecz dzieciom z domów dziecka.

W sobotę Jarosław Królewski, właściciel firmy Synerise, który włączył się w akcję ratowania Wisły Kraków, poinformował w programie „Stan Futbolu” w TVP Sport, że razem z Jakubem Błaszczykowskim i jeszcze jednym biznesmenem pożyczą Wiśle łącznie 4 mln na spłatę zaległości wobec piłkarzy i sztabu. Każda z tych trzech osób ma pożyczyć po 1,33 mln, a pieniądze mają znaleźć się na kontach piłkarzy do 16 stycznia.

Jakub Błaszczykowski znów pożycza Wiśle Kraków pieniądze

To będzie już druga w ostatnich kilkunastu miesiącach pożyczka udzielona Wiśle przez Kubę Błaszczykowskiego, który po rozstaniu z VfL Wolfsburg od kilku dni trenuje z Wisłą i ma w niej zagrać w rundzie wiosennej. O poprzedniej pożyczce wiadomo niewiele. Prawdopodobnie wynosiła ok. miliona złotych, a Błaszczykowski udzielił jej na początku 2018 roku. Pożyczka została spłacona na początku sierpnia 2018. Według naszych informacji, Błaszczykowski początkowo chciał pożyczyć Wiśle te pieniądze bez żadnych odsetek. To jednak było niemożliwe z prawnego punktu widzenia. Odsetki w umowie zapisano, klub zwrócił pożyczkę z procentem, ale Błaszczykowski od razu oddał te pieniądze klubowi, tylko w inny sposób: kupując bilety na mecz Wisły z Górnikiem Zabrze dla dzieci z domów dziecka. 

Błaszczykowski fundował dzieciom bilety

To był już kolejny taki gest Błaszczykowskiego i jego fundacji „Ludzki gest”. Poprzednio piłkarz fundował dzieciom z domów dziecka bilety na m.in. mecz Wisła Kraków Legia Warszawa. Mimo że Błaszczykowski grał w Wiśle tylko od lutego 2005 roku do lipca 2007, czuje się z nią bardzo mocno związany. Zawsze powtarzał, że po powrocie z zagranicy chce grać tylko w klubie, w którym zadebiutował w ekstraklasie. Mówił też, że w Wiśle może teraz grać nawet za darmo, byle tylko mieć wokół siebie mocną drużynę. Dlatego dołączenie do krakowskiego klubu uzależniał od tego, czy mimo kłopotów uda się Wiśle utrzymać w kadrze ważnych piłkarzy.

Więcej o:
Komentarze (57)
Jakub Błaszczykowski znów pożyczy pieniądze Wiśle Kraków. To kolejny jego gest wobec klubu
Zaloguj się
 • tomasso_g.pl

  Oceniono 23 razy 21

  dlaczego była pani prezes jest jeszcze na wolności? Kto ją chroni?

 • pierwszychamrp

  Oceniono 22 razy 16

  Ja rozumiem, że zarobił w Niemczech mnóstwo pieniędzy, ale jeśli tak się będzie z nimi obchodził, to za dziesięć lat będzie się grało mecze charytatywne na wsparcie dla Błaszczykowskiego.

 • mkll95

  Oceniono 24 razy 16

  Błaszczykowski to ma gest ale wrzucic pieniadze w bagno kierowane przez kryminal i patologie kibolska to juz naprawde trzeba miec gest ale tez nie za duzo rozsadku.

 • ja20034

  Oceniono 14 razy 10

  Szczodrość nie zawsze jest mądra.
  Ta szczodrość, to finansowanie bandytów. Po co?

 • pemu

  Oceniono 10 razy 8

  Sorry, ale trzeba mieć nas.rane we łbie żeby dawać kasę na bandytów.

 • debordian

  Oceniono 9 razy 7

  Straciłem szacunek do tego piłkarza. Tak wspierać bandytów?

 • degust

  Oceniono 7 razy 5

  Na przykładzie Wisły Kraków bardzo dobrze widać że tzw kibole są tak naprawdę szkodnikami dla klubów i g. wiedzą o piłce. Wzięli się za "współzarządzanie" klubem i go zniszczyli. Na trybunie każdy głupi potrafi się drzeć i być mądrym co ma robić właściciel, piłkarze itd. Dlatego prawdziwymi kibicami byli, są i będą normalsi ew. pikniki, którzy tez potrafią się drzeć ale przynajmniej nie robią z tego jedynego sensu swojego życia.

 • kolo125

  Oceniono 4 razy 4

  a pazerna ciapata sarapata wszystko przechlała!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX