Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wisła Kraków dostanie 4 mln zł! Wielki gest Błaszczykowskiego i dwóch innych osób

Wisła Kraków dostanie pożyczkę w wysokości czterech miliony złotych! Użyczą jej Jakub Błaszczykowski, Jarosław Królewski oraz blisko związana z nim osoba - ujawnił Królewski w programie "Stan Futbolu".

Wisła Kraków potrzebuje czterech milionów złotych do końca stycznia, by spłacić najważniejsze długi oraz piłkarzy, którzy mogą rozwiązać kontrakty z winy klubu. Te pieniądze mają pożyczyć Jakub Błaszczykowski, Jarosław Królewski oraz blisko związana z nim osoba, która "jest topowym menedżerem w Polsce" i niedługo ma się ujawnić. Każda z tych osób pożyczy po 1,33 mln złotych, co da łączną sumę 4 mln. Królewski to właściciel informatycznej firmy Synerise, który zaangażował się w ratowanie Wisły. Pożyczenie czterech milionów ma dać Wiśle Kraków niezbędny czas na załatwienie wszystkich formalności, które mają poskutkować w odzyskaniu licencji na grę w ekstraklasie. Jednocześnie dzięki tym funduszom klub nie będzie stał już pod ścianą w rozmowach z potencjalnymi inwestorami. Wszyscy piłkarze mają zostać spłaceni w poniedziałek lub wtorek. Błaszczykowski aktualnie trenuje z Wisłą Kraków po tym, jak rozwiązał kontrakt z Wolfsburgiem i prawdopodobnie wzmocni krakowski klub.

Wisła Kraków dostała pożyczkę

- Podwyższenie kapitału jest oczywistym sygnałem dla rynku: oczekujemy ruchu na poziomie 4 mln złotych, kapitału w takiej wysokości, który przyjdzie do klubu w zamian za akcje. Ale nie zdecydowaliśmy, w jaki sposób te 4 mln na bieżące funkcjonowanie pozyskamy. W grę wchodzi też kredyt na taką sumę z dobrym oprocentowanie. Wszystko po to, by zyskać trochę czasu i przygotować klub do sprzedaży na dobrych warunkach, a pożyczkę spłacić gdy zaczną wpływać dochody z meczów itd. Jeśli pan pyta, czy ja będę brał udział w takim dokapitalizowaniu Wisły, to odpowiadam: nie wiem. Ale jeśli będzie trzeba, to jestem na taki wypadek zabezpieczony. I myślę że jest wokół klubu grupa osób myślących bardzo podobnie. Najpóźniej w weekend będę wiedział czy możemy być spokojni o pierwsze 4 mln inwestycji - mówił niedawno w rozmowie ze Sport.pl Królewski.

Więcej o:
Komentarze (123)
Wisła Kraków dostanie 4 mln zł! Wielki gest Błaszczykowskiego i dwóch innych osób
Zaloguj się
 • mcguirre

  Oceniono 32 razy 24

  Co z tego skoro dalej faktyczne rządy sprawuje grupa przestępcza. Czy wspieranie przestępczości zorganizowanej nie jest przypadkom karalne ?

 • nalesniku

  Oceniono 24 razy 18

  ale co najmniej milionik z tego dla misiulka i jego kompanów

 • tomtey

  Oceniono 14 razy 12

  Jak można pożyczc komuś kto oddał kambodzanskiemu oszustowi akcje.Gdzie sa akcje Wisły ludzie opanujcie sie bo dajecie złodziejom pieniądze!!! ł

 • djarev

  Oceniono 11 razy 11

  Nie żeby mnie to cokolwiek, ale czy to czasem nie podchodzi pod finansowanie grupy przestępczej?

 • elizadumoulin

  Oceniono 15 razy 11

  Jeszcze nie gra w Wiśle oficjalnie a juz go ogolili!! Kuba, Kuba jakiś ty naiwny, tej kasy nigdy juz nie zobaczysz z powrotem, ogolą Cię z reszty, a kiedy będziesz juz "goły i wesoły" dadzą Ci kopa w dooopę.

 • krakoos78

  Oceniono 12 razy 10

  Ludzie, opamiętajcie się! Kuba ku**wa! Wiesz ile za te pieniądze można dobrego zrobić dla dzieci w szpitalach?! Klub powinien sam na siebie zarabiać, mieć sponsora i funkcjonować jako samowystarczalna firma. Niedługo usłyszę, że cały zysk z WOŚP pójdzie na pomoc Wiśle! Kibice się składają, przedsiębiorstwa dokładają, a i tak wszystko dla MIśka idzie. Opamiętajcie się!

 • koenzymq10

  Oceniono 10 razy 10

  Z komedii robi się powoli dramat. W providencie pożyczcie, qurfa mać

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX