Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wisła Kraków. Leśnodorski: Vanna Ly i Hartling mogli dostać pieniądze. Byli słupami

Bogusław Leśnodorski pomaga Wiśle Kraków. Według niego przejęcie klubu przez Vannę Ly i Matsa Hartlinga mogło być zainscenizowane. - Wygląda na to, że ci inwestorzy to słupy, nie wykluczałbym nawet, że za odegranie tej roli dostali pieniądze - stwierdził Leśnodorski w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną".

Bogusław Leśnodorski jest jedną z osób, która walczy o uratowanie Wisły Kraków. Były współwłaściciel i prezes Legii Warszawa uważa, że niedoszli inwestorzy Vanna Ly i Mats Hartling mogli być podstawieni po to, by poprzedni zarząd Wisły mógł pozbyć się klubu. - Wygląda na to, że ci inwestorzy to słupy, nie wykluczałbym nawet, że za odegranie tej roli dostali pieniądze - stwierdził Leśnodorski. I dodał: - Tego nie da się inaczej wytłumaczyć. To weszło na taki poziom abstrakcji, że nie wymyślono by tego w książkach fantastycznych. 

Ly i Hartling zawarli z Towarzystwem Sportowym Wisła Kraków umowę sprzedaży Wisły. Następnie nie przelali oni jednak kwoty 12,2 mln złotych, która była warunkiem ważności transakcji. "Biała Gwiazda" wróciła pod władanie TS, nowym prezesem został wybrany Rafał Wisłocki. Zastąpił on na tym stanowisku Marzenę Sarapatę. - Nie znałem dobrze ludzi z TS Wisła, trafiłem co prawda na prezes Marzenę Sarapatę i byłem nieco zdziwiony, bo nie bardzo mi pasowała do piłki. No ale z drugiej strony widziałem w polskiej piłce takie rzeczy, że to nie było jakieś wielkie zaskoczenie - stwierdził były współwłaściciel Legii. 

Polonia Warszawa jak Wisła Kraków

Leśnodorski odniósł się także do sytuacji Polonii Warszawa, która z powodów finansowych spadła sześć lat temu do IV ligi. - Powinien być mechanizm broniący klubu jak Polonia czy Wisła, które są markami, historią naszej piłki, przed takim traktowaniem. Trzeba o nie dbać bardziej, a nie - przyjdzie właściciel, trochę się pobawi, a potem rzuci jak znudzone dziecko zabawkę - powiedział prawnik. 

Więcej o:
Komentarze (42)
Wisła Kraków. Leśnodorski: Vanna Ly i Hartling mogli dostać pieniądze. Byli słupami
Zaloguj się
 • birdy-niam-niam

  Oceniono 25 razy 15

  ''...Powinien być mechanizm broniący klubu jak Polonia czy Wisła, które są markami, historią naszej piłki, przed takim traktowaniem. Trzeba o nie dbać bardziej...''
  ok no to mam pomysł - stwórzcie jakąś specjalną ligę dla tych zasłużonych, z jakimiś specjalnymi zasadami. np. na koniec sezonu wszyscy wygrywają (przecież im się należy ze względu na ich historię), obowiązkowa 100% frekwencja na trybunach (kibice choćby z lapanki), obowiązkowa euforia na stadionie podczas meczów (co nie dziwi bo każdy mecz wygrywają obydwie drużyny) itd. itp...
  boguś dacie radę!

 • ps11111ps

  Oceniono 10 razy 10

  Kiedy ABW CBA i inne 3literowce zapukaja do Marzenki o 6 rano? O ile zaklad ze stanie sie to jeszcze w styczniu?

 • qwerfvcxzasd

  Oceniono 7 razy 7

  Tyle tylko, że te słupy wciąż posiadają akcje klubu. ;)
  Nie rozumiem po co oni traca czas, tego klubu już nie ma.

 • maryjanek66

  Oceniono 6 razy 6

  w kapitalizmie jak firma (też klub sportowy) jest zle zarządzany to powinna bankrutować, dając nauczke włascicielom ze wystawili nieudolny zarząd, jak kapitalizm to kapitalizm

 • monitor_poland

  Oceniono 5 razy 5

  Sarapata miała w tym największy interes. Znalazła słupy, żeby s...dolic na Seszele a o klub i syf niech się inni martwią. Im więcej zamieszania w tym błocie tym łatwiej czmychnąć

 • rumun106

  Oceniono 2 razy 2

  Ta sarapata wygląda jak te panie co wystepują w filmikach jedno-dwu minutowych dla dorosłych.
  jeszcze brakuje murzyna z maczugą co ją zapina w cacaowe oko, a drugi nygus w buzie :)

 • watra88

  Oceniono 2 razy 2

  Leśnodorski ty bolszewicki reformatorze! Nawet w PRL znad Wisły zdjęto w końcu parasol ochronny i poleciała do II ligi, choć pozostawiono go nad dołującym jeszcze bardziej zasłużonym Ruchem. No ale wtedy nawet tytuły MP ustalano w Biurze Politycznym.
  W futbolu angielskim, od którego wzięły się zasady i regulaminy - nawet najlepsze na świecie kluby lądowały w IV lidze, gdy odłączono im zasilanie. I stamtąd dopiero po wystaraniu się o inwestora, mozolnie pięły się do góry.

 • cromio

  Oceniono 2 razy 2

  A niech ktoś sobie chroni takie "zasłużone" kluby. Byleby nie za państwowe pieniądze!!!

 • a.k.traper

  Oceniono 2 razy 2

  Ludzie otaczający Wisłę przez kilka ostatnich lat mieli gdzieś piłke nożna jako sport, to był dobry parawan do ich działalności nie zawsze legalnej a przynoszącej im zyski, klub piłki noznej z markową nazwą miał być samonapędzającym się mechanizmem, niestety, każdy źle konserwowany mechanizm przestaje działać. Obecnie wszyscy zamknęli usta i udają, że ich tam nie było, czekają czy im się do d...y nie dobiorą a powinni, zakaz wstępu na trybuny dożywotni.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX