Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wisła Kraków wydała oficjalny komunikat ws. licencji na grę w ekstraklasie

Wisła Kraków wydała oficjalny komunikat ws. licencji na grę w ekstraklasie. - Wisła Kraków zobowiązana została do złożenia dodatkowych wyjaśnień w zakresie finansowania klubu i praw właścicielskich - czytamy.

Wisła Kraków nadal ma zawieszoną licencję na grę w ekstraklasie. W piątek przedstawiciele klubu spotkali się z Komisją ds. Licencji PZPN. Trwało ono dwie godziny. Goście z Krakowa szybko opuścili siedzibę związku i nie udzielali duższych komentarzy. - Mamy dwie kwestie do rozwiązania. Jeżeli ponad wszelką wątpliwość uzyskamy opinię prawną od niezależnej kancelarii, że Wisła jest posiadaczem swoich akcji, a pan Rafał Wisłocki może reprezentować klub, to nie będziemy mieli wątpliwości dotyczącego tego, z kim będziemy mogli tam rozmawiać – powiedział Krzysztof Rozen, przewodniczący Licencji Klubowych PZPN.

Wisła Kraków wydała komunikat

Teraz głos oficjalnie zabrała Wisła Kraków. Poinformowała, że została zobowiązana do złożenia dodatkowych wyjaśnień w zakresie finansowania klubu i praw właścicielskich. Dodatkowo w najbliższym czasie prezes Rafał Wisłocki ponownie stawi się przed Komisją Licencyjną. Poniżej pełna treść komunikatu:

W piątek 11 stycznia odbyło się posiedzenie Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN w sprawie licencji Wisły Kraków SA nr 14 na grę w Lotto Ekstraklasie w sezonie 2018/2019. Wyjaśnienia dotyczące naruszenia postanowień Podręcznika Licencyjnego składał Rafał Wisłocki, pełniący obowiązki prezesa klubu, a także Marcin Melzacki z kancelarii LSW. Decyzja Komisji ds. Licencji, informująca o zawieszeniu licencji na grę Wisły Kraków w zakresie naruszenia kryteriów P.02, L.04 oraz punktów 4.2.2 i 4.1.2.6 Podręcznika Licencyjnego, została uchylona. Klub w dalszym ciągu nie spełnia jednak innego wymogu podyktowanego przepisami PZPN - F.05, co zadecydowało o jej ponownym zawieszeniu. Oznacza to, że Wisła Kraków zobowiązana została do złożenia dodatkowych wyjaśnień w zakresie finansowania klubu i praw właścicielskich. W najbliższym czasie Prezes Rafał Wisłocki ponownie stawi się przed Komisją Licencyjną.
Więcej o:
Komentarze (11)
Wisła Kraków wydała oficjalny komunikat ws. licencji na grę w ekstraklasie
Zaloguj się
 • mer-llink

  Oceniono 5 razy 5

  Misiek: - Tu ja. CO z tą licencją?
  MArzenka: - Sąd nie wpisze nowych włascicieli do KRSu, jak nie przedstawia akcji. A jak nie przedstawią, to nie dostaną licencji na grę.
  Misiek: - To wyciągaj te nasze spod linoleum i lecimy po licencję.
  MArzenak: - Nie bą∂z taki wyrywny, Misiek. Najpierw wypuścmy Wanne i Szwedzinę.
  Misiek: - A po co?
  MArzenka: - Jak przedstawią ten chłam, co ma Wanna i Szwed, to sąd skapuje, że to chłam. Ale potrwa to kilka miesięcy.
  Misek: - A my przez ten czas wywiniemy coś z abarotem, nie?
  Marzenka: - Z abarotem. Hłe, hłe, hłe.
  Misiek: - No ty to jesteś sprtyna dziewczynka. Hłe, hłe, hłe!
  MArzenika: - Bez odbioru!.
  Misiek: - Aniołek. Fijołek. Róża. Bez!

 • iglasty.inc

  Oceniono 5 razy 1

  A kto to teraz jest "Wisła Kraków"? Afera jak z Dymitrami Samozwańcami.

 • pajak1965

  Oceniono 5 razy 1

  Kiedy ten cyrk się skończy?W normalnym kraju nikt by z nimi nawet nie rozmawiał.Ale to jest i Polska i rzadzi PZPN którym kierują tacy sami złodzieje jak Wisłą.

 • Tadeusz Uciechowski

  0

  Co to za pępek świata?? Długi, paragrafy, ogólny syf - IV liga !!! Dziady z PZPNu kręcą, kibole maja się dobrze - kto to powiedział, że bez wisły nie ma piłki??? Firma rozpieprzona, sądowy nakaz, syndyk masy (??) upadłościowej, 4 liga - i przestańcie pismaki pisać o stolcu prezesa...

 • stanislaw.sk

  0

  Misiek: - Tu ja. CO z tą licencją?
  natal9a:: - Sąd nie wpisze nowych włascicieli do KRSu, jak nie przedstawia akcji. A jak nie przedstawią, to nie dostaną licencji na grę.
  Misiek: - To wyciągaj te nasze spod linoleum i lecimy po licencję.
  natal9a: - Najpierw wypuścmy Wanne i Szwedzinę.
  Misiek: - A po co?
  natal9a:: - Jak przedstawią ten chłam, co ma Wanna i Szwed, to sąd skapuje, że to chłam. Ale potrwa to kilka miesięcy.
  Misek: - A my przez ten czas wywiniemy coś z abarotem, nie?
  natal9a:: - Z abarotem. Hłe, hłe, hłe.
  Misiek: - No ty to jesteś sprtyna dziewczynka. Hłe, hłe, hłe!
  natal9a:: - Bez odbioru!.
  Misiek: - Aniołek. Fijołek. Róża. Bez!
  natal9a: i beze mnie!

 • homer101

  Oceniono 3 razy -1

  Ale gdyby nie daj Bóg , Legia miała takie kłopoty , to cała W-wa i wszelkie instytucje futbolowe i nie tylko szły by jej na rękę , a problem zostałby zamieciony pod dywan . Tak by to wyglądało

 • muzoman

  Oceniono 5 razy -1

  Na razie dziadowanie czyli zbieranie do czapki ratuje Wisłę.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 6 razy -4

  Jeżeli miasta nie stać na trzy kluby to może stworzyć jeden? Hutnik-Wisła-Cracus...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX