Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wisła Kraków dostała pomoc od byłego piłkarza Arsenalu i Milanu. Wsparcia udzielił też Robert Lewandowski

Robert Lewandowski i Mathieu Flamini przekazali na Twitterze wyrazy wsparcia dla Wisły Kraków. Były piłkarz Arsenalu czy Milanu pomoże Jarosławowi Królewskiemu w kontaktach z właścicielami angielskich klubów.

Robert Lewandowski wspiera Wisłę Kraków

Robert Lewandowski okazał wsparcie Wiśle Kraków. która walczy o przetrwanie. Kapitan polskiej kadry zamieścił na Twitterze wymowny wpis. - Jarosławie Królewski możesz to zrobić, fani Wisły Kraków możecie to zrobić, walczcie do końca, trzymam kciuki - napisał Lewandowski.

Jarosław Królewski, prezes firmy Synerise, wraz z nowym prezesem Wisły Rafałem Wisłockim oraz Bogusławem Leśnodorskim walczą o uratowanie krakowskiego klubu. Licencja "Białej Gwiazdy" na grę w Ekstraklasie wciąż jest zawieszona z powodu niejasnej sytuacji finansowej klubu. Królewski organizuje na Twitterze zbiórkę pieniędzy pod hasłem "50kforWK", która ma na celu ratowanie Wisły. Dzięki zebranym funduszom udało się już spłacić zaległości wobec Martina Kosztala.

Mathieu Flamini także wysłał wsparcie

Lewandowski to nie jedyna piłkarska gwiazda, która wsparła w piątek krakowską drużynę na Twitterze. Uczynił to także Mathieu Flamini. - Wysyłam całe moje wsparcie do moje przyjaciela Jarosława Królewskiego i wszystkich ludzi oraz fanów walczących, by uratować tak historyczny klub jak Wisła Kraków - napisał Flamini, były piłkarz m.in. Arsenalu, Milanu i Olympique Marsylia i trzykrotny reprezentant Francji.

34-latek gra obecnie w hiszpańskim Getafe, ale w ostatnich latach stał się znany głównie ze swojej działalności w branży biotechnologicznej. Posiada on firmę GF Biochemicals, która jako pierwsza rozpoczęła na masową skalę produkcję kwasu lewulinowego, który może stać się w przyszłości substytutem przemysłowych olejów. Rynek, na którym działa GF Biochemicals, wycenia się na 30 mld euro.

 - Bardzo fajny człowiek. Pracoholik i nocny Marek. Mamy fajne ideowe wspólne projekty - napisał na Twitterze Królewski o swojej znajomości z Flaminim.

 - Flamini sam nie zainwestuje w Wisłę, ale pomoże mi w kontaktach z właścicielami klubów angielskich. Na razie tyle mogę zdradzić - dodał Królewski w rozmowie ze Sportowymi Faktami.

Więcej o:
Komentarze (24)
Wisła Kraków dostała pomoc od byłego piłkarza Arsenalu i Milanu. Wsparcia udzielił też Robert Lewandowski
Zaloguj się
 • smd48

  Oceniono 7 razy 5

  Tak jak Lewandowski ja tez wspieram TS Wisle tzn. trzymam kciuki. Jednak jestem pewien, ze to nic nie pomoze.

 • mer-llink

  Oceniono 4 razy 4

  Marzenka: - Cześc Misiek. Tu ja.
  Misiek: - A tu ja.
  MArzenka: - Ten twój Cesarski czy tam Ksiażęcy widzę, ze ciezko pracuje.
  Misiek: - NO, w końcu ma za co. Pożyczyłem mu przecież ten melon, żeby wyszedł an dobrodzieja i pozyczył Wisle.
  MArzenka: - Ale on mówi, że pożyczy Wisle 1,33 melona. To wi.ecej, niż od ciebie.
  Misiek: - MArzenka, znasz mnie,nie. Czy ja lubie dokłądać do interesu?
  MArzenka: - Niech cie ręka boska broni.
  Misiek: - No widzisz. Pozyczyłem mu na 25%. On tez musi na Wisle zarobić. Dlatego mówi Wisle, żę maja mu oddać 1,33, bo te 33% to mój i jego procent. JAsne?
  MArzenka: - Ach, jak ty błyskotliwie myslisz, Misiek. No a ten Flamini, co to ma protegować Książęcego do róznych moznych?
  Misiek: - A nie pamiętasz, jak bylismy na Martynice, to ciagle przysiadał sie do mnie taki jeden czarniawy Francuzik? I nudził, żebym go tobie przedstawił, bo taka piekna blondunka z duzym przedsięwzięceim to w sam raz?
  MArzenka: - No pamiętam, ale go nie przedstawiłaeś.
  Misiek: - Bo kaprysiłaś, że ci się nie podoba, że czarniawy jakiś taki.... ALe nawinęła się Rodowicz MArylka, co tam śpiewała w jedej knajpie na dancingach, to jej mówie: przedstawie ci francuskiego gieroja. Ona: Pprzedstawiaj. I on do niej podchodzi w lansadach i mówi: "Flamini jestem. Mathieu. Przyjaciel Miśka".... No i poszło...
  Marzenka: - A po co on przyjechał tam na MArtynikę? NA blondynki?
  Misiek: - Oj, MArzenia, MArznka. Blondynki to tylko produkt uboczny. On przyjechał wziąć ode mnie walizkę siana, która mu dałem na jakąś taka biotechnologie, co to koniecznie chciał załozyć...
  MArzenka: - I dałeś?
  Misiek: - Chyba dałem. Bo w kazdym razie nie pamiętam, żebym wracał ta walizką.
  MArzenka: - ON teraz trzepie na tej biotechnologii jakieś niezłe pieniądze.
  Misiek: Wiem, MArzenka, bo mi odprowadza procenta od kapitału. No, to trzym się. Bez odbioru,

 • carlos_512

  Oceniono 6 razy 4

  myślę, że piłkarze Wisły bardzo cieszą się z takich słów poparcia...
  dzięki nim wreszcie mogą coś do garnka włożyć...

 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 5 razy 3

  ByAnn przekaże dwa kartony batonów i kilka paczek kulek mocy. No i filmik motywacyjny.

 • strange_email

  Oceniono 8 razy 2

  Potrzeba dowartościowania publicznego jest u pana Królewskiego tak widoczna, że aż przykra.

 • jankaz.kot

  Oceniono 2 razy 2

  Wiśle nie o takie wsparcie chodzi.

 • miniaga

  Oceniono 3 razy 1

  Co wy tak najeżdżacie na tego Królikowskiego - on wcale nie ma parcia na szkło, tylko łep na karku. Żeby ściągnąć inwestorów czy zebrać pieniądze, to Wisła musi mieć wiarygodną twarz, która będzie ją reperezentować. Królikowski jako człowiek z zewnątrz, odnoszący sukcesy w biznesie jest do tego idealny. Odwalcie się

 • byann

  Oceniono 3 razy 1

  Mam nadzieję, że Lewandowski nie wyśle złamanego grosza bandytom i oszustom.
  On swoje zarobił ciężką pracą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX