Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Biznesmen poleciał do Londynu ratować Wisłę Kraków. Dostał nieoczekiwaną ofertę od kibica. Skorzystał!

Jarosław Królewski zaangażował się w próbę ratowania Wisły Kraków. Biznesmen pojechał do Londynu na rozmowy z potencjalnymi inwestorami. Jeden z kibiców Wisły Kraków zaproponował podwiezienie go swoim samochodem, a Królewski na to przystał

Jarosław Królewski, czyli prezes krakowskiej firmy Synerise mocno się zaangażował w próbę ratowania Wisły Kraków. Biznesmenowi udało się już namówić kilka firm. Na konto "Białej Gwiazdy" wkrótce powinno wpłynąć 300 tysięcy złotych.

Kibic Wisły Kraków został "taksówkarzem" dla biznesmena

Królewski w czwartek pojechał do Londynu na rozmowy z "inwestorem strategicznym" dla krakowskiego klubu. 32-latek wrzucił nawet zdjęcie z Londynu. Zobaczył to zdjęcie Polak (kibic Wisły Kraków), który na stałe mieszka i pracuje w Londynie i zaproponował Królewskiemu podwiezienie. 

Królewski przystał na propozycje, mimo że najpierw był zdecydowany na przejazd Uberem. Po kilkunastu minutach prezes firmy Synerise wrzucił do sieci także zdjęcie z przejazdu vanem jednego z kibiców. 

Jarosław Królewski, prezes firmy Synerise, kilka dni temu zapoczątkował akcję ratowania Wisły Kraków. "50 tysięcy dla Wisły Kraków" ruszyło w zeszły piątek i już teraz udało się zebrać 300 tysięcy złotych. 32-latek pochodzi z Gorlic i jest właścicielem krakowskiej firmy Synerise. To jedna z najdynamiczniej rozwijających się spółek na świecie w dziedzinie sztucznej inteligencji i big data. Jej wartość wyceniana jest na 75 mln dolarów.

Królewski szuka inwestora dla klubu

Biznesmen dołączył do akcji Bogusława Leśnodorskiego, który stara się rozwiązać prawne problemy krakowskiego klubu.. - Moją rolą jest zbiórka pieniędzy oraz poszukiwania inwestorów strategicznych dla Wisły z mojego kręgu. Osobiście na tym etapie ani ja, ani moja spółka, nie jesteśmy w stanie zainwestować tak ogromnej kwoty. Natomiast mamy coś, o czym ludzie bardzo rzadko myślą: kapitał intelektualny i społeczność ludzi ideowych. Mamy jeden rewolucyjny pomysł w zanadrzu - dodaje biznesmen.

Więcej o:
Komentarze (71)
Biznesmen poleciał do Londynu ratować Wisłę Kraków. Dostał nieoczekiwaną ofertę od kibica. Skorzystał!
Zaloguj się
 • pantau007

  Oceniono 45 razy 39

  Proszę mnie nie obrażać. Naprawdę jest pewien poziom, poniżej którego nie powinno się schodzić nigdzie. Jak można napisać newsa o tym, że jakiś pan odebrał z lotniska drugiego pana, który poleciał zbierać pieniądze na cokolwiek. Czy kolejny news będzie o tym, że to jednego z członków zarządu Wisły uśmiechnęła się pani z spożywczym?

 • cal13

  Oceniono 21 razy 11

  PILNE!!! Gotuje teraz zupe szczawiowa. Wynik eksperymentu oglosze w Sobote.

 • jep23

  Oceniono 11 razy 7

  Opera mydlana.Przewidziano dużo odcinków?

 • scierplaminoga

  Oceniono 16 razy 6

  dawać zrzutę po 1 zł i skład i transfery w ankiecie na FB wybieramy. Litości, ten serial pt. Wisła Kraków powinni już dawno zdjąć z ekranów, bo to jest bardziej żałosne od Korony królów. Wisła Kraków jest klubem który zbankrutował, a bankrut nie może przystąpić do rozgrywek, koniec kropka.

 • lenny102

  Oceniono 4 razy 4

  Podziwiam kazdego, kto pomaga w zboznym celu ratowania Wisly.Biorac pod uwage okolicznosci i przyczyne upadku klubo oraz kto za nim stoi, to ...... dziwna postawa.

 • trup

  Oceniono 16 razy 4

  Jarosław Królewski....będą chyba z tego lepsze "berety" niż ze szwedzkim słupem i kambodżańskim menelikiem.

 • xxl_100

  Oceniono 2 razy 2

  Byznesmeny... tanie linie i Uber :)
  Ciąg dalszy szopki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX