Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wisła Kraków wypłaci piłkarzom część pieniędzy - ze zbiórki kibiców i przedsiębiorców

Wisła Kraków zaczyna wypłacać pieniądze piłkarzom - pieniądze ze zbiórek. Klub ma w tym tygodniu rozdzielić między zawodników i sztab około 200 tysięcy złotych.

Kwota jest niewielka, jeśli zestawić to z zaległościami jakie ma klub wobec piłkarzy (kilka milionów złotych), ale chodzi bardziej o sygnał, że jest jakaś nadzieja na wspólne wyjście z kłopotów.  To byłby też pierwszy tak widoczny efekt zbiórek na ratowanie Wisły, organizowanych w ostatnich tygodniach przez kibiców i przedsiębiorców.

Pieniądze dla piłkarzy i sztabu (łącznie to 34 osoby) będą pochodzić z darowizny celowej od stowarzyszenia Socios Wisła oraz od m.in. Jarosława Królewskiego, właściciela firmy Synerise. Królewski, znajomy kierującego obecnie Wisłą Rafała Wisłockiego (grali kiedyś razem w Gliniku Gorlice) prowadzi wśród przedsiębiorców akcję „50 tysięcy dla Wisły”, sam również wpłaca darowizny. Pieniądze wpłaca na rachunek prowadzony przez Socios Wisła, ponieważ uznał, że to najwygodniejsze i najbezpieczniejsze rozwiązanie w obecnej sytuacji finansowej i organizacyjnej Wisły. Stowarzyszenie Socios (powstało jesienią 2018 roku, po tzw. kryzysie stadionowym) zebrało już w tej akcji ponad 160 tysięcy (90 tysięcy od Synerise i jej partnerów, resztę od kibiców). A pieniądze przekazuje Wiśle tylko na konkretnie wskazane cele. Szefowie stowarzyszenia są w dobrych relacjach z Rafałem Wisłockim, ponieważ obecny prezes Wisły wcześniej odpowiadał w  klubie za akademię, a Socios mieli w pierwszej kolejności wspierać właśnie szkolenie młodych piłkarzy.

Według naszych informacji, początkowo pomysł na wykorzystanie zebranych pieniędzy był nieco inny. Wisła chciała przeznaczyć ponad 100 tysięcy na spłatę zobowiązań wobec Martina Kostala, by Słowak nie rozwiązał kontraktu i można było go sprzedać, a pieniądze z tej transakcji przeznaczyć na spłatę zobowiązań wobec kolejnych piłkarzy.  Kostalem interesują się kluby i z Polski i z zagranicy, ale według naszych informacji, Wisła dostała na razie oferty tylko z zagranicy: z Czech i z Węgier. Wisła była gotowa sprzedać Słowaka za co najmniej 250 tysięcy euro. Problem w tym, że ten plan wymagał czasu, a jeszcze bardziej – zrozumienia ze strony pozostałych czekających na wypłacenie zaległości piłkarzy. Dlatego zapadła decyzja, by podzielić pieniądze między dużą grupę. Pierwszy przelew z Socios Wisła, na około 170 tysięcy, miał wyjść już w czwartek. To nie oznacza, że pomysł ze spłaceniem Kostala i szybką sprzedażą Słowaka jest już nieaktualny. - Jeśli będzie taka konieczność, to mogę nawet zadeklarować, że spłatę Martina Kostala wezmę na siebie - mówi Sport.pl Jarosław Królewski. 

Więcej o:
Komentarze (26)
Wisła Kraków wypłaci piłkarzom część pieniędzy ? ze zbiórki kibiców i przedsiębiorców
Zaloguj się
 • ona_ona_80

  Oceniono 5 razy 5

  Niech teraz Misiek plus reszta Srarksów dorzuci się do tej zbiórki. Podobno kibice z nich najwierniejsi z wiernych

 • adaco22

  Oceniono 11 razy 5

  a na maczety wystarczy?

 • romangrzybek

  Oceniono 3 razy 3

  Skoro już mowa o Kibicach Wyklętych to dziś chciałem naPISać o jednym z nich. Ale mi się nie udało.
  Tego mi w „patriotycznych” mediach nie chcą puścić.
  A cienias Szpilka dziś się żali we wszystkich mediach (ale nie tych podległych Kaczyńskiemu bo prawdziwego kibolskiego patrioty nie wolno im ruszać) czyli nie w Niezależnej i nie w Do Rzeczy że zawieja śnieżna go pod Śnieżką zaskoczyła. Gdy wygodnie siedział w ciepełku w schronisku. Ale mimo to przestraszył się i wezwał na pomoc GOPR. Jak to wyglądało jak drobni ważący po 70 kilo ratownicy zapieprzali w tej zawiei z Karpacza pod Śnieżkę a potem zwozili na toboganie 120 kilowego zdrowego ale przestraszonego bysia?
  Cały czas ukazuje się napis „Treść komentarza została zablokowana”.

 • mer-llink

  Oceniono 3 razy 3

  Ly: - Cześć, tu Wanna.
  Misiek. - Cześc, tu ja... Czego??
  Ly: - Słyszę,, że jakies pieniądze wypłacaja w tym Krakowie piłkarzom.
  Misiek: - Dobrze słyszysz.
  Ly: - A z czego? Mówiliscie, ze w kasie ani centa.
  Misiek: - A ja płacę ze swoich.
  Ly: - No przeciez tam jakiś Książecy czy Cesarski u was gada, że to on ze swoich.
  Misiek: - Ly, ty zawsze jak dziecko. A skąd on ma?
  Ly: - No skąd?
  Misiek: - Przelałem mu Swiftem. I kazałem wypłacić komu tam trzeba w klubie. A te dobre dzieciaki, co wezmą, potem po cichu zrobia przelewy na moje konto. I bilans wyjdzie jak powinien - na 0.
  Ly: - A ten Książęcy od was opowiada jeszcze, że leci do Londynu namawiać jakichś "inwestorów". To też z twojego polecenia?
  Misiek: - A jak. Chce go trochę ustawić, żeby nie zadzierał nosa.
  Ly: - Jak ustawić?
  Misiek: - No wyobraź sobie, że on jest w tym Londynie.. Wchodzi na umówione spotkanie z tajemniczym inwestorem. Drzwi. Lokaj. Marmury. A tam kto siedzi za stołem?
  Ly: - No kto?
  Misiek: - No nasz Szwedzina!
  Ly: - Mats?
  Misiek: - A jak!
  Ly: - Ale numer! Hłe, hłe, hłe.
  Misiek. - Hłe, hłe, hłe. Bez odbioru.

 • 1group

  Oceniono 2 razy 2

  Ciekawe,co na to skarbówka? Od darowizn są podatki,a w przypadku długów jest kolejność ich spłacania. Dziwne to wszystko,a piłkarze żyją za oszczędności?

 • 23tryt

  Oceniono 4 razy 2

  podobno Sratatata dorzuciła tysiaka do tej darowizny, dzięki

 • wojtasar

  Oceniono 6 razy 2

  ha ha komuno wróć :-) nie ma to jak milicja wspierała klubik ???

 • pemu

  Oceniono 6 razy 2

  Żenujące.
  Żeby to jeszcze naprawdę potrzebujący byli.

  A Misiek śmieje się do rozpuku.

 • xx777xx

  Oceniono 1 raz 1

  Wiadomo już co oznacza w nazwie Wisły "spółka akcyjna".
  Akcję ratowania spółki z datków kibiców.
  Spółka przewala kasę, ale „społeczeństwo jest ofiarne” :D
  30 lat minęło, a Piłkarski Poker trwa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX