Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłkarze Wisły Kraków w czwartek dostaną pierwsze pieniądze

"Dziś [w czwartek] piłkarze i sztab dostaną pierwsze pieniądze od dawna" - napisał na Twitterze Jarosław Królewski, biznesmen, który pomaga w ratowaniu Wisły Kraków.

Królewski to prezes firmy Synerise, który kilka dni temu zaangażował się w pomoc Wiśle Kraków. Dołączył on do zespołu Bogusława Leśnodorskiego, który w środę 9 stycznia spotkał się przy okazji pierwszego treningu "Białej Gwiazdy" po zimowej przerwie.

Biznesmen w piątek (4 stycznia) zainicjował akcję "50 tysięcy dla Wisły Kraków", która ma pomóc krakowskiemu klubowi. Dodatkowo jego działania przyniosły 300 tys. zł przeznaczone na najpilniejsze potrzeby klubu. To jednak nie koniec, bo Królewski wciąż szuka inwestora - w czwartek udał się do Londynu, by odbyć rozmowy z jednym z potencjalnych kandydatów.

Królewski poinformował również, że już w czwartek (10 stycznia) piłkarze i członkowie sztabu szkoleniowego Wisły otrzymają pierwsze pieniądze.

"Inwestorzy zgłaszają się sami"

O coraz lepszej sytuacji Wisły Kraków w środowej audycji na antenie radia WeszłoFM  mówił także wspomniany wcześniej Leśnodorski. - Jest trochę lepiej niż było pięć dni temu. Jeżeli uda się zorganizować kasę - wcale nie taką dużą, jak się mówi - to jesteśmy przekonani, że Wisła zagra wiosną w lidze. Nikt normalny nie chce braku Wisły w Ekstraklasie. Takie rzeczy nie dzieją się nawet w Kongo. (...) Są potencjalni inwestorzy, którzy zgłaszają się sami, do tego ludzie, którzy już pomagają. My zajmujemy się aspektem formalnym, pilnujemy tego, żeby nie było sytuacji, jaka miała miejsce wcześniej. W pierwszej kolejności piłkarze muszą mieć z czego żyć, to jest najważniejsze. Wszystko, co uda się pozyskać, w pierwszej kolejności trafi do zawodników - oświadczył były prezes Legii.

Więcej o:
Komentarze (27)
Piłkarze Wisły Kraków w czwartek dostaną pierwsze pieniądze
Zaloguj się
 • perun1984

  Oceniono 12 razy 6

  Jak słyszę żale, że trwa zbiórka na piłkarzy, to mi się niedobrze robi.. Biedaczyska.
  Mój ojciec grając w 3 lidze w latach 60' jeździł na mecze Żukiem- wraz z innymi piłkarzami robili zrzutę na stroje i piłki. Po meczu wracał i rano szedł do roboty. O jakichkolwiek pieniądzach za granie mógł pomarzyć. A ci narzekają, że przez parę miesięcy pensji nie dostali- przy czym ich miesięczna pensja wynosi tyle ile moja rocznie. Skończcie lamentować. Mają ręce zdrowe, nogi też- jak im się nie podoba to niech zmienią klub, albo niech idą do innej pracy.

 • 6nine9

  Oceniono 7 razy 5

  Dajcie spokój, przecież ten Królewski Jarosław to szaman. Nie da swoich pieniędzy, ale ma niestandardowe pomysły skąd je wziąć. Powinien z Hartlingiem się dogadać.

 • lech2011

  Oceniono 4 razy 4

  A gdzie był przez ten czas dziwnej sytuacji Wisły cały PZPN z Bońkiem na czele. Nie widzieli, że się coś źle dzieje, nie interweniowali, albo nie mogli interweniować, nie mają żadnych funkcji kontrolnych nad polskimi klubami. PZPN został nagle zaskoczony sytuacją Wisły ?
  Co właściwie robi ten Boniek i PZPN dla polskiej piłki ? Po co jest ta organizacja ?
  Może nic nie robią dla klubów, ale za to mają inne sukcesy, np. z reprezentacją ?

 • signum_t

  Oceniono 3 razy 3

  Jeszcze okaże się, że Vanna rzeczywiscie będzie wybawca Wisły, mobilizując swoim przekrętem do pomagania klubowi.

 • mer-llink

  Oceniono 2 razy 2

  Ly: - Cześć, tu Wanna.
  Misiek. Cześc, tu ja.. Co tam słychac w armaturze?
  Ly: - Słysze, że jakies pieniądze wypłacaja w tym Krakowie piłkarzom.
  Misiek: - Dobrze słyszysz.
  Ly: - A z czego? Mówiliscie, ze w kasie ani centa.
  Misiek: - A ja płacę ze swoich.
  Ly: - No przeciez tam jakiś Książecy czy Cesarski u was gada, że to on ze swoich.
  Misiek: - Ly, ty zawsze jak dziecko. A skąd on ma?
  Ly: - No skąd?
  Misiek: - Przelałem mu Swiftem. I kazałem wypłacić komu tam trzeba w klubie. A te dobre dzieciaki, co wezmą, potem po cichu zrobia przelewy na moje konto. I bilans wyjdzie jak powinien - na 0.
  Ly: - A ten Książęcy od was, opowiada jeszcze, że leci do Londynu namawiać jakichś "inwestorów". To też z twojego polecenia?
  Misiek: - A jak. Chce go trochę ustawić, żeby nie zadzierał nosa.
  Ly: - Jak ustawić?
  Misiek: - No wyobraź sobie, że on jest w tym Londynie.. Wchodzi na umówione spotkanie z tajemniczym inwestorem. Drzwi. Lokaj. Marmury. A tam kto siedzi za stołem?
  Ly: - No kto?
  Misiek: - No nasz Szwedzina!
  Ly: - Mats?
  Misiek: - A jak!
  Ly: - Ale numer! Hłe, hłe, hłe.
  Misiek. - Hłe, hłe, hłe. Bez odbioru.

 • alfonso.perez

  Oceniono 8 razy 2

  Ja pie... ale żenada. Ganksterzy, dilerzy i mordercy, niby wielcy kibice, okradli własny klub w biały dzień na oczach całej Polski. Zwykły dziennikarz odkrył takie szambo, że aż mi się z telewizora zaczęło wylewać. A teraz ku... ktoś wykłada hajs na ratowanie tej patologi. Przecież to się w pale nie mieści, skąd ci ludzie się biorą? Chcą sponsorować gangusów? Przecież to będzie zachęta do dalszych patologii w innych klubach. Niby-kibice zaraz podczepią się pod Lecha, Legie etc. jak pijawki, a gdy wyssą ostatnią krople ktoś znowu przybiegnie z hajsem i za ich zabawe zapłaci?

  Cała Wisła i w sumie cała kopana w Polsce powinna zostać zaorana na pół metra w dół.

 • remo29

  Oceniono 4 razy 2

  Rzeczpospolita bananowa, wał na wale, a prokuratura mówi, że nie może otworzyć drzwi, bo przedwczoraj ściszała telewizor.

 • iarna

  Oceniono 1 raz 1

  Trochę to przypomina WOŚP czy Świąteczną Paczkę.
  "są ludzie, którzy juz pomagają".....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX