Piłkarze Wisły słuchali piosenki o Vannie Ly

JAKUB PORZYCKI

- Na powitanie puściliśmy sobie w szatni piosenkę o panu Ly, która krąży po internecie - przyznał Paweł Brożek w rozmowie z dziennikarzami, a ci wybuchnęli śmiechem. W środę 9 stycznia piłkarze Wisły rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej.

Wciąż nie jest jasna przyszłość Wisły Kraków. Klub wrócił w ręce Towarzystwa Sportowego Wisła po tym, jak Vanna Ly i Mats Hartling ostatecznie nie zapłacili za jego przejęcie. Właścicielem Wisły nie został także biznesmen Wojciech Kwiecień. Przedsiębiorca był o krok od jej przejęcia w grudniu, ale zrezygnował w ostatniej chwili. Tym razem rozmowy z Towarzystwem Sportowym zakończył się już na etapie sondowania.

Pomimo niepewnej przyszłości i bardzo niejasnej sytuacji w klubie, w środę 9 stycznia piłkarze Wisły wrócili do treningów po zimowej przerwie. W zajęciach zespołu Macieja Stolarczyka wziął udział m.in. Jakub Błaszczykowski, którego powrót do drużyny "Białej Gwiazdy" jest coraz bardziej możliwy. Na treningu pojawił się także Paweł Brożek, który po jego zakończeniu rozmawiał z dziennikarzami. – Wierzymy, że ludzie, z którymi się spotkaliśmy, nie będą rzucać słów na wiatr. Tyle już usłyszeliśmy słów w ciągu ostatnich miesięcy, że poprosimy o konkrety, a nie tylko słowa - przyznał napastnik w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Trudna sytuacja nie odebrała piłkarzom Wisły poczucia humoru. - Na powitanie puściliśmy sobie w szatni piosenkę o panu Ly, która krąży po internecie - zdradził Brożek.

Napastnikowi chodzi prawdopodobnie o ten utwór:

 

Wisła wciąż szuka inwestora

Nie udały się rozmowy z Ly i Hartlingiem, nie udały także z Kwietniem. Ale to nie oznacza, że nowego inwestora w Wiśle nie będzie, bo klub cały czas takiego poszukuje. Pomaga w tym Jarosław Królewski, biznesmen z firmy Synerise. W dodatku dołączył on do akcji Bogusław Leśnodorskiego, który stara się rozwiązać prawne problemy krakowskiego klubu. - Moją rolą jest zbiórka pieniędzy oraz poszukiwania inwestorów strategicznych dla Wisły, z mojego kręgu. Osobiście na tym etapie ani ja, ani moja spółka, nie jesteśmy w stanie zainwestować tak ogromnej kwoty. Natomiast mamy coś, o czym ludzie bardzo rzadko myślą: kapitał intelektualny i społeczność ludzi ideowych. Mamy jeden rewolucyjny pomysł w zanadrzu - zdradza Królewski.

"Inwestorzy zgłaszają się sami"

Były prezes i współwłaściciel Legii Warszawa, Bogusław Leśnodorski, który pomaga Wiśle, w środowej audycji na antenie radia WeszłoFM przyznał, że sytuacja klubu się poprawia. - Jest trochę lepiej niż było pięć dni temu. Jeżeli uda się zorganizować kasę – wcale nie taką dużą, jak się mówi – to jesteśmy przekonani, że Wisła zagra wiosną w lidze. Nikt normalny nie chce braku Wisły w Ekstraklasie. Takie rzeczy nie dzieją się nawet w Kongo. (...) Są potencjalni inwestorzy, którzy zgłaszają się sami, do tego ludzie, którzy już pomagają. My zajmujemy się aspektem formalnym, pilnujemy tego, żeby nie było sytuacji, jaka miała miejsce wcześniej. W pierwszej kolejności piłkarze muszą mieć z czego żyć, to jest najważniejsze. Wszystko, co uda się pozyskać, w pierwszej kolejności trafi do zawodników - oświadczył były prezes Legii.

Rozpoznasz, który to alkohol po obrysie jego butelki?
1/15Który alkohol sprzedawany jest w tej butelce?
Zobacz także
 • Vanna Ly i Mats Hartling pomogli Wiśle Kraków? "Dzięki temu, że była oferta, utrzymaliśmy się przy życiu"
 • Wisła Kraków dostanie duże pieniądze. "Rewolucyjny pomysł w zanadrzu"
 • Prezes Legii Bogusław Leśnodorski Leśnodorski o sytuacji Wisły Kraków: Inwestorzy zgłaszają się sami
Komentarze (2)
Piłkarze Wisły słuchali piosenki o Vannie Ly
Zaloguj się
 • timbwolf3

  Oceniono 1 raz 1

  Była kiedyś taka piosenka Nicka Cave'a "ballad of Henry Lee". Do refrenu wystarczy podstawić nazwisko niedoszłego inwestora i już będzie chwytliwa przyśpiewka w stylu w którym gustują kopacze ligowi i w ogóle cały suweren. Niestety, o Murder Ballads nigdy nie słyszeli więc nie ma szans żeby skojarzyli

 • mer-llink

  Oceniono 3 razy -1

  Drrryń, drynnnn...
  Ly: - Cześć, tu Wanna. Co wy tam piosenki o mnie puszczacie? Pewnie złośliwe?
  Misiek. - Cześc, tu ja..A taką ja im sam napisałem przyspiewke i powiesiłem w internecie. Co tam poza tym?
  Ly: - Poza tym słyszę,, że jakies pieniądze wypłacaja w tym Krakowie piłkarzom.
  Misiek: - Dobrze słyszysz.
  Ly: - A z czego? Mówiliscie, ze w kasie ani centa.
  Misiek: - A ja płacę ze swoich.
  Ly: - No przeciez tam jakiś Książecy czy Cesarski u was gada, że to on ze swoich.
  Misiek: - Ly, ty zawsze jak dziecko. A skąd on ma?
  Ly: - No skąd?
  Misiek: - Przelałem mu Swiftem. I kazałem wypłacić komu tam trzeba w klubie. A te dobre dzieciaki, co wezmą, potem po cichu zrobia przelewy na moje konto. I bilans wyjdzie jak powinien - na 0.
  Ly: - A ten Książęcy od was opowiada jeszcze, że leci do Londynu namawiać jakichś "inwestorów". To też z twojego polecenia?
  Misiek: - A jak. Chce go trochę ustawić, żeby nie zadzierał nosa.
  Ly: - Jak ustawić?
  Misiek: - No wyobraź sobie, że on jest w tym Londynie.. Wchodzi na umówione spotkanie z tajemniczym inwestorem. Drzwi. Lokaj. Marmury. A tam kto siedzi za stołem?
  Ly: - No kto?
  Misiek: - No nasz Szwedzina!
  Ly: - Mats?
  Misiek: - A jak!
  Ly: - Ale numer! Hłe, hłe, hłe.
  Misiek. - Hłe, hłe, hłe. Bez odbioru.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje

LOTTO Ekstraklasa 2018/19

lp. Drużyna M Pkt Br. Zw. R Por.
1 Lechia Gdańsk 20 42 34-17 12 6 2
2 Legia Warszawa 20 39 34-20 11 6 3
3 Lech Poznań 20 33 32-23 10 3 7
4 Jagiellonia Białystok 20 33 34-29 9 6 5
6 Piast Gliwice 20 31 27-23 8 7 5
6 Pogoń Szczecin 20 31 28-24 9 4 7
7 Korona Kielce 20 31 25-23 8 7 5
8 Wisła Kraków 20 29 33-29 8 5 7
9 Cracovia Kraków 20 27 20-21 7 6 7
10 Arka Gdynia 20 25 30-28 6 7 7
11 Zagłębie Lubin 20 24 31-32 7 3 10
12 Miedź Legnica 20 21 21-35 5 6 9
13 Wisła Płock 20 20 30-37 4 8 8
14 Śląsk Wrocław 20 18 27-30 4 6 10
15 Górnik Zabrze 20 17 23-37 3 8 9
16 Zagłębie Sosnowiec 20 12 24-45 2 6 12

 • Grupa mistrzowska
 • Grupa spadkowa