Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wisła Kraków. "Tłumaczenia ministra Ziobry to totalny absurd", mówi prawnik, który złożył zawiadomienie do prokuratury

Krakowski prawnik Michał Piech, który złożył zawiadomienie do prokuratury w kwestii Wisły Kraków wypowiedział się na temat działania organu ścigania. - Tłumaczenie ministra Ziobry, że to jest wina samorządu i Polskiego Związku Piłki Nożnej, wydaje mi się być jakimś totalnym absurdem - mówi w rozmowie z Interią.

Krakowski prawnik Michał Piech poszedł na wojnę z ludźmi odpowiedzialnymi za sytuację w Wiśle Kraków. Michał Piech, prywatnie kibic Wisły, jako pierwszy postanowił walczyć z ludźmi odpowiedzialnymi za sytuację w klubie z Reymonta. Krakowski prawnik złożył zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez były zarząd klubu. Ciężkie zarzuty padają m.in. w kierunku Marzeny Sarapaty.

W długim wywiadzie dla Interii prawnik w mocnych słowach odniósł się do oświadczenia ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro. - W ogóle tłumaczenie ministra Ziobry, że to jest wina samorządu i Polskiego Związku Piłki Nożnej, wydają mi się być jakimś totalnym absurdem. Nie chciałbym rzucać oskarżeń, w każdym razie cieszę się, że coś zaczęło się działać i mam nadzieję, że nie za późno. Trzeba być dobrej myśli, zobaczymy jakie będą skutki działań prokuratury - mówi Piech.

- Uważam, że prokuratura dzisiaj w tej sprawie chce zachować twarz. Sytuacja związana z klubem była tak dynamiczna i tak szybko się zmieniała, że w zasadzie każdy dzień zwłoki mógł być ze szkodą dla ewentualnego zgromadzenia dowodów w postępowaniu. (...) Jeżeli ktoś chce wejść do jakiegoś pomieszczenia, to takie postanowienia są wydawane natychmiast, jeszcze tego samego dnia - dodaje Michał Piech. Ziobro podczas konferencji prasowej powiedział, że "prokurator nie jest od tego, by zajmować się każdą firmą w Polsce, która jest źle zarządzana i wchodzi w stan upadłości. Prokuratura zaczyna działać, kiedy dochodzą do niej informacje o wysokim prawdopodobieństwie popełnionych przestępstw, np. gospodarczych, poparte materiałem dowodowym."

Pogróżki? Nie było. Były dziwne propozycje

Od kilkunastu dni wypływają informacje, które potwierdzają, że środowisko krakowskiej Wisły przesiąknięte jest problemami z prawem. Okazuje się jednak, że prawnik, który złożył zawiadomienie nie dostał żadnych pogróżek. - Na mój adres mailowy pisali sędziowie i różni działacze piłkarscy z innych klubów, wszyscy odnosząc się bardzo pozytywnie do mojej postawy. Cieszyli się, że wreszcie coś pozytywnego zaczęło się dziać. Nikt nawet nie odważył się, żeby spróbować obrzucić mnie jakimiś inwektywami, choć trzeba przypomnieć, że zawiadomienie złożyłem dopiero w piątek - twierdzi prawnik.

Lecz po chwili dodaje: - Staram się unikać niebezpieczeństw, gdy ktoś proponuje mi jakieś dziwne spotkanie, a takie "oferty" faktycznie zdarzyły się dwa razy.
(...) Otrzymałem propozycje dziwnych spotkań od ludzi, którzy nie chcieli mi się przedstawić. Z góry podziękowałem, bo nie widzę powodów, bym miał się spotkać z osobą, która coś o mnie wie, a ja nie znam nawet jej godności - kwituje Piech. 

Więcej o:
Komentarze (33)
Wisła Kraków. "Tłumaczenia ministra Ziobry to totalny absurd", mówi prawnik, który złożył zawiadomienie do prokuratury
Zaloguj się
 • batura3

  Oceniono 17 razy 17

  Magister to magister :))))

 • sailor2016

  Oceniono 15 razy 15

  Jakoś dziwnie postępowanie Ziobrowej prokuratury w sprawie Wisły kojarzy mi się z postępowaniem w sprawie KNF. Zarówno w Wiśle jak i w KNF Ziobro dał czas przestępcom na zatarcie śladów.

 • krzyna2

  Oceniono 18 razy 12

  trzeba przyznac ze szybko zadzialali o rok za pozno .
  brawo Zioro

 • tilow3

  Oceniono 11 razy 11

  Tak jak hydra hydrze łba nie urwie, tak pisowska mafia tej piłkarskiej też niczego nie zrobi. W państwie PiS dwie "instytucje" są nie do ruszenia, Kościół i kibolstwo. Idę o zakład o każde pieniądze, że a i owszem oskarżenia padną, ale postępowania będą tak wolne, że przedawnią się i nikt nie pójdzie siedzieć.

 • ukos

  Oceniono 10 razy 10

  Przecież ta PiSowska mafia sprawuje patronat nad bandyckim kibolstwem! Czyż to nie dorodna, patriotyczna młodzież?

 • 1asz

  Oceniono 8 razy 8

  Był zerem a teraz jest mniej niz zero... W/g niego Kwaśniak sam sie pobił...

 • sailor2016

  Oceniono 8 razy 8

  Ciekawe na jakiej plaży opala się pani Sarapata, dlaczego nie jest ścigana Listem Gończym i z kim z piSS jest zapięta?

 • fuqu

  Oceniono 8 razy 8

  już w pradawnych czasach niejaki Janosik został "powieszony za ziobro".

  Aktualnie za Ziobro się nie wiesza,
  za to cóś, to się kastruje.

  Czego PiS-owi szczerze życzę.

 • d1r3ct

  Oceniono 7 razy 7

  Dlaczego prokuratura i CBŚ nie wkroczyli do akcji wcześniej ? Np. od razu po materiale redaktora Jadczaka ? Przecież macie tak szerokie uprawnienia, podsłuchy itd. ? A dlaczego organy nie zainteresowały się to sprawą już w momencie pojawienia się Jakuba Meresińskiego ?
  Widać, że w Krakowie jak i w Polsce Misiek i jego grupa oraz podobne mają ochronę...Może żaden minister wprost nie broni bandytów z Wisły, ale...ta dziwna bierność organów państwa to niby skąd się bierze ? Wiedza znana publicznie, problemy nie od tygodniu czy nawet miesięcy, a już paru lat. To co...klub ma upaść, dziennikarze mają podać wszystko na tacy żeby urzędasy, które biorą kasę z podatków ruszyły tyłki ? Co zrobiły w tej sprawie organy państwowe od 22 sierpnia 2016 do dzisiaj, ale konkrety poproszę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX