Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wisła Kraków dostanie duże pieniądze. "Rewolucyjny pomysł w zanadrzu"

Jarosław Królewski z firmy Synerise zapoczątkował akcję ratowania Wisły Kraków. Biznesmenowi udało się już namówić kilka firm. Na konto "Białej Gwiazdy" wkrótce powinno wpłynąć 300 tysięcy złotych.

Jarosław Królewski prezes firmy Synerise kilka dni temu zapoczątkował akcję ratowania Wisły Kraków. "50 tysięcy dla Wisły Kraków" ruszyło w zeszły piątek i już teraz udało się zebrać 300 tysięcy złotych. 32-latek pochodzi z Gorlic i jest właścicielem krakowskiej firmy Synerise. To jedna z najdynamiczniej rozwijających się spółek na świecie w dziedzinie sztucznej inteligencji i big data. Jej wartość wyceniana jest na 75 mln dolarów.

Wisła Kraków potrzebuje pieniędzy

Biznesmen, który wykorzystuje swoje znajomości, zdecydował się na pomoc Wiśle Kraków, która zmaga się z olbrzymimi problemami finansowymi. Do akcji dołączają kolejni przedsiębiorcy i już teraz znalazło się sześciu chętnych na wsparcie krakowskiego klubu. - Zbiórkę zaczęliśmy w piątek, a w świecie biznesu weekend właściwie nie istnieje. Poniedziałek był więc właściwie pierwszym dniem tej akcji i - z deklaracji, które otrzymałem i za które byłbym w stanie "oddać nerkę" - mogę zagwarantować, że na konto wpłynie przynajmniej 300 tys. zł. Zależałoby nam na tym, by pieniądze zostały wydane na rzeczy najważniejsze dla klubu - zdradził prezes firmy „Synerise" w rozmowie z Onet Sport

Królewski szuka inwestora dla klubu

Biznesmen dołączył do akcji Bogusława Leśnodorskiego, który stara się rozwiązać prawne problemy krakowskiego klubu. Okazuje się, że Jarosław Królewski zaangażował się także w szukanie inwestora. - Moją rolą jest zbiórka pieniędzy oraz poszukiwania inwestorów strategicznych dla Wisły, z mojego kręgu. Osobiście na tym etapie ani ja, ani moja spółka, nie jesteśmy w stanie zainwestować tak ogromnej kwoty. Natomiast mamy coś, o czym ludzie bardzo rzadko myślą: kapitał intelektualny i społeczność ludzi ideowych. Mamy jeden rewolucyjny pomysł w zanadrzu - dodaje biznesmen.

Więcej o:
Komentarze (47)
Wisła Kraków dostanie duże pieniądze. "Rewolucyjny pomysł w zanadrzu"
Zaloguj się
 • robsonrb

  Oceniono 27 razy 15

  Jak długo jeszcze ten kabaret z milicjantami będzie trwać?! Dlaczego stosuje się tu inne standardy niż w przypadku Polonii Warszawa, Widzewa ŁKS gdzie długi były nieporównywalnie mniejsze i szybko spuszczono te kluby do 4ligi. A tu szopka w najlepsze ta cała ekstraklapa i PZPN to jedno wielkie bagno proszę czerpać wzory z najlepszych lig bo cała Europa z nas się śmieje!

 • dryfulec

  Oceniono 8 razy 8

  No, to Misiek zaciera ręce. Będzie kasiorka na nowe maczety. A wszyscy mądrzy mówią - dajcie im upaść, za 5-6 lat wrócą, ale może wówczas oczyszczeni z bandyckich układzików. A tak, będziecie utrzymywać smoka, a ten nie dość, że zeżre wam białogłowy, to jeszcze dalej będzie smrodził.

 • lizzy35

  Oceniono 9 razy 7

  Ciekawe czy w akcje włączy się "Misiek" lub czy przynajmniej będzie ją nadzorował ?

 • takaprawda2015

  Oceniono 8 razy 6

  Następny biznesmen co szuka kasy u innych. Sam nie ma 300tys jak tak mu WISEŁKA na sercu leży??
  Coś mi się wydaje że ten osobnik robi sobie darmową reklamę kosztem innych.

 • genocidezionism

  Oceniono 5 razy 5

  300 tyś to dla bandziorów narkotykowych którzy opanowali Wisłe nawet na zakąski nie wystarczy.
  Wzieli 400 tyś bez pokwitowania w otoczemniu "Rekinów Siłowni Trawka u Marysi"

 • tilow3

  Oceniono 6 razy 4

  Zastanawiam się co różni panią Saramtę od dworek Glapińskiego. Dlaczego jednym się należy pensja 65 tys. a gdy pani prezes przelała sobie 60 tys. to tragedia i zbrodnia! Tamte blondynki i ta blondyna, i jedne i drugie bez mózgu, więc może nie ma o co kruszyć kopie? Dlaczego PiS wprowadza takie nierówności społeczne?

 • a.k.traper

  Oceniono 4 razy 4

  To nie jest sposób, to tylko odroczenie egzekucji, klub należy zbudować od nowa czyli odciąć wszystkich związanych z poprzednikami, ułozyć się z dłużnikami i zacząć grać czystymi kartami.
  Żeby coś zbudować trzeba się oprzeć na dobrych projektach i materiałach oraz ludziach odpowiedzialnych, zawsze sie zaczyna od fundamentu, więc nie kombinujcie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX