Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wisła Kraków. Policja opublikowała filmik z przeszukania siedziby Wisły Kraków

Małopolska policja opublikowała filmik z przeszukania w siedzibie krakowskiego klubu. Na materiale widać, że policjanci zabezpieczają dokumenty i twarde dyski.

We wtorek nad ranem policja i funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji pojawili się w budynkach Wisły Kraków i Towarzystwa Sportowego. Funkcjonariusze dokonali przeszukania i zabezpieczyli najważniejsze dokumenty.

Na filmie opublikowanym po przeszukaniu widać zabezpieczone dokumenty i nośniki cyfrowe zabezpieczane przez policjantów i pracowników CBŚ. Prokuratura stwierdziła, że kolejne informacje zostaną wydane po analizie zabezpieczonych dokumentów i zapisów elektronicznych.

 

We wtorek nad ranem TVN24 oraz rmf24.pl poinformowały, że krakowscy policjanci pojawili się w budynkach należących do Wisły Kraków i Towarzystwa Sportowego. Jak ustaliliśmy, akcja Komendy Wojewódzkiej Policji i Centralnego Biura Śledczego Policji objęła 15 lokali na terenie całego miasta, w tym siedziby Wisły i TS, a także lokale prywatne i działalności gospodarcze. Jak poinformował na Twitterze dziennikarz TVN Szymon Jadczak, jednym z adresów, który mieli odwiedzić funkcjonariusze, było mieszkanie byłej prezes Wisły Marzeny Sarapaty.

– Prokuratura Okręgowa śledztwo wszczęła 31 grudnia 2018 roku. Dotyczy ono m.in. niegospodarności, działania na szkodę spółki, spłaty wierzycieli ze szkodą innych, czy niezgłoszenia na czas wniosku o upadłość spółki – mówi Sport.pl rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej Janusz Hnatko.

Więcej o:
Komentarze (25)
Wisła Kraków. Policja opublikowała filmik z przeszukania siedziby Wisły Kraków
Zaloguj się
 • gunston

  Oceniono 16 razy 10

  Spieszyli się tam tak jak ABW do KNF. Zapewne wszystko już dawno zabrane i uprzątnięte. Może dziennikarze by im trochę pomogli? Pieniądze wyparowały więc niezbędny jest jak najszybszy audyt finansowy.

 • donarturos1

  Oceniono 9 razy 7

  Zaczynamy serial "Szukamy Marzenki". Odc.1

 • awojli55

  Oceniono 8 razy 6

  skoro policjanci mieli "odwiedzić" (a nie przeszukać - bo i po co po tylu dniach) mieszkanie p. Sarapaty to rozumiem że czekała na nich krakowska kawusia

 • avorum

  Oceniono 5 razy 3

  Za parę tygodni Marzannę się spławi i nastanie wiosna :)

 • a.k.traper

  Oceniono 2 razy 2

  Przepraszam, cy pies coś znalazł?

 • ratlerek.hitlerek

  Oceniono 1 raz 1

  Gminna wieść niesie, że przy okazji nalotu wygarnięto jakichś esbeków i milicjantów z GTS Wisła, zadekowanych jeszcze z minionej epoki?

 • 1234qwerty

  Oceniono 3 razy 1

  Teraz tam już nic nie ma drogie kulsony.

 • misiur

  Oceniono 3 razy 1

  Czyżby misiek interweniował, że filmik usunięty?

 • olal.bana.gw

  Oceniono 3 razy 1

  A jak weszli do mieszkania Marzenki S. skoro jej nie ma i prokury z milicja nie wiedza gdzie jest? Na rympal? Na C4? Wytrychy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX