Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wisła Kraków. Rozmowy ostatniej szansy. Piłkarze Wisły Kraków spotkają się z Rafałem Wisłockim i Bogusławem Leśnodorskim

Jak dowiedział się Sport.pl w środę piłkarze Wisły Kraków spotkają się z nowym prezesem klubu Rafałem Wisłockim i Bogusławem Leśnodorskim, którego kancelaria pomaga Wiśle wyjść z kryzysu. Jeśli pertraktacje się nie powiodą, klub może opuścić dziesięciu zawodników.

W środę w Myślenicach zawodnicy Wisły Kraków spotkają się z nowym prezesem klubu Rafałem Wisłockim i Bogusławem Leśnodorskim, którego kancelaria LSW pomaga Wiśle wyjść z kryzysu. Jak dowiedział się Sport.pl będą to rozmowy ostatniej szansy. Jeżeli się nie powiodą, to już 16 stycznia aż dziesięciu piłkarzy otrzyma prawo jednostronnego rozwiązania kontraktu. Czarny scenariusz oznaczałby, że ligowy sezon na Reymonta dokończą juniorzy.

Sądny dzień: 16 stycznia 2019 roku

Lista zawodników, którzy złożyli wezwania do zapłaty zaległych pensji, jest długa. W teorii kontrakty mogą rozwiązać: Tibor Halilović, Marko Kolar, Vullnet Basha, Dawid Kort i Jakub Bartkowski. Piłkarzem Wisły nie jest już Zoran Arsenić, który był jednocześnie najbardziej wartościowym graczem krakowskiego klubu (choć działacze wciąż chcą z nim negocjować).

Pisma złożyli też kolejni wiślacy. 16 stycznia prawo do rozwiązania kontraktu zyskają: Rafał Pietrzak, Mateusz Lis, Michał Buchalik, Rafał Boguski, Maciej Sadlok, Jakub Bartosz, Martin Kostal czy Marcin Grabowski. Jeżeli więc do następnej środy na ich kontach nie pojawią się wypłaty, to za dziesięć dni może okazać się, że jeśli klub w ogóle przetrwa, to sezon będzie musiał dokończyć juniorami wspieranymi przez Pawła Brożka i Marcina Wasilewskiego.

– Trudno nam w cokolwiek uwierzyć, bo pieniędzy nie ma. Jedyne, co możemy usłyszeć, to kolejną obietnicę. Tych było wiele. Każdy chce pomóc Wiśle. Gdyby udało się przelać jedną czy dwie pensje, to jestem pewny, że wielu chłopaków wstrzymałoby się z decyzjami. Ale na razie nie ma żadnych perspektyw, aby w to wierzyć – mówi nam anonimowo jeden z piłkarzy.

Wisłocki i Leśnodorski na ratunek Wiśle Kraków

Pomóc w uspokojeniu nastrojów ma Bogusław Leśnodorski, który od kilku dni zaangażował się w ratowanie Wisły Kraków. Były prezes Legii Warszawa i właściciel kancelarii LSW otrzymał od zarządu klubu pełnomocnictwo do rozmów z piłkarzami. W sobotę zawodnicy telefonicznie odebrali informacje, że w środę odbędzie się spotkanie z Leśnodorskim i prezesem Rafałem Wisłockim. – Potwierdzam, że dojdzie do takich rozmów – potwierdził Sport.pl Wisłocki.

Negocjacje odbędą się w bazie klubu w Myślenicach, gdzie 9 stycznia Maciej Stolarczyk zaplanował start przygotowań przed rundą wiosenną. Jeśli pertraktacje się nie powiodą, może okazać się, że większość piłkarzy Wisły zbliżającą się rundę rozpocznie w nowych zespołach.

Więcej o:
Komentarze (27)
Wisła Kraków. Rozmowy ostatniej szansy. Piłkarze Wisły Kraków spotkają się z Rafałem Wisłockim i Bogusławem Leśnodorskim
Zaloguj się
 • remo29

  Oceniono 15 razy 15

  Klepało sie po pleckach bandyterkę, która zrobiła sobie z klubu siedzibę, a teraz płacz i olaboga.

 • agenciputinawon

  Oceniono 17 razy 13

  O ile się nie mylę, to niejaki Leśnodorski ma zakaz (zawieszenie?) wykonywania zawodu radcy prawnego. Musiał nieźle przeskrobać, że nawet zawiesiła go mafia prawnicza, która broni swoich do końca.
  Idealny człowiek do negocjacji z bandytami z Wisły. To w końcu Boguś zapraszał do samolotu, którym leciało kierownictwo na wyjazdy Legii, niejakiego Starucha, przywódcę kanałkowych bandytów, pewnie w nagrodę za to, że po meczu dał na murawie w ryło niejakiemu Rzeźniczakowi, bo uznał że ten słabo grał.

 • takaprawda2015

  Oceniono 10 razy 8

  A jaki to ligowy sezon będą dokańczać juniorzy?? Drużyna nie ma licencji więc każdy mecz to walkower dla przeciwnika. Po 3 walkowerach jest wywalana z ekstraklasy. W IV lidze będzie mogła grać dopiero od następnego sezonu.

 • kac

  Oceniono 7 razy 7

  Kto chciałby kupić klub którym rządzą kibole? Niech upadnie ten Pierwszy Polski Klub Kibolski, to przynajmniej dla innych klubów będzie nauczka, żeby kibolstwu nie pozwolić wejść sobie na głowę.

 • gunston

  Oceniono 7 razy 7

  Zwykłe mamienie ludzi. Bankructwo klubu jest nieuniknione, nikt nie zasypie 40 mln dziury własnymi pieniędzmi. Sytuacja mocno przypomina przypadek Glasgow Rangers i wszyscy pamiętamy jak się to skończyło. Im szybciej w Krakowie zaczną myśleć w kategoriach odbudowy klubu a nie jego ratunku tym lepiej dla Wisły. Każdy dodatkowy miesiąc funkcjonowania w obecnej formie to 1 milion w plecy.
  Jest wiele spraw wymagających pilnej naprawy, z których najważniejsza to odsunięcie bandytów od klubu. O Ekstraklasie jednak Wisła na jakiś czas może zapomnieć.

 • trup

  Oceniono 3 razy 3

  świetny moment na odejście z klubu. początek okna transferowego. myślę, że żaden z piłkarzy nie da się zatrzymać na pokładzie Tytanica.

 • donarturos1

  Oceniono 3 razy 3

  Skład Wisły na rundę wiosenną 2018/2019:
  Pawełek- Stolarczyk, Wasilewski, Głowacki, Kłos- Zieńczuk, Sobolewski, Szymkowiak, Kosowski- Brożek, Żurawski
  Trener: Franz Smuda

 • purre

  Oceniono 6 razy 2

  "Były prezes Legii Warszawa i właściciel kancelarii LSW otrzymał od zarządu klubu pełnomocnictwo do rozmów z piłkarzami." Szybko poszło.Tak szybko, jak z tymi dwoma wyciętymi z komiksu "inwestorami". Do tej pory nie wiemy czy był/a to Ly Vanna, czy Vanna Ly. Widać, że uczenie się na błędach nie jest najmocniejszą stroną "Wisły". Sprawdził ktoś jakie są, a konkretnie jakie mogą być intencje tej kancelarii z L-cwaniakiem w herbie?

 • urbsanowicz

  Oceniono 2 razy 2

  I tak najprawdopodobniej będzie.Wątpie aby Wisła Juniorami zdobyła te 10 punktów na wiosne ,aby się utrzymać w ekstraklasie ,ale nie ma co przekreślać cuda czasem się zdarzają choć bardzo okazjonalnie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX