Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wisła Kraków. Krakowski prawnik będzie walczył z patologiami w klubie

Krakowski prawnik Michał Piech idzie na wojnę z ludźmi odpowiedzialnymi za sytuację w Wiśle Kraków. - Nie będę się kłaniał bandytom - mówi w wywiadzie z "Super Expressem" Piech.

Wisła Kraków stanęła na skraju upadku. Nowi inwestorzy nie zapłacili wymaganych pieniędzy za przejęcie klubu, który wrócił w ręce Towarzystwa Sportowego Wisła. Nowym prezesem został Rafał Wisłocki, który poszukuje inwestorów. Afera ze sprzedażą klubu spowodowała, że Polski Związek Piłki Nożnej zawiesił krakowskiemu klubowi licencję na grę w Lotto Ekstraklasie. Wisła na koncie ma 51 tysięcy złotych, a 15 zawodników złożyło wniosek o rozwiązanie kontraktów. Terminy upływają już niedługo.

Michał Piech idzie na wojnę z bandytami

Michał Piech, prywatnie kibic Wisły, jako pierwszy postanowił walczyć z ludźmi odpowiedzialnymi za sytuację w klubie z Reymonta. Krakowski prawnik złożył zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez były zarząd klubu. Ciężkie zarzuty padają m.in. w kierunku Marzeny Sarapaty.

- Jeśli czytam, że przez Wisłę od czerwca „przewinęło” się nawet 25 milionów złotych, a na koncie klubu jest teraz 51 tysięcy, to wygląda mi to na największy w historii polskiego sportu skok na kasę. Ciężko uwierzyć, że wyprowadzanie takich kwot z klubu mogło się odbywać bez wiedzy ludzi nim zarządzających - powiedział w rozmowie z Piotrem Koźmińskim prawnik. I dodaje: Nie chcę upolityczniać tej sprawy, ale obecna władza często nazywała poprzednie lata „państwem teoretycznym”. Teraz ma dobrą okazję, aby pokazać, że jest za państwem praktycznym.

"Nie boję się bandytów"

Decyzja o złożeniu pisma szybko obiegła media. - Nie minęło pół godziny od momentu, gdy wiadomość ujrzała światło dzienne, a już miałem telefony od przedstawicieli wszystkich ważnych mediów - powiedział Piech. Na pytanie, czy nie boi się ludzi "kręcących" się przy Wiśle odpowiada: Nie będę się kłaniał bandytom! Nie boję się ich. Moim zdaniem to tchórze, którzy w takiej sytuacji uciekną, schowają się… Poza tym, sprawa stała się na tyle głośna, że ktoś dziesięć razy by się zastanowił, zanim zrobiłby mi krzywdę.

Prawnik uważa, że w całej sprawie chodzi nie tylko o Wisłę. - Potrzebne są w naszym kraju rozwiązania systemowe, które wyeliminują z polskiej piłki nie tylko podejrzane osoby, ale również ich bliskich, na których często bandyci przepisują biznesy. Ktoś musi powiedzieć tej patologii "stop". - zakończył Piech.

Czwartoligowiec organizuje akcję pomocy dla Wisły Kraków

Na sytuację w krakowskim klubie zareagował Glinik Gorlice, grający na co dzień w IV lidze. Klub zainicjował na oficjalnej stronie akcję pomocy. "W tym ciężkim okresie dla Wisły Kraków stańmy ponad klubowymi podziałami, zjednoczmy się i nie dopuśćmy do upadku ikony polskiej piłki" - napisano na stronie gorlickiego klubu.

Więcej o:
Komentarze (21)
Wisła Kraków. Krakowski prawnik będzie walczył z patologiami w klubie
Zaloguj się
 • gunston

  Oceniono 24 razy 20

  Facet ma rację, życzę mu powodzenia w tej akcji. Czas najwyższy nazwać rzeczy po imieniu a nie tylko udawać, że się nic nie dzieje jak robi to PZPN i Ekstraklasa S.A. To dramat aby twarzą akademickiego miasta stała się grupa bandytów, którym wolno wszystko. Prokuratura już nie ma pretekstu aby dalej nic nie robić w temacie.

 • putin2000

  Oceniono 16 razy 10

  Szanowny Panie, doceniam inicjatywę. Niestety, muszę Panu powiedzieć, że jest ona skazana na porażkę. Jest tak dlatego, że bandyci, kierujący oprawami na stadionach oddali wielkie usługi obecnej władzy. To oni wywieszali transparenty odpowiedniej treści i atakowali tych, którzy chcieli się dobrać im do ich krzywych interesów. Także proszę nie liczyć na prokuraturę w tej sprawie.

 • smith81

  Oceniono 6 razy 6

  kibole i Sarapata myśleli że będą sobie brać hajs w nieskończoność. byli wręcz przekonani o tym że ile by nie nakradli to zawsze znajdzie się jakiś naiwny biznesmen który wyjmie hajs i spłaci ich długi. Wisła przecież taka zasłużona. Ale jak się okazało po audycie że tutaj nikt poważny nie będzie chciał hajsu wydawać na dalsze finansowanie gangsterki i pani Sratataty to się zaczęła panika. wtedy wymyślono na szybko słabiutką mistyfikację z panami byznesmenami spod ciemnej gwiazdy. w tym czasie Srtatata przelała resztę hajs swojemu mężowi i kibolom i podała się do dymisji. zniknęła i po temacie. ona zrobiła swoje. kto miał dostać hajs ten dostał. a klub niech sobie teraz sam radzi. jestem ciekawy ile dekad jeszcze minie zanim polactwo zrozumie że dopóki na polski futbol będą miały wpływ gangsterzyny dotąd będziemy staczać się na dno....na zachodzie dawno to ogarnęli.

 • bubba222

  Oceniono 6 razy 6

  jest w tym racja.Pani Prezes ewidentnie działała na szkodę klubu(spółki?),nie dopełniła obowiązku sprawdzenia wiarygodności inwestorów...wystarczyło skontaktować się z którymkolwiek klubem,w którym Prysznic Li podobno ma udziały i z którymi współdziałał,czy tam ktoś w ogóle o nim słyszał...A podobno nie słyszał...Wydaje mi się,że na panią Prezes niejeden paragraf się znajdzie.Celowo niczego nie sprawdzała,żeby sprzedać jak najszybciej,ewakuować się,i teraz udaje,że jej nic nie dotyczy.A Towarzystwo,co dokonuje zbiórkę pieniędzy,niech lepiej je zapłaci jakiemuś prawnikowi,żeby Pania Prezes do pierdla wsadzić...Bo tylko to chyba zostało.

 • terkaz

  Oceniono 8 razy 6

  Bandyci nigdy nie odpuszczą,nadal będą doić i zastraszać.Teraz czekają na frajerów z kasą.

 • breras

  Oceniono 3 razy 3

  Widać jak na dłoni, że przy Klubie Wisła Kraków działa mafia, pralnia pieniędzy, jawnie na Naszych oczach dokonywane są przestępstwa, karne, karno-skarbowe, cywilne itd. PYTAM: Gdzie jest POLSKI RZĄD? Gdzie jest Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, gdzie jest CBA, CBŚ, ABW, Krajowa Administracja Skarbowa, Policja!? ZAMIAST MÓWIĆ/PISAĆ O TYM TO WAFLUJECIE SIĘ TAK SAMI ZE SOBĄ PRZEŚCIGAJĄC SIĘ KTO CO PIERWSZY Z CIEKAWOSTEK GUGLOWYCH NAPISZE/POWIE. ZERO JAKICHKOLWIEK KONKRETÓW!! ABY TYLKO NABIJANIE SOBIE KLIKALNOŚCI, NOWYCH SPOŁECZNOŚCI, SUBSKRYBENTÓW, REKLAMODAWCÓW, SPONSORÓW.... KAŻDY MA TYLKO RADY, rady.. rady.. rady.. OSĄDZA, OCENIA. TACY JESTEŚCIE MĄDRZY? ZŁÓŻCIE WNIOSEK O FUNKCJE PREZESA WISŁY KRAKÓW I RZĄDŹCIE, POKAŻCIE, ŻE NIE BOICIE SIĘ TYCH LUDZI, KTÓRZY CZERPIĄ KORZYŚCI Z FUNKCJONOWANIA TEGO KLUBU. CIEKAW JESTEM CZY NIE MIELIBYŚCIE Z TYŁU GŁOWY, ŻE GROZI WAM NIEBEZPIECZEŃSTWO UTRATY ZDROWIA Z RĄK TYCH OSÓB. KAŻDY MĄDRY BO WIE, ŻE NIC MU NIE GROZI A POSTAWCIE SIĘ NA MIEJSCACH TYCH OSÓB Z KONFERENCJI PRASOWEJ! CO ONI NIBY MIELI WAM POWIEDZIEĆ? PRAWDĘ? TO ZARAZ MIELIBY PONISZCZONE SAMOCHODY JAKO "OSTRZEŻENIE" LUB BYLIBY ZASTRASZANI. MAM NADZIEJĘ, IŻ BOGUŚ LEŚNODORSKI I PREZES BONIEK POMOGĄ TS-WISŁA S.A. BO TO SĄ JEDYNI LUDZIE MAJĄCY POPARCIE APARATÓW PAŃSTWA JAK RÓWNIEŻ SĄ NIE DO DOTKNIĘCIA PRZEZ TYCH BANDYTÓW PRZYKLEJONYCH DO KLUBU!!

 • mer-llink

  Oceniono 8 razy 2

  Brąmb, Brąmb...
  Marzenka: - Cześ Misiek, tu ja.
  Misiek: - Cześć, złotko. Już wróciłaś z urlopu? JAk się wypoczywało?
  MArzenka: - Pysznie. Odcięta od telefonów, od maili, od gazet - na rajskiej wyspie. A co tu?
  Misiek: - A tu wszyscy szukaja akcji Wisły. Ciągle jacys nowi "prawnicy" sie zgłaszaja do pomocy. A tymczasem Ly je zachachmęcił.
  Marzenka: - Jacy prawnicy sie zgłaszaja? I kto akcje zachchmęcił?
  Misiek: - A jakis Piech!
  MArzenka: - Nie rozsmieszaj mnie. Na aplikacji łapał lufe za lufą. No a co z tymi akcjami?
  Misiek: - NAjpierw Harting łgał, ze ma oryginały w sejfie w Sztokholmie. Potem Ly powiedział, że dał mu kserokopie, a oryginały sam ma w Las Vegas. No to gdzie sa te moje akcje?
  MArzenka: - Ha, ha, ha, ha!!!!
  Misiek: - Czego rżysz? AKcje miały wrócić do mnie po cichu...
  Marzenak: - I wróca Misiek, wrócą.
  Misiek: - Jak?
  MArzenka: A od czego masz mnie, gamoniu? Leżą sobie spokojnie u mnie pod linoleum.
  Misiek: - No to co mają Ly i ten Szwedzina?
  MArzenka: - Jak je im dawałam, to wszystkim pokazałam. BYło tam napisane Wisła TS. ZAchwycili się, wzieli, podziekowali, schowali do tylnich kieszeni. I zadowoleni poszli.
  Misiek: - No właśnie. I teraz je zachachmęcili..
  Marzenka: - Oj Misiek. Wisła TS to nie TS Wisła!
  Misiek: - Jak to?
  MArzenka: - No kiedyś w antykwariacie zobaczyłam te akcje i kupiłam na wszelki wypadek. Takie ładnie wydrukowane w przedwojennym stylu. NAwet chciałam je oprawić i powiesić na ścianę. Ale dobrze że wsunełam do biurka.
  Misiek: - No i co?
  MArzenka: - Jak żóltek ze Szwedem chciali akcje, to im je pokazałam i dałam. A WIsła TS to było przed wojną przedsiębiorstwo Wisła - Transport Statkami. Wozili towary do Sandomierza i ludzi na Bielany w niedzielę. A Ly z HArtingiem preczytali tylko to, co duzymi literami, i łyknęli!
  Misiek: - Czyli Ly ma w Las Vegas oryginalny chłam, a Szwedzina w Sztokholmie chłam kopiarkowy, tak?
  MArzenka: - Tak Misiek.
  Misiek: - No zawsze mówiłem, ze jesteś złota dziewczyna. Wiesz, nawet Bońka skrzyczałem, że ciebie publicznie beszta. A ty takie cudo!
  Marzenka: - Zawsze wiedziałam, Misiek, że jesteś dżentelmen i w obronie kobiety staniesz. Dzieki.
  Misiek: - No juz dobrze MArzenka. Starczy. Nie załzawiaj się.... To pilnuj dobrze tych akcjii pod linoleum. Przydadza się w sądzie.
  MArzenka: - No

 • walsmet

  Oceniono 2 razy 2

  Kabaretu ciąg dalszy.

 • hockib

  Oceniono 1 raz 1

  Myślę, że w ramach pomocy Glinik wypożyczy swoich czwartoligowych piłkarzy, którzy nie mieszczą się aktualnie w składzie zespołu.
  Pan - krakowski prawnik niech tak za bardzo nie drąży tematu bo dokopie się do wiedzy - dlaczego krakowscy policjanci i prokuratorzy "ostrożnie przyglądają się sytuacji w wiśle". Zapewne gwardyjskie pochodzenie klubu nie ma tu żadnego znaczenia, to zupełny przypadek :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX