Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wisła Kraków. Kim jest nowy prezes Wisły Kraków. Z dala od kiboli. Zna się na młodzieży

Szkoleniowiec i działacz, mniej menadżer. 32-letni Rafał Wisłocki został oficjalnie zaprezentowany jako prezes Wisły Kraków SA. Dlaczego on? "Bo zna się na pracy z młodzieżą" - słyszymy. W klubie, który na wiosnę do gry będzie musiał zapewne wystawić juniorów niekonieczni brzmi to jak żart. Poza tym nie jest on łączony z podejrzanymi środowiskami kiboli.

- Moja nowa funkcja jest funkcją społeczną. Przy tych długach jakie mamy i zaległościach wobec piłkarzy, to normalne, że pracuje za darmo, ale chce to powiedzieć, żeby było to jasne – oznajmił na swojej pierwszej konferencji prasowej Rafał Wisłocki, nowy prezes Wisły Kraków SA.

Dlaczego on? Bo po pierwsze trudno było znaleźć na to stanowisko innego kandydata. Tadeusz Czerwiński, któremu je zaproponowano niby się zgodził, ale po kilku godzinach poinformował, że „nie podoła wyzwaniu przez wzgląd na swój stan zdrowia”. Zresztą dla i tak słabego ostatnio wizerunku klubu, ktoś mocno powiązany ze środowiskami kibiców, nie byłby najlepszym rozwiązaniem. Potencjalnych inwestorów „Białej Gwiazdy” witałby człowiek, który po reportażu „Superwizjera” TVN, Szymona Jadczaka poświęconemu powiązaniom bandyckiego półświatka z klubem twierdził: Komu zależy na tym, żeby Wisłę zniszczyć? Mówienie o tym, że gangsterzy, bandyci rządzą Wisłą? To Czerwiński, honorowy prezes Miętta-Mikołajewicz i kilku innych prawdziwych wiślaków, działaczy oddanych klubowi przez dziesiątki lat jest gangsterami? (cytat z Dziennika Polskiego)

Wisłocki lepszy niż inni?

Obsadzenie w roli prezesa kogoś losowo wybranego z członków obecnej rady nadzorczej TS Wisła, też mogłoby być strzałem pechowym. Jakby został nim Szymon Michlowicz, powróciłyby szybkie skojarzenia. On z Marzeną Sarapata zna się przecież z wykładów w ramach studiów podyplomowych na Uniwersytecie Jagiellońskim. Do zarządu TS-u wchodził razem z Łukaszem Kwaśniewskim (obecny członek zarządu TS)  m.in. dzięki wsparciu sekcji „Trenuj Sporty Walki”, która niedługo przed walnym zgromadzeniem zyskała tak wielu członków, że w trakcie obrad dysponowała kilkunastoma głosami. Do tego Michlowicz działał w SKWK, a z ultrasami związany był też Kwaśniewski.

Padło więc na Wisłockiego, którego nazwisko w tym całym krajobrazie wyglądało najlepiej. Nie tylko w brzmieniu, ale też w przeświadczeniu, że to osoba spoza trybun. Być może to będzie miało sprzyjać poszukiwaniu biznesowych partnerów dla Wisły.

- Na mojej skrzynce mailowej naprawdę sporo było pozytywnych reakcji i wiadomości od osób, które chcą pomóc – mówił na konferencji. Wisłocki zasugerował, że najpierw skupi się na tym co teraz dla klubu najważniejsze - ratowaniu go, a potem „pewnie ktoś będzie musiał sprawdzić dokładnie, co tu się ostatnio wydarzyło” - mówił nawiązując do działań swoich poprzedników. Dodajmy, że Wisłocki jakąś swoją wiedzę czy opinię na ten temat mieć musi. Przez pół roku razem z Marzeną Sarapatą zasiadał w zarządzie TS. Był też związany ze sprawą poszukiwania poprzednich inwestorów, o której sporo opowiadał na konferencji prasowej.

„Bo zna się na młodzieży”

Na nasze zapytania dotyczące powołania Wisłockiego na stanowisko prezesa Wisły warto przytoczyć jeszcze jedno stwierdzenie. „Wzięli go, bo zna się na pracy z młodzieżą, a to w najbliższym czasie może być na Reymonta ważne” - usłyszeliśmy pół żartem, pół serio. Faktem jest jednak, że na wiosnę w Wiśle dobre rozeznanie jeśli chodzi o jej narybek piłkarski może być istotne. Jeśli z klubu odejdzie większość zawodników (na razie wniosek o wypłatę zaległości złożyło 15 graczy, z czego informacja o rozwiązaniu kontraktu Arsenicia trafiła już do PZPN) to od lutego klub będzie musiał grać juniorami. - Znam u nas kilku dobrych chłopaków nawet z roczników 2001, 2002 jak będzie trzeba, to oni też będą gotowi – uśmiechał się nowy prezes.

Wisłocki może nie jest na razie jakimś wielkim menadżerem, ale na polu kooperacji z młodymi czuje się świetnie. Absolwent krakowskiej AWF bardziej znany jest na Reymonta jako trener i człowiek zajmujący się młodzieżą. W Wiśle pojawił się w 2009 roku. Wtedy to przyszedł do klubu na praktyki. Miał do młodych „dobre podejście” i szczęście. Po pół roku zaproponowano mu na Reymonta pracę.

Szkoleniowcem grup młodzieżowych i dzieci był do połowy 2016 roku. Do tego czasu został też Koordynatorem Grup Młodzieżowych U-15, a potem nawet Dyrektorem Zarządzającym Akademii i Koordynatorem ds. Szkolenia.

4 stycznia rozpoczął jednak najważniejszy i najtrudniejszy rozdział w Wiśle Kraków.  Jak kiedyś stwierdził: „Droga do sukcesu wiedzie przez porażki, ale tylko wtedy gdy wyciągamy z nich wnioski”. Teraz na porażki nie ma już miejsca, a wnioski najlepiej wyciągać z błędów poprzedników. Wraz z Wisłockim powołano Radę Nadzorczą Wisły Kraków SA. Jej przewodniczącym został Łukasz Przegon (z Komisji Rewizyjnej TS, niegdyś związany z SKWK), Kazimierz Lenczowski (przewodniczący rady Seniorów TS) i Piotr Pątko.

 

Więcej o:
Komentarze (9)
Wisła Kraków. Kim jest nowy prezes Wisły? Z dala od kiboli. Zna się na młodzieży
Zaloguj się
 • mer-llink

  Oceniono 6 razy 6

  Dryń, dryń......

  Misiek: - Słuchaj, Szwedu, tu ja.
  Hartling: - A tu ja.
  Misiek: _ Dzwonię w sprawie tych akcji, co mi Wanna miał scedować.
  Hartling: - Leżą spokojnie w sejfie w Sztokholmie.
  Misiek: - Ale miały po kółku do mnie dotrzeć. Wanna tak mówił.
  Hartling: - Ja się na hydraulice nie znam. Akcje leżą u mojego wuja i możesz ty, i cały nowy "Zarząd Wisły" mi skoczyć.
  Misiek: - Słuchaj Szwedu. Masz biznes w Londynie nie?
  Hartling: - Miałem...
  Misiek: - Jak to miałem?
  Hartling: - No normalnie sprzedałem za 1 funta, bo już znudziło mi się siedzieć w tej trafice i koknejom sprzedawać papierosy na sztuki.
  Misiek: - O kurde, to trzeba było mi powiedzieć.
  Hartling: - A bo co?
  Misiek: - Bo moi chłopcy podłożyli właśnie ogień pod ten twój sklep, i ładnie się pali...
  Hartling: - Ha, ha, ha, już włączam BBC to se pooglądam...! Faktycznie! Moja dawna okolica! Jest! Sfajczyliście interes jakiemuś Chińczykowi, który to ode mnie kupił....
  Misiek: - No to skucha! Pietrowczyk mi mówił, że ty te moje akcje przechowujesz w Londynie w swoim kiosku z papierosami. To myślałem, ze jak spalimy ci kiosk, to razem z akcjami - i spokój....
  Hartling: _ He, he, he... Sejf-Sztokholm-wujek....
  Misiek: - A jak się twój wujek nazywa?
  Hartling: - Zajrzyj w internet pod hasło szef królewskiej policji. Jest nawet zdjęcie... Mówią, że jestem do niego podobny... Bez odbioru, Misiek.

 • krasnoludek524

  Oceniono 8 razy 4

  Teraz już widać jak wygląda przysłowiowa walka z kibolstwem w polskich klubach piłki kopanej?
  PZPN też doznał właśnie teraz co było i chyba jest dalej w Wiśle, wcześniej nie było tego widać?
  Ile jeszcze klubów piłki kopanej trzeba wymienić by PZPN doznał olśnienia?
  PZPN przecież nic nie wie co dzieje się w klubach i na trybunach, bo skąd ma wiedzieć przecież nikt im tego jeszcze nie pokazał, nikt nie napisał w prasie i na portalach? Nikt z PZPN nawet nie wie o istnieniu kibolskich portali, no bo skąd?

 • amtis

  Oceniono 2 razy 2

  Po wczorajszej konferencji można powiedzieć tylko jedno: nie wiadomo, kto jest obecnie właścicielem Wisły, ale z całą pewnością jest to błazen. Bo wczorajsza trójka 'właścicieli' błazenadą, głupotą i indolencją przebiła słynny tercet Wanna & S-ka.

 • iguassu

  Oceniono 2 razy 2

  Rozumiem, że obecnie bandyci to taka "mlodzież" ?

 • pubuzdzicha

  Oceniono 3 razy 1

  Tylko Łoś zostanie właścicielem klubu z takimi długami. A wierzyciele nie powinni Wiśle odpuścić !!! Ps. Dojdzie jeszcze fakturka od kancelarii Leśniodorskiego, bo nie wierzę, że to ,,dobry wujek" pomagający za friko.

 • aa1000

  Oceniono 1 raz 1

  Czy królewskie miasto nie może opłacić i wydelegować w miarę zdolnego menedżera, który by uratował klub przed IV ligą i kolejnym ośmieszaniem.

 • mniechaj1

  Oceniono 1 raz -1

  Niech prezesem bedzie nawet sw. Mikolaj. Ja sie na tym klubie zawiodlem i nie zaplace juz na niego nawet zlotowki i nie che miec z nim juz nic wspolnego! Przerzuce sie na inny... np. na Garbarnie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX