Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wisła Kraków korzysta z oferty byłego prezesa Legii! Kompletnie nowe otwarcie

Wisła Kraków zamierza skorzystać z oferty Bogusława Leśnodorskiego. Były prezes Legii Warszawa zaproponował "Białej Gwieździe", że jego kancelaria prawna zapewni Wiśle pomoc prawną pro bono. Leśnodorski zapowiada "kompletnie nowe otwarcie".

Wszystko zaczęło się od tego tweeta:

- Witam Wisłę Kraków! Jeśli potrzebujecie pomocy prawnej w tym trudnym momencie To mogę spróbować Wam pomóc... Trochę doświadczenia (prywatnie) i w firmie mam - napisał na Twitterze Leśnodorski. - To bardzo poważna oferta. Widzę, że w tej chwili Wisła sama sobie nie poradzi. Są na celowniku, wszyscy na nich patrzą, zabrał się za nich nawet PZPN. Nikt już im nie pozwoli na dalsze ściemnianie. Jeśli nie będą mieli kogoś sensownego do pomocy, to nie napiszą poprawnie wniosku odwoławczego i już się z tego nie wygrzebią. Co więcej: nawet, gdyby pojawił się jakiś konkretny inwestor chcący przejąć klub, to bez odpowiedniego pełnomocnika ta transakcja po prostu nie wypali. Widzieliśmy jak skończyło się ostatni raz - mówił nam Leśnodorski.

Wisła Kraków w tarapatach

W czwartek Komisja Licencyjna PZPN zawiesiła licencję Wisły Kraków. Zrobiła to po tym, jak dyrektor Departamentu Rozgrywek PZPN Łukasz Wachowski skierował do KL wniosek o wszczęcie postępowania w związku z naruszeniami podręcznika licencyjnego. - Ja wierzę, że to się jeszcze dobrze skończy, ale Komisja Licencyjna musiała Wiśle wreszcie powiedzieć: spoważniejcie i siadajcie do rozmów z nami. Przecież Wisła ma mniejszą dziurę w budżecie niż Legia. Ale za Legią stoi poważny właściciel. A za Wisłą niepoważny - mówi Sport.pl prezes PZPN Zbigniew Boniek. Ale wychodzi na to, że Wiślacy chcą ratować trudną sytuację. Nawet jeśli wymagałoby to wsparcia od Leśnodorskiego. Rafał Wisłocki, członek zarządu TS Wisła, potwierdził to na Twitterze. 

Na ripostę Leśnodorskiego nie trzeba było długo czekać. - Dobre intencje są, sensowni ludzie też są, więc trzeba spróbować - napisał na TT Leśnodorski. - I żeby było jasne, to moim zdaniem poza „piłką” i działem sportu w Wiśle musi zmienić się wszystko! Kompletnie nowe otwarcie, inaczej nic z tego nie będzie - dodał.

Leśnodorski przez ponad cztery lata pełnił rolę prezesa Legii. W 2013 roku zastąpił na tym stanowisku Piotra Zygo. Jego kadencja przy Łazienkowskiej trwała dokładnie 1565 dni. Z funkcją Leśnodorski pożegnał się w marcu tego roku zaraz po tym jak wraz z Maciejem Wandzlem sprzedali Dariuszowi Mioduskiemu po 20 proc. udziałów w Legii. Leśnodorski jest także współwłaścicielem kancelarii prawnej LSW (Leśnodorski, Ślusarek i Wspólnicy). I to właśnie ona ma pomóc Wiśle.

Ikona Sportu 2018 czytelników Sport.pl to:
Adam Bielecki i Denis Urubko
9%
Bartosz Kurek
25%
Michał Kubiak
5%
Vital Heynen
3%
Kamil Stoch
17%
Stefan Horngacher
3%
Robert Lewandowski
4%
Robert Kubica
13%
Andrzej Bargiel
3%
Justyna Święty-Ersetic
5%
Michał Haratyk
0%
Adam Kszczot
2%
Wojciech Nowicki
0%
Anita Włodarczyk
3%
A. Kobus-Zawojska, M. Springwald, M. Wieliczko i K. Zillmann
0%
Reprezentacja Polski w amp futbolu
8%
Więcej o:
Komentarze (38)
Wisła Kraków korzysta z oferty byłego prezesa Legii! Kompletnie nowe otwarcie
Zaloguj się
 • tigr

  Oceniono 17 razy 15

  Boguś, przecież Wisła nie będzie grała w LM, skąd weźmie kasę na twoje pro bono?
  I co słychać w temacie braku prawa do wykonywania zawodu radcy prawnego?

 • wassercug_fajwel

  Oceniono 15 razy 13

  jedyna racja to degradacja!
  dość dziadowania!

 • pawel.ccc

  Oceniono 13 razy 11

  Leśny już pomagał Legii "za darmo" , nawet za to dostał darmowe akcje ale jak odchodził wystawił wspólnikowi rachunek na kilkadziesiąt milionów złotych. Działacze Wisły powinni porozmawiać z Prezesem Mioduskim na temat współpracy z "uzdrowicielem" bo ten pan niczego nie robi "pro bono" a i o jego konszachtach z kibolami Legii było głośno kilka lat temu.

 • maniek1803

  Oceniono 12 razy 10

  Czy ten Pan może wykonywać zawód prawnika, z tego co czytałem został skazany i ma zakaz wykonywania zawodu....?
  czyżby kolejny poważny pomocnik Wisły?

 • ronin2a

  Oceniono 9 razy 9

  ciekawe czasy: biznes przez Twittera...

 • genocidezionism

  Oceniono 8 razy 8

  Kto chce pomóc bandziorom z mafgii narkotykowej działającej pod szyldem Wisła SA?
  Mecenas z Bożej łaski któremu zlecenia sie pokończyły. i który w niesławie został wywalony z Legii
  Był już Król który przeniósł stolicę z Krakowa do Stolnicy w Wareszawie ale ten hgość nie ma korony na głowie a jak widać opalony jest w kratkę !!1

 • bobik57

  Oceniono 7 razy 7

  To jest drobny newsik, ale gdzie tu 'kompletnie nowe otwarcie'? Ofertę powinien skierować do zarządu (jeśli istnieje?), a nie do mediów. Kancelarii prawnych w Polsce jest multum, brakj jest za to inwestora, który przejmie klub z zasiedziałymi gangsterami.
  Ktoś mógłby sprawdzić za co ta tleniona blondynka wypłaciła w grudniu 300 tys. kibolom, zamiast trenerom i piłkarzom na kontraktach?

 • the-voice-of-reason

  Oceniono 6 razy 6

  Brat łata dla kiboli i ulubiony prezesik "obiektywnych pismaków" długo nie wytrzymał, żeby nie robić szumu wokół siebie.

 • zmichalg1

  Oceniono 6 razy 6

  Boguś,
  a dwanaście baniek na spłatę najpilniejszych długów to też dasz pro bono?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX