Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wisła Kraków. Ekstraklasa S.A wydała specjalny komunikat

Ekstraklasy S.A. wydała specjalny komunikat w sprawie zawieszenia licencji dla Wisły Kraków. "Jakiekolwiek decyzje regulaminowe dotyczące rozgrywek o mistrzostwo Ekstraklasy będą uzależnione od ostatecznej i prawomocnej decyzji organów licencyjnych PZPN".

Wisła Kraków upada. Komunikat władz Ekstraklasy:

- W związku z decyzją Komisji Licencyjnej w sprawie Wisły Kraków, Ekstraklasa informuje, że jakiekolwiek decyzje regulaminowe dotyczące rozgrywek o mistrzostwo Ekstraklasy będą uzależnione od ostatecznej i prawomocnej decyzji organów licencyjnych PZPN. Całość procesu licencyjnego, zgodnie z podziałem kompetencji, znajduje się bowiem wyłącznie w gestii PZPN. Liczymy, że Wisła Kraków podejmie niezwłoczne i transparentne działania przy pełnej współpracy z organami PZPN, które pozwolą wyjaśnić sytuację w najbliższych dniach i Biała Gwiazda będzie mogła kontynuować udział w rozgrywkach w sezonie 2018/2019 - czytamy w oficjalnym komunikacie.

W czwartek Wisła Kraków, decyzją Komisji Licencyjnej PZPN, została pozbawiona licencji na rozgrywanie meczów w ekstraklasie w obecnym sezonie! "Biała Gwiazda" jest coraz bliżej upadku. Jeśli licencja Wisły nie zostanie odwieszona na start rozgrywek za każdy mecz klub zostanie ukarany walkowerem. Trzy takie sytuacje spowodują, że Wisła Kraków zostanie wyrzucona z ligi!

Dotychczasowe wyniki drużyny zostaną utrzymane. Wszystko przez to, że drużyna Macieja Stolarczyka rozegrała więcej niż połowę meczów obecnego sezonu. Decydujące o tym było spotkanie 19. kolejki, kiedy krakowiacy pokonali na wyjeździe Wisłę Płock 2:1. Pierwszy mecz w 2019 roku Wisła Kraków ma rozegrać 11 lutego. Będzie to wyjazdowe spotkanie z Górnikiem Zabrze. Po 20 kolejkach "Biała Gwiazda" zajmuje ósme miejsce w lidze z dorobkiem 29 punktów.

Wisła Kraków, czyli nikt nic nie wie

22 grudnia Towarzystwo Sportowe "Wisła" poinformowało o sprzedaży klubu panom Vanna Ly oraz Matsowi Hartlingowi. By transakcja weszła w życie do 28 grudnia ci mieli przelać na konto klubu 12,2 mln złotych, by spłacić najpilniejsze długi klubu. Mieli, ale nie przelali, przez co - zdaniem TS-u - klub wrócił w jego posiadanie.

Innego zdania są nowi (?), niedoszli (?) właściciele. - Na jakiej podstawie puszcza się taki komunikat? Przecież prima aprilis mamy w kwietniu. To jest w pełni nielegalne. Są stosowne klauzule w umowie. Przecież w środę działacze TS Wisła wysłali do pana Hartlinga e-maila, że chcą jak najszybciej podpisać nową umowę z nami, tylko już bez pana Vanna Ly. Dlatego jestem zdziwiony, gdy kilka godzin później czytam komunikat, że jest nowy prezes i TS ma udziały - w rozmowie z portalem Dziennikpolski24.pl powiedział Adam Pietrowski, czyli osoba, która przyprowadziła do Wisły inwestorów i która w ostatnich dniach pełniła obowiązki prezesa klubu.

Sytuacja Wisły jest trudna i niezrozumiała nie tylko w kwestii jej właścicieli. Problemem jest też to, kto w tym momencie klubem zarządza. W środę TS wystosował oświadczenie, w którym poinformował o unieważnieniu umowy z Vanną i Hartlingiem oraz podał, że prezesem piłkarskiej spółki zostanie Tadeusz Czerwiński. Tę informację kilkadziesiąt minut później zdementował jednak Mateusz Miga, dziennikarz katowickiego "Sportu" piszący na co dzień o Wiśle. - Początkowo się zgodził [Czerwiński], ale potem - przed złożeniem podpisu - odmówił ze względów zdrowotnych. Może będą go jeszcze urabiać, ale nie widzę tego - napisał Miga.

- Chciałbym pomóc mojej ukochanej Wisełce. Niestety, wyszedłem niedawno ze szpitala. Nie czuję się na siłach, skacze ciśnienie. To jedyna przeszkoda - powiedział Dziennikowipolskiemu24.pl Czerwiński.

Więcej o:
Komentarze (13)
Wisła Kraków. Ekstraklasa S.A wydała specjalny komunikat
Zaloguj się
 • elasp

  Oceniono 9 razy 9

  Znalezienie realnego inwestora dla Wisły będzie równie trudne jak znalezienie panny młodej dla kawalera, który wiele lat leżał w grobie i zdążył się już solidnie rozłożyć.

 • wnuczek_akowca

  Oceniono 7 razy 7

  330 tys funtów. Roczny obrót za 2017 firmy Szweda. Połtora miliona złotych. Żabka na moim osiedlu ma większy. A gdyby jej ajent poinformował mnie, że chce kupić Wisłę Kraków to bym go śmiechem zabił.

 • komentarzdramatycznyy

  Oceniono 2 razy 2

  C-klasa hahaha
  Podoba mi się wizja degradacji Wisły Kraków do C-klasy :)

 • ponury_swiniarz

  Oceniono 2 razy 2

  Koncz wasc! Wstydu oszczedz!

 • nabity-w-butelke

  Oceniono 1 raz 1

  Cracovia Pany!

 • wassercug_fajwel

  Oceniono 1 raz 1

  jedyna racja to degradacja!
  kluby żyjące na kredycie, bez kibiców gotowych wesprzeć je w biedzie nie mają prawa bytu!
  won z ekstraklasy biedaki!

 • jobaba

  Oceniono 3 razy 1

  Pierwszy serial, który tak mnie wciągnął. A końca nadal nie widać. Chyba tak będzie do końca marca. Wanna Ly kupił klub z IV ligi. Super biznes. Utrzymanie klubu w IV lidze dużo mniej kosztuje. A grunty będzie łatwiej sprzedać.

 • wojtuz

  0

  kibole kochają klub czy jego pieniądze...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX