Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wisła Kraków może stracić licencję na grę w ekstraklasie. PZPN ostrzega

- Pamiętając że "Cierpliwość zawsze zostaje z miotłą w ręku" na cierpliwość nie ma już miejsca. Machina ruszyła - napisał na Twitterze dyrektor Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN, Łukasz Wachowski. Zakomunikował on także złożenie wniosku o wszczęcie postępowania przeciw Wiśle, które może skutkować odebraniem jej licencji.

"W związku z naruszeniami kryteriów "A" Podręcznika Licencyjnego, jakich w ostatnich dniach dopuścił się Klub Wisła Krakow, jak również niemożliwością ustalenia sytuacji prawno-organizacyjnej Klubu, skierowałem do Komisji Licencyjnej PZPN wniosek o wszczęcie postępowania, co skutkować może zawieszeniem licencji" - pisze w swoim oświadczeniu dyrektor Departamentu Rozgrywek PZPN.

Z wpisu zamieszczonego przez Wachowskiego możemy dowiedzieć się także, że " Jeżeli Dział Licencji lub Organy Licencyjne w trakcie sezonu stwierdzą nieprawidłowości, mogące powodować niespełnienie któregokolwiek z Kryteriów A, Kierownik Działu Licencji kieruje pisemny wniosek o wszczęcie postępowania wyjaśniającego do komisji ds. Licencji Klubowych PZPN".

Jeżeli Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN stwierdzi nieprawidłowości, będzie to skutkować nieprzyznaniem licencji na udział w Rozgrywkach Klubowych PZPN. Komisja może także podjąć decyzję o zawieszeniu lub cofnięciu przyznanej już licencji.

Do sprawy odniósł się również prezes PZPN, Zbigniew Boniek. 1 stycznia napisał na Twitterze: "Zlikwidować, zabronić,wyrzucić z rozgrywek to PZPN zawsze może. Natomiast jest to rzecz ostateczna, którą chcielibyśmy uniknąć,pozytywny sygnał ma przejść z Krakowa, jest jeszcze trochę czasu, do roboty."

W czwartek Boniek był już znacznie bardziej konkretny, a przede wszystkim surowy. "Niestety, zamiast sygnałów na razie same kłamstwa. Dosyć tego" - odniósł się do własnego wpisu.

Szymon Jadczak: Są takie informacje, że z Wisły wypływały pieniądze do podmiotów związanych z gangsterami

- Są takie informacje, że z Wisły wypływały pieniądze do podmiotów związanych z gangsterami. I tu dochodzimy do sedna, dlaczego kolejni inwestorzy nie decydowali się wejść do Wisły. Bo jeśli spojrzysz w audyt i widzisz, jak była wydawana kasa, możesz się złapać za głowę - mówi Szymon Jadczak, dziennikarz TVN, w rozmowie z Onetem.

Tadeusz Czerwiński nie zostanie prezesem Wisły Kraków. "Nie pozwala mi na to stan zdrowia"

W środę wieczorem Towarzystwo Sportowe Wisła ogłosiło, że "unieważniono umowę przejęcia Wisły Kraków SA przez Panów Vanna Ly i Matsa Hartlinga". W komunikacie podano, że prezesem piłkarskiej spółki zostanie Tadeusz Czerwiński. Tę informację kilkadziesiąt minut później zdementował jednak Mateusz Miga, dziennikarz katowickiego "Sportu" piszący na co dzień o Wiśle. - Początkowo się zgodził [Czerwiński], ale potem - przed złożeniem podpisu - odmówił ze względów zdrowotnych. Może będą go jeszcze urabiać, ale nie widzę tego - napisał Miga.

Ikona Sportu 2018 czytelników Sport.pl to:
Adam Bielecki i Denis Urubko
9%
Bartosz Kurek
25%
Michał Kubiak
5%
Vital Heynen
3%
Kamil Stoch
17%
Stefan Horngacher
3%
Robert Lewandowski
4%
Robert Kubica
13%
Andrzej Bargiel
3%
Justyna Święty-Ersetic
5%
Michał Haratyk
0%
Adam Kszczot
2%
Wojciech Nowicki
0%
Anita Włodarczyk
3%
A. Kobus-Zawojska, M. Springwald, M. Wieliczko i K. Zillmann
0%
Reprezentacja Polski w amp futbolu
8%
Więcej o:
Komentarze (46)
Wisła Kraków może stracić licencję na grę w ekstraklasie. PZPN ostrzega
Zaloguj się
 • gunston

  Oceniono 16 razy 16

  Skoro Wisłą przez lata rządzili gangsterzy to PZPN okazał się takim samym słupem jak pani Sarapata. Po szopce związanej z przejęciem klubu przez Meresińskiego teraz mieliśmy kolejną tym razem z udziałem "inwestorów" zagranicznych PZPN z poprzedniej lekcji niczego się nie nauczył i jego rola nadzorcza jest w dalszym ciągu tylko iluzją. W klubach robią co chcą, a to ośmiesza cały związek.

 • kierzakow

  Oceniono 23 razy 15

  No i super! Koniec z tą patologia, kibicom Wisły nie współczuję bo co to za przyjemność kibicować klubowi sterowanemu w całości przez kiboli. Widzew i ŁKS byli degradowani i płaczu nie było a teraz co wielki płacz i żal bo taka Wisełka degradowana będzie. Tfu na was psy.

 • krzywelustro

  Oceniono 14 razy 14

  Płynie przelew, płynie
  w wiślanej mętlinie,
  a dopóki płynie,
  nadzieja nie ginie.

  Płynie przelew, płynie,
  wręcz na skrzydłach leci
  do matki nadziei
  nieodrodnych dzieci.

  Płynie przelew, płynie
  banku żółwim cyklem.
  A kiedy dopłynie?
  Już jutro, jak zwykle!

 • siwywaldi

  Oceniono 11 razy 11

  Prawdziwa bomba, to chyba dopiero przed nami....
  Wczoraj w radiu TokFM słyszałem rozmowę, z której wynikało, że reprezentanci klubu, z których NIKT NIE ZNAŁ języka angielskiego, podpisali z Vanną umowę sporządzoną.... po angielsku. W dodatku zrobili to BEZ konsultacji z jakimkolwiek prawnikiem. Więc wygląda na to, że prawdziwa BOMBA wybuchnie dopiero wtedy, jak wycieknie treść tej umowy....

 • mer-llink

  Oceniono 13 razy 11

  Misek: - Tu ja. Słuchaj Wachowski, czys ty jeszcze nie wytrzeźwiał po Sylwestrze?
  Wachowski: - No czego tam?
  Misiek: - Tu Misek.
  Wachowski: - A to pardon, a to jaknajbardziej Entszuldigung i Beg jor pardon. O co mam zaszczyt zapytać chodzi?
  Misiek: - No czy wyście z byka spadli: licencje cofać? To ja w nielicencjonowanym klubie mam prowadzić swoją siłownię?
  Wachowski: - Ale przecież tylko licencję zabieramy piłkarzom. Stadion zostaje tam gdzie stoi.
  Misiek. - NO ale kto przyjdzie kupowac prochy na stadionie bez licencji? Ty się tam Wachowski nie wygłupiaj. Bo ci cafne subsydium na te twoja kochankę co udaje biznesmenkę...
  Wachowski: - Oj zaraz cofnę subsydium... To moze ja juz lepiej cofnę to cofnięcie licencji? Gra?
  Misiek: - No widzisz, Wachowski. Jaki ty wyuczalny. Choc myslałem, ze przykład tego Wachowskiego od Wąłęsy, co żesmy go sczyścili przy uzyciu jachtu, powienien cię czegos nauczyć. Ale nie, ty próbowałes mysleć... Przestań myslec.
  Wwachowski: - Alez z przyjemnością.
  Misiek: - Bez odbioru.

 • piemar1956

  Oceniono 9 razy 9

  PZPN czyli nic nie widziałem nic nie słyszałem :(
  Ile takich klubów (powiązanych z przestępcami) jest w Polsce?

 • mat16091

  Oceniono 9 razy 9

  Z tego co pamiętam, to jakieś 2 tygodnie temu prezes Boniek stwierdził, że nie ma zagrożenia że Wisła nie dokończy sezonu w ekstraklasie, nawet pomimo fiaska negocjacji z nowymi inwestorami..

 • ponury_swiniarz

  Oceniono 6 razy 6

  Oswiadzczenie Wisly Krakow, dn 3 stycznia 2019 roku.

  W dniu dzisiejszym otrzymalismy kserokopie listu przewozowego. W zwiazku z brakiem bezposredniego lacza telekomunikacyjnego miedzy Phnom Penh a Krakowem przeslanie przelewu bylo utrudnione. Pan Ly Vanna potwierdzil zaladunek gotowki na statek towarowy, ktory w dniu dzisiejszym wyplynal z Szanghaju do Europy. Jesli nie dojdzie do ataku somalijskich piratow, zalegle fundusze powinny wkrotce zasilic konto Spolki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX