Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wisła Kraków wybrała nowego prezesa, ale Tadeusz Czerwiński od razu zrezygnował

Tadeusz Czerwiński nie zostanie prezesem Wisły Kraków - taką informację przekazał Mateusz Miga, dziennikarz katowickiego "Sportu".

W środę wieczorem Towarzystwo Sportowe Wisła ogłosiło, że "unieważniono umowę przejęcia Wisły Kraków SA przez Panów Vanna Ly i Matsa Hartlinga". W komunikacie podano, że prezesem piłkarskiej spółki zostanie Tadeusz Czerwiński. Tę informację kilkadziesiąt minut później zdementował jednak Mateusz Miga, dziennikarz katowickiego "Sportu" piszący na co dzień o Wiśle. - Początkowo się zgodził [Czerwiński], ale potem - przed złożeniem podpisu - odmówił ze względów zdrowotnych. Może będą go jeszcze urabiać, ale nie widzę tego - napisał Miga.

- Głupio mi znowu prostować kolegów. Ale pogłoski o rezygnacji pana Czerwińskiego są podobno przedwczesne - po tweecie Migi napisał Szymon Jadczak, dziennikarz "Superwizjera" i autor głośnego reportażu o powiązaniach władz Wisły z pseudokibicami "Piłka nożna i gangsterzy", który ukazał się we wrześniu na antenie TVN24.

Kim jest Tadeusz Czerwiński?

Czerwiński to człowiek od lat związany z klubem z Reymonta. Był już m.in. wiceprezesem Wisły SA. Został nim w 2014 r., jeszcze za rządów Bogusława Cupiała, tuż po tym, jak pracę stracił Jacek Bednarz, który prowadził wojnę z kibolami, ale wszedł też w konflikt z Czerwińskim, który pod Wawelem uznawany jest jako zwolennik łagodnej polityki wobec kibiców.

Środowy komunikat nie rozwiewa tak naprawdę wielu wątpliwości. Z Vanną Ly, który miał zostać większościowym udziałowcem Wisły, wciąż nie ma kontaktu. Jego reprezentanci poinformowali jedynie, że francuski biznesmen kambodżańskiego pochodzenia, który miał przelać 12 mln zł na konto Wisły, ciężko zachorował. Ale na razie trudno to zweryfikować.

Mats Hartling i Vanna Ly przylecieli do Krakowa przed Świętami Bożego Narodzenia. Zgodnie z założeniami do 28 grudnia mieli spłacić długi Wisły w wysokości wspominanych 12 mln zł. Nie zrobili tego, więc umowa przejęcia klubu została unieważniona. Tak przynajmniej twierdzą na Reymonta - w Towarzystwie Sportowym, które zarządzało drużyną przez ostatnie dwa i pół roku, doprowadzając klub na skraj bankructwa.

Ikona Sportu 2018 czytelników Sport.pl to:
Adam Bielecki i Denis Urubko
9%
Bartosz Kurek
25%
Michał Kubiak
5%
Vital Heynen
3%
Kamil Stoch
17%
Stefan Horngacher
3%
Robert Lewandowski
4%
Robert Kubica
13%
Andrzej Bargiel
3%
Justyna Święty-Ersetic
5%
Michał Haratyk
0%
Adam Kszczot
2%
Wojciech Nowicki
0%
Anita Włodarczyk
3%
A. Kobus-Zawojska, M. Springwald, M. Wieliczko i K. Zillmann
0%
Reprezentacja Polski w amp futbolu
8%
Więcej o:
Komentarze (47)
Wisła Kraków wybrała nowego prezesa, ale Tadeusz Czerwiński od razu zrezygnował
Zaloguj się
 • bubba222

  Oceniono 18 razy 16

  była pani prezes załatwiła słupy,żeby spokojnie sie ewakuować,a wcześniej jeszcze firmie męża przelała kasę.Teraz ma wszystko gdzieś i będzie gadała,że przecież to nie jej wina...

 • strange_email

  Oceniono 10 razy 8

  Ale kabaret, ja pie....
  Przecież to już nie jest śmieszne, to jest żałosne.

 • osmosis1

  Oceniono 7 razy 7

  Wplywy gangsterskie w Wisle sa duze i trwale .To nie sa zarty . Osoba ktora bedzie chciala je ograniczyc moze stracic zdrowie i zycie .

 • nalesniku

  Oceniono 5 razy 5

  no i wreszcie będzie w krakowie fajna miejscówka na bazarek, na stadionie można zainstalować dużo bud i straganów.

 • zdrufko

  Oceniono 4 razy 4

  rozliczyć kibolów bandziorów i zacząć grę od IV ligi

 • cmochall

  Oceniono 4 razy 4

  Widac i czuc - dobra zmiana dziala . Moze w ramach odzyskiwania sportowej * Ikony * Wisla stanie sie panstwowa spolka akcyjna i wroci pod piecze MSW.Tym bardziej,ze dobra zmiana ma juz w Ekstraklasie swojego przedstawiciela w postaci vice prezesa Pana Ma....

 • and_raman

  Oceniono 6 razy 4

  Epidemia w Wiśle. Prezesi i inwestorzy padają jak muchy :) Zaorać tę żenadę.

 • re_x

  Oceniono 3 razy 3

  Misiek powinien być prezesem!tyle firm rozkręcił,szybko się wzbogacił po wyjściu z więzienia, na piłce się zna, ma kontakty...idealny kandydat:)

 • gadolinn

  Oceniono 3 razy 3

  ciekawe czy dostanie odprawe :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX