Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Zagłębie Sosnowiec pozyskało dwóch piłkarzy

Zagłębie Sosnowiec już na początku roku pozyskało dwóch piłkarzy. Z klubem ze Śląska umowy podpisali Martin Toth i Lukas Gressak.

Martin Toth to 32-letni obrońca. Lukas Gressak ma 29 lat i również jest obrońcą. Obaj piłkarze są Słowakami. W poprzednim sezonie występowali w Spartaku Trnava, z którym w poprzednim sezonie zdobyli mistrzostwo Słowacji.

Słowacy przyszli do Zagłębia na zasadzie wolnego transferu. Wcześniej rozwiązali umowy z borykającym się z problemami finansowymi Spartakiem. Obaj piłkarze podpisali półroczne umowy z opcją przedłużenia o rok w przypadku utrzymania Zagłębia w ekstraklasie.

- Przede mną nowe wyzwanie i wspólnie z Martinem chcielibyśmy pomóc Zagłębiu w utrzymaniu się w ekstraklasie. O polskiej piłce czy Zagłębiu dużo dowiedziałem się od Patrika Mraza i Erika Grendela, który grał w Górniku Zabrze. Znam także innych piłkarzy słowackich, którzy występują w Polsce. Mam na myśli Dusana Kuciaka, Lukasa Haraslina czy Martina Kostala z Wisły Kraków, z którym grałem w Trnawie - powiedział Lukas Gressak.

Więcej o:
"/> Zbigniew Boniek zdradza kulisy pożegnania Piszczka: Piłkarze dogadali się ze Słoweńcami [SEKCJA PIŁKARSKA #29]
 
  • Kolejne kluby chcą Łukasza Podolskiego! Górnik Zabrze będzie musiał walczyć Kolejne kluby chcą Łukasza Podolskiego! Górnik Zabrze będzie musiał walczyć
  • Dla kogo Złota Piłka? Dziwne miejsce Roberta Lewandowskiego w rankingu znanego portalu Dla kogo Złota Piłka? Dziwne miejsce Roberta Lewandowskiego w rankingu znanego portalu