Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wisła Kraków. Minął już termin spłaty zobowiązań wobec piłkarzy i trenerów zawarty w umowie sprzedaży klubu

Wisła Kraków wciąż czeka na przelew od nowych właścicieli. Tymczasem dziennikarz TVN Szymon Jadczak poinformował na Twitterze, że zgodnie z umową sprzedaży klubu minął już termin spłaty zobowiązań wobec piłkarzy i trenerów.

W Krakowie wciąż czekają na przelew w wysokości 12,2 mln złotych od nowych inwestorów - spółek Alelega i Noble Capital Partners. Pierwszą reprezentuje kambodżański biznesmen Vanna Ly, a drugą Szwed Mats Hartling. 

Dziennikarz TVN Szymon Jadczak opublikował w poniedziałek na Twitterze fragment umowy sprzedaży Wisły Kraków. Na jej mocy Vanna Ly i jego spółka zobowiązali się, że do piątku 28 grudnia spłacą zobowiązania wobec piłkarzy i trenerów "Białej Gwiazdy". Mimo, że termin ten już minął, obiecane pieniądze nie zostały przelane. 

Zamieszanie wokół Wisły nie ustaje. Nie wiadomo, czy przelew w wysokości 12,2 mln złotych (lub jego potwierdzenie) trafi ostatecznie do krakowskiego klubu. Jeśli nie, to zgodnie z umową sprzedaży klub powinien wrócić pod władanie Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków

Tymczasem jak dowiedział się Sport.pl, na koncie krakowskiego klubu nie ma żadnych pieniędzy od panów Ly i Hartling. W poniedziałek Wisła nie dostanie już na pewno przelewu, bo banki pracują w sylwestra krócej i zakończyły się wszystkie sesje bankowe. Wiara w Towarzystwie Sportowym w pieniądze od nowych właścicieli spadła niemal do zera.

Więcej o:
Komentarze (133)
Wisła Kraków. Minął już termin spłaty zobowiązań wobec piłkarzy i trenerów zawarty w umowie sprzedaży klubu
Zaloguj się
 • yosemitesam

  Oceniono 30 razy 30

  "W Krakowie wciąż czekają na przelew w wysokości 12,2 mln złotych od nowych inwestorów"

  Jak to mawiał Shrek: No to sobie jeszcze poczekają :)

 • wojtek.08

  Oceniono 22 razy 22

  Całe to zamieszanie z Wisłą i jej sponsorem pokazuje tylko beznadzieję polskiej ligi. Każdy kto ma choć trochę oleju w głowie (nie musi się nawet znać na piłce) wiedzieł od początku, że cały ten inwestor to jakiś niedorobiony karierowicz. Przestańcie już o tym pieprzyć i napiszcie lepiej jak będą sklepy czynne 1 stycznia, albo że śnieg spadnie w styczniu i grozi nam kataklizm, bo nie wiem czy założyć kalesony.

 • mistrzglobusa

  Oceniono 19 razy 19

  Zarządu nie ma, pieniędzy nie ma tak jakby spełniła się słowa Kononowicza nic nie będzie.

 • zdziwiony6

  Oceniono 20 razy 18

  Pan Jadczak pyta "na co czekają w Krakowie?" Oni na nic nie czekają. Dali z siebie zrobić głupków i teraz nie wiedzą co robić. Chyba się zorientowali, że nowi "inwestorzy" forsy nie mają, nie mieli i nie będą mieli. Proponuję rozwiązać Wisłę i udawać, że takiego klubu nigdy nie było.

 • mer-llink

  Oceniono 14 razy 14

  Misiek: - Wanna, jak twe bezcenne zdrówko?
  -Ly: - Dzięki, Misiek, za troskę. Nic nie lepiej. Boki mnie dodatkowo zaczęły boleć ze smiechu. Że te Krakusy dały się tak prosto nabrać.
  Misiek: - To nie przypadek. Wiesz, ta MArzenka ofiarnie mój plan wykonała. Kase wyprowadziła na Szeszele. A sama jest na Dominikanie.
  Ly: - No dobra, a gdzie moje honorarium?
  Misiek: - Dąłem ci kopertkę z melonem? Dałem.
  Ly: - No ale to na trzech: Szwed i Piotrowicz....
  Misiek: - Ly, ty się weź otrząchnij. Ty juz chyba do stadium maligny doszłeś. Wiecy ci nie dam,
  Ly: - To ja jutro robię konferencje prasowa i wszystko opowiadam.
  Misiek: - A opowiadaj sobie. Zanim zgasna refelktory na konferencji moi chłopcy już tam będa.
  Ly: - Akuku. Nie masz wizy amerykańskiej, to jak tu wjedziesz?
  Misiek: - No nie mam,.. fakt. Więc cie w tym NOwym Orleanie chyba nie dostanę.. Udało ci się...
  Ly: - No widzisz, jak cię nabrałem mówiąc ci, że jestem w Nowym Orleanie.. Gapa jesteś, jestem w Dallas.
  Misiek: - W hotelu Excelcior? Pokój 218? Z windy na lewo? Trzecie drzwi?
  Ly: .... - O putana! (to po kambodżańsko-francusku). Widze, że juz musze sie wyprowadzić.
  Misiek: - Tak, otwórz drzwi na korytarz i zwiewaj. Tam stoją już Zając z Perełką... Zwiewaj, a jutro w gazetach będzie napisane "Zastrzelony przy próbie ucieczki". Powodzenia.

 • kzet69

  Oceniono 14 razy 14

  Mam pytanie ktoś wie gdzie jest Pani Prezes i jak się nazywa, bo od września na pewno już nie Sarapata, ślub wzięła na... Zanzibarze, diamenty przeciw orzechom że używa obecnie paszportu na nazwisko męża. Za 20 mln PLN można ułożyć sobie życie w jakimś rajskim zakątku. Jedyny problem czy ten przekręt zrobiła za wiedzą i współudziałem Miska czy wbrew. Gwałtowny zjazd finansowy i znikanie kasy z Wisły zaczęło się po 2 wydarzeniach : filmie Jadczaka o gangsterce rządzącej klubem i... aresztowaniu Michalskiego.

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 12 razy 12

  Przecież Mr Vanna pokazywał potwierdzenie przelewu, tak jak i pokazywał że jest chory bo ma 33 stopnie Celsjusza, więc o co biega? Modlić się za niego i ofiarować Wisłę w opiekę Matce Boskiej Kibolskiej!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX