Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wisła Kraków. Zbigniew Boniek: Prezes Sarapata oszukiwała mnie

Zbigniew Boniek zabrał głos w sprawie Wisły Kraków. - Kilka razy dzwoniłem do pani Sarapaty i za każdym razem mnie oszukiwała. Czułem żal, bo Wisła to nie jest jej zabawka, tylko klub z wielką tradycją - powiedział prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Zbigniew Boniek: Prezes Sarapata za każdym razem mnie oszukiwała

Zbigniew Boniek skomentował na łamach "Przeglądu Sportowego" zamieszanie wokół Wisły Kraków. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej zarzuca byłej już prezes Wisły Kraków Marzenie Sarapacie kłamstwo. - Kilka razy dzwoniłem do pani Sarapaty i za każdym razem mnie oszukiwała. Czułem żal, bo Wisła to nie jest jej zabawka, tylko klub z wielką tradycją. Pani Sarapata kłamała na temat terminów spłaty stadionu i pana „Miśka”. Ostatnio dzwoniłem, kiedy dowiedziałem się, że przedstawiciele Wisły lecą do Zurychu sprzedać klub. Pani Sarapata powiedziała, że rozmawia z inwestorami od września. Poważny człowiek chce mieć wyłączność na pertraktacje, a tymczasem negocjowano też z innymi biznesmenami - powiedział Boniek.

Marzena Sarapata ustąpiła kilka dni temu z funkcji prezesa krakowskiego klubu. - Podczas rozmowy z panią Sarapatą miałem wrażenie, że nie ma pojęcia o zarządzaniu klubem. Ktoś zdecydował o tym, że pełniła kierownicze stanowisko - stwierdził prezes PZPN

Zbigniew Boniek: Klub oddano byle komu, by jak najszybciej "uciec"

- Mam wrażenie, że klub oddano byle komu, by jak najszybciej „uciec” - skomentował Boniek zamieszanie wokół sprzedaży Wisły. Formalnie właścicielami "Białej Gwiazdy" są od kilku dni firmy Alelega i Noble Capital Partners. Klub z Krakowa nie otrzymał jednak wciąż od nowych inwestorów przelewu w wysokości 12,2 mln złotych, który miał być warunkiem ważności umowy sprzedaży Wisły

- Kiedy słyszę, że ktoś chce kupić klub, bo zamierza wybudować obok hotel i centrum handlowe i z tego będzie utrzymywał drużynę, to chce mi się śmiać. Nie znam klubów działających w ten sposób. Mam nadzieję, że do transakcji ostatecznie dojdzie, ale nie wiem, czy to dobrze dla Wisły. Według prawa PZPN nie może decydować, kto może kupić klub, a kto nie. To zarząd danego klubu powinien sprawdzić, kto chce go kupić - zauważył Boniek. 

Więcej o:
Komentarze (48)
Wisła Kraków. Zbigniew Boniek: Prezes Sarapata oszukiwała mnie
Zaloguj się
 • krowiak_podwiniety

  Oceniono 29 razy 25

  No to panią "prezes" sarapatę do więzienia trzeba by wsadzić. Tylko problem polega na tym że żyjemy w fikcyjnym państwie kupy kamieni i takie przekręty uchodzą na sucho. Gdyby ukradła bułkę ze sklepu to wtedy pewnie machina prokuratorska by ruszyła z pełną parą. Ale w wisełce 30 mln w jedną czy drugą stronę to kogo to obchodzi. Oprócz zwykłych kibiców oglącających piłkę nożną w telewizji i niechodzących na mecze to pewnie nikogo. Ultrasi pewnie będą też płakać bo nie będzie gdzie rozrób robić i narkotyków sprzedawać. A poza tym to wszyscy mają gdzieś.

 • normalny_pan

  Oceniono 32 razy 18

  coś śmierdzące pisowsko - sowieckie trole zaczęły ujadać pod sportowymi artykułami...

 • yosemitesam

  Oceniono 12 razy 12

  Spokojnie, przelew wyjdzie jak tylko kuzyn króla Kambodży wyleczy palec klikający.

 • krowiak_podwiniety

  Oceniono 12 razy 12

  HAHAHA Pewnie liczyli że kupią za złotówkę, sprzedadzą co się da i uciekną z walizką pełną pieniędzy. Ale zrobili głębsze rozeznania, okazało się że wszystko co było do rozkradzenia jest już rozkradzione i olali temat.

 • marek_p1846

  Oceniono 13 razy 9

  "Kiedy słyszę, że ktoś chce kupić klub, bo zamierza wybudować obok hotel i centrum handlowe i z tego będzie utrzymywał drużynę, to chce mi się śmiać. Nie znam klubów działających w ten sposób."
  A ja znam. To Jaga a właściwie jej właściciel.
  Od miasta, a właściwie od prezydenta(chodzą słuchy, ze szwagra) dostał kilka hektarów w samiuśkim centrum by tam wybudować cuda wianki z których utrzymywałby klub i miał kasiorę na płacenie za stadion, który ma od miasta. Powołano jakąś spółkę z Irlandczykiem, co różni te sprawy bo wyglądał jak Irlandczyk a nie aktor porno.
  Z tych wianków nic nie wyszło i teraz buduje się apartamentowce.
  Wszyscy są zadowoleni a kto najbardziej?
  Można? Można!

 • komentarzdramatycznyy

  Oceniono 11 razy 7

  Sarapata prowadziła ten klub dokładnie tak samo jak był zarządzany przez lata. Na kredyt. Tak było też za Cupiała przy czym tamten miał grubą kasę na koncie a oni tej kasy nie mięli.
  Nie ma nic złego w inwestowaniu na kredyt, przy czym oni w Krakowie nie byli nauczeni inwestowania a wydawania to i kończy się tak jak skończyć musiało. To ostatnie jakoś specjalnie mnie nie martwi.

 • dublet

  Oceniono 6 razy 4

  Pod nierządami PiS przewał goni przewał! To państwo z dykty!

 • macian1980

  Oceniono 4 razy 4

  Tak właśnie się dzieje w Polsce nieuczciwi właściciele przejmują kluby które potem doprowadzają do bankructwa tak jak zrobiła to Pani prezes Sarapata z Wisłą Kraków , to samo zrobił były prezes Ruchu Chorzów Pan Smagorowicz z Ruchem , kluby piłkarskie tym bardziej najbardziej zasłużone nie są zabawkami, żeby nie było w 38 mln kraju uczciwych ludzi, którzy chcą przejąć klub nie dla chęci własnych zysków, kombinatorstwa itd. To jest właśnie Polska wszyscy tylko patrzą jak jeden drugiego oszukać, wykiwać na pieniądzach itd.

 • gosford

  Oceniono 8 razy 4

  Cwana kobitka , kontra wielce naiwny Boniek ?! PZPN .....Polski Związek Przygłupawych Naiwniaków ??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX