Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Nieoficjalnie: Wisła Kraków otrzymała przelew od nowych właścicieli

Jak poinformował dziennikarz "Przeglądu Sportowego", Piotr Wołosik, Wisła Kraków otrzymała przelew od nowych właścicieli. Informację tę niedługo później przekazał również dziennikarz RMF FM, Marek Balawajder.

29 grudnia. To jeszcze wieści nieoficjalne, ale wychodzi na to, że Wisła Kraków trafiła do nowych właścicieli. Zostali nimi: Alelega Luksemburg, zarządzana przez Vannę Ly (ma 60 proc. udziałów) i Noble Capital Partners reprezentowane przez Matsa Hartlinga (40 proc akcji). Stało się tak, gdyż spełniony został ostatni punkt zawartej 18 grudnia warunkowej umowy. Po przejęciu akcji przez inwestorów, zasilili oni konto Wisły Kraków SA 12 milionami złotych. Do klubu w piątek wieczorem pieniądze wprawdzie nie dotarły, ale dotarły w sobotę, o czym poinformował dziennikarz "Przeglądu Sportowego" Piotr Wołosik, a chwilę później informację przekazał także Marek Balawajder, reporter RMF FM.

- Te pieniądze w pierwszej kolejności będą wpłacane na rachunki piłkarzy i sztabu trenerskiego – tłumaczyła nam w piątek Iwona Stankiewicz, rzecznik prasowa klubu. Potem też mają zostać wykonane wpłaty dla innych pracowników, a także na rachunki ZUS i US. To właśnie uruchomienie spłaty zadłużenia, a nie samo przelanie pieniędzy na konto Wisły jest najważniejszym punktem umowy, ale ta kwestia wydaje się już teraz tylko formalnością. Zaległe złotówki powinny być widoczne na kontach piłkarzy w Sylwestra.

Spłata zaległych pensji dla piłkarzy oznacza, że nie będą mogli oni wszcząć procedury rozwiązania kontraktu z winy klubu. Według różnych doniesień z Reymonta w ostatnim czasie na taki krok zdecydowało się kilku zawodników. Gracze nie otrzymywali wynagrodzeń od lipca. 

Według zapewnień tymczasowego prezesa Wisły Kraków SA, Adama Pietrowskiego nowi inwestorzy organizują już obóz zimowy zespołu w tureckiej Antalyi (14 – 24 stycznia) i zajmą się wzmocnieniami drużyny. W klubie pojawią się na początku nowego roku.

Więcej o:
Komentarze (80)
Nieoficjalnie: Wisła Kraków otrzymała przelew od nowych właścicieli
Zaloguj się
 • gj61

  Oceniono 5 razy 5

  Ha, ha, ha.... buuuuuhahaaaaaahaaaa..... tu sobie poczytajcie ostatnie sprawozdanie tego wielkiego "ynvestora". Kupa forsy, kosmiczne obroty, klienci.... "mniód z boczkiem"

  companiesintheuk.co.uk/document/noble-capital-partners/AnnualAccounts/2017-04-30

  Sklep Żabka ma lepszy kapitał....

 • jeszw

  Oceniono 4 razy 4

  Radio Erewań?

 • matyldas1234

  Oceniono 8 razy 4

  Tu jeszcze będą działy się cuda, moim zdaniem.

 • 123456789sj

  Oceniono 10 razy 4

  Też chciałem kupić Wisłę Kraków ale musiałem zapłacić rachunki. Ale fajnie, że ktoś zapłacił. CBA czeka.

 • serbinek26

  Oceniono 3 razy 3

  info juz zdementowane na portalu Wisły wiec po co sie produkujecie w komentarzach?

 • wojtassd

  Oceniono 3 razy 3

  Zaraz zaraz jakim cudem przelew w sobotę, przecież rano środków nie było? Piza tym z tego pseudo oswiadczebia wynika, że wanna środki puści 28go a trafia w kolejnym dniu pracy banku tj 31go. Ktoś tam ogarnia cokolwiek?

 • maz9

  Oceniono 5 razy 3

  Dziwne, że na samą ostatnią chwilę. Coś nietypowego musiało ich skłonić do zmiany decyzji. Może jednak doszukali się luki w prawie, że przejmą teren wart 100 mln?

 • slynny.ciemnowidz.2

  Oceniono 3 razy 3

  ciekawi mnie czy to p. Pietrowski poinformował p. Wołosika o wpłynięciu pieniędzy?
  poczekałbym do poniedziałku i zapytał zainteresowanych czy dostali zaległe wynagrodzenia.
  chyba że p. Wanna ma rachunek w tym samym banku co TS Wisła , to przelew realizowany jest natychmiast , ale wtedy kasa byłaby w piątek na koncie klubu.
  i jeszcze jedno - czy p. szwed zapłacił już agencji pracy tymczasowej za wypożyczenie kambodżańskiego księcia w stroju z epoki do zgrabnej pracy biznesmena? , czy agencja też musi poczekać?

 • zdziwiony6

  Oceniono 5 razy 3

  Wygląda na to, że kambodżańska pralnia pieniędzy jednak będzie funkcjonowała w Krakowie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX