Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Wisła Kraków chce sprowadzić głośne nazwisko. Trzy, cztery transfery

- Chcemy regularnie grać na europejskiej arenie i walczyć o mistrzostwo Polski. W tym sezonie celem jest zajęcie miejsca w pierwszej czwórce. Zimą planujemy trzy, cztery transfery - przyznał Adam Pietrowski, tymczasowy prezes Wisły Kraków w rozmowie z portalem sport.onet.pl.

28 grudnia Wisła Kraków oficjalnie trafi w ręce nowych właścicieli, jeśli przeleją oni na konto TS Wisła 12 mln zł. Vanna Ly i Mats Hartling, wspierani przez Adama Pietrowskiego, pełniącego obecnie rolę tymczasowego prezesa klubu, chcą odbudować siłę krakowskiego zespołu, zaczynając już od transferów w najbliższym oknie. 

- Będziemy chcieli przeprowadzić zimą trzy, cztery transfery. Prowadzimy już rozmowy z zawodnikami, chodzi o piłkarzy z polskiej ligi, ale także z zagranicy. Chcemy pozyskać graczy, którzy od razu podniosą poziom gry zespołu. Można ująć to w ten sposób, że zrobimy wszystko, aby zakontraktować głośne nazwisko - przyznał Pietrowski w rozmowie ze sport.onet.pl. Menadżer dodał także, że rozmawiał już z Jakubem Błaszczykowskim, który w styczniu prawdopodobnie wróci do Wisły po 11 latach gry za granicą.

Wisła Kraków chce walczyć w pucharach

Pietrowski zdradził ambitne plany Wisły, która z nowymi właścicielami bardzo szybko ma stać się jedną z czołowych polskich drużyn, walczących na arenie międzynarodowej. - Chcemy regularnie grać w pucharach i walczyć o mistrzostwo Polski. W tym sezonie celem jest zajęcie miejsca w pierwszej czwórce. Uważam, że to możliwe. Kibice mogą spać spokojnie i nie mają się co martwić, Wisła wraca na właściwe tory. Nie mam najmniejszych wątpliwości - zdradził.

Ikona Sportu 2018 czytelników Sport.pl to:
Adam Bielecki i Denis Urubko
9%
Bartosz Kurek
25%
Michał Kubiak
5%
Vital Heynen
3%
Kamil Stoch
17%
Stefan Horngacher
3%
Robert Lewandowski
4%
Robert Kubica
13%
Andrzej Bargiel
3%
Justyna Święty-Ersetic
5%
Michał Haratyk
0%
Adam Kszczot
2%
Wojciech Nowicki
0%
Anita Włodarczyk
3%
A. Kobus-Zawojska, M. Springwald, M. Wieliczko i K. Zillmann
0%
Reprezentacja Polski w amp futbolu
8%
Więcej o:
Komentarze (25)
Ekstraklasa. Wisła Kraków chce sprowadzić głośne nazwisko. Trzy, cztery transfery
Zaloguj się
 • piotrm74

  Oceniono 11 razy 9

  Wasze fantazje znikną o 23.59 naszego czasu...
  W Kambodży już 15.40....nie wiele zostało czasu...

 • kler-killer

  Oceniono 10 razy 8

  Przelew z Wiednia - tak to było w w przypadku Polonii Warszawa. Idzie już ze 6 lat.
  Niby Kraków bardziej na południu, to może szybciej będzie. Ale czy ja wiem?

 • starykawaler35

  Oceniono 8 razy 8

  Przelew doszedł??

 • jalowiec51

  Oceniono 5 razy 3

  A długi kto spłaci? W tej sytuacji plany to kpiny.

 • roll

  Oceniono 3 razy 3

  Co z przelewem?

 • kler-killer

  Oceniono 5 razy 3

  Tak przy okazji: Jakbym chciał sobie kupic klub i bawić się w zarządzanie, to nie zadłużoną Wisłę, lecz jakiś klub bez długów. Ale fakt, tam nie byliby tak zdesperowani żeby w każdy kit uwierzyć.

 • eend

  Oceniono 6 razy 2

  O czym ten gościu bredzi? a pieniądze na koncie Wisły są? Wczoraj o północy minął termin uregulowania pierwszej transzy którą panowie "mylionierzy" mieli wpłacić? I od tego trzeba zacząć.Dla przypomnienuia, media podawały: zadłużenie bieżące klubu to ok. 32 mln.zł. , zadłużenie długoterminowe (pewnie jakieś pożyczki Sarapaty)ok. 29 mln.zł. do tego te "zakupy". Czy panowie na łeb upadli czy idą po bandzie? Przecież chodzi wyłącznie o bardzo atrakcyjne tereny deweloperskie a nie żaden klub, piłkę. Kto tu z kogo chce robić idiotę? Nie wiem tylko w jakim celu prof. Majchrowski z nimi w ogóle rozmawiał...

 • jankaz.kot

  Oceniono 1 raz 1

  Jak narazie to wszystko wskazuje, że Wisła tylko może pomażyć o pucharach , bo nie przystąpi do rozgrywek na wiosnę i następny sezon rozpocznie od 4 ligi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX