Ekstraklasa. Arka Gdynia - Wisła Płock. Szalony mecz w Gdyni

Wisła Płock prowadziła już 2:0, ale Arka zdołała strzelić trzy gole. W końcówce spotkania goście jednak zdobyli bramkę i ostatecznie zremisowali 3:3. W innym piątkowym meczu 20. kolejki LOTTO Ekstraklasy Jagiellonia zremisowała na wyjeździe z Piastem Gliwice 1:1.

Wisła zdecydowanie przeważała w pierwszej połowie, czego dowodem były dwie bramki. W 30. minucie pięknego gola z rzutu wolnego strzelił Furman. Pięć minut później wynik podwyższył Zawada, który strzałem głową pokonał bramkarza.

Ale ten gol tylko zmotywował gospodarzy, którzy rzucili się do ataku. Już na początku drugiej połowy bramkę kontaktową zdobył Danch. W 62. minucie Zarandia został sfaulowany w polu karnym, a jedenastkę wykorzystał Janota. Były piłkarz Feyenoordu trafił także w 84. minucie, kiedy popisał się kapitalnym strzałem z okolicy 16. metra.

Kiedy wydawało się, że goście przegrają, bramkę wyrównującą zdobył Uryga.

W innym piątkowym spotkaniu Piast Gliwice zremisował z Jagiellonią Białystok 1:1. Dla gospodarzy trafił Hateley, który strzelił bezpośrednio z rzutu wolnego. Goście wyrównali dzięki bramce Świderskiego.

Liderem LOTTO Ekstraklasy jest Legia, która ma 39 punktów. Jagiellonia jest trzecia (33 pkt), a Piast czwarty (31 pkt). Arka jest dziewiąta i ma 29 "oczek". Wisła Płock jest dwunasta (20 pkt).