Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Prezydent Krakowa spotka się z nowymi właścicielami Wisły Kraków

Prezydent Krakowa, Jacek Majchrowski w sobotę spotka się z nowymi właścicielami Wisły Kraków. Spotkanie potwierdziła rzeczniczka prezydenta, Monika Chylaszek - informuje "Gazeta Krakowska". Dzień wcześniej, w piątek zobaczą mecz Wisły z Lechem Poznań (20.30).

"Z naszych informacji wynika, że miejscy urzędnicy swoimi kanałami sprawdzali wiarygodność przede wszystkim większościowego udziałowca Wisły Vanny Ly i nic niepokojącego na jego temat nie znaleziono. Wprost przeciwnie – ustalono, że to poważny biznesmen z dużym kapitałem" - czytamy na łamach portalu gazetakrakowska.pl.

Nowi właściciele pojawią się w Krakowie w piątek. Najpierw mają spotkać się z drużyną, a później obejrzeć mecz 20. kolejki Lotto Ekstraklasy z Lechem Poznań. Dzień później nowi właściciele, Vanna Ly i Mats Hartling, zjawią się na wizycie u prezydenta Krakowa, Jacka Majchrowskiego. Spotkanie na razie nie będzie zobowiązujące - Ly i Hartling chcą poznać się z prezydentem, a także przedstawić mu swoje plany inwestycyjne. Wiadomo bowiem, że planują oni nie tylko uregulować zadłużenia krakowskiego klubu i sprowadzić nowych zawodników, ale także doprowadzić do powstania nowej infrastruktury klubowej, m.in. klubowej akademii, hoteli czy restauracji.

W czwartek jeden z przedstawicieli nowego zarządu, Adam Pietrowski, spotkał się natomiast z dyrektorem sportowym Wisły Arkadiuszem Głowackim, a także trenerem Maciejem Stolarczykiem. Zdaniem "Gazety Krakowskiej" podczas spotkania rozmawiano na temat przyszłości drużyny i planowanych zimowych transferów.

Ikona Sportu 2018 czytelników Sport.pl to:
Adam Bielecki i Denis Urubko
9%
Bartosz Kurek
25%
Michał Kubiak
5%
Vital Heynen
3%
Kamil Stoch
17%
Stefan Horngacher
3%
Robert Lewandowski
4%
Robert Kubica
13%
Andrzej Bargiel
3%
Justyna Święty-Ersetic
5%
Michał Haratyk
0%
Adam Kszczot
2%
Wojciech Nowicki
0%
Anita Włodarczyk
3%
A. Kobus-Zawojska, M. Springwald, M. Wieliczko i K. Zillmann
0%
Reprezentacja Polski w amp futbolu
8%
Więcej o:
Komentarze (13)
Prezydent Krakowa spotka się z nowymi właścicielami Wisły Kraków
Zaloguj się
 • kaktus-2

  Oceniono 8 razy 4

  Pocieszające jest to, że na pewno nowi "byznesmeni" nie zamierzają ot tak po prostu wyczyścić kont bankowych Wisły.... Poprzedni włodarze zrobili juz to dawno...

 • c.t.k

  Oceniono 9 razy 3

  Wanna Wassermanna,teraz Vanna Ly,oj nie ma Kraków szczęścia oj niema

 • mlody-werter

  Oceniono 6 razy 2

  Słabo się postaraliście, redaktorzy. Inny portal już podał informację, że inwestorzy nie mieli pojęcia, iż kupując Wisła Kraków S.A. nie nabywają praw do ziemi wartej 100 mln zł, która jest w użytkowaniu wieczystym Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków. Ziemi, na której chcieli postawić hotele, restauracje i inne nieruchomości. Profesjonalni z nich inwestorzy :)))

 • lynx4

  Oceniono 8 razy 2

  Już wiadomo, o co chodziło. Myśleli że za 12 baniek dostaną ziemię TS Wisła, wartą 100 mln. Koniec sagi.

 • rocco

  Oceniono 1 raz 1

  Był taki film z Piotrem Fronczewskim - Konsul;-)
  Mamy remake

 • gj61

  Oceniono 3 razy 1

  Swoimi "kanałami"... hmmmmm..... pewnie ktoś bardziej kumaty niż "profesorki szitbuka" wrzucił w google i mu... wygoglowało. Hurrra, ale mądre te urzędniki. No to wracamy na Szitbuk.

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 7 razy 1

  Pan Misiek też potwierdza że to szanowany biznesmen znany w Kolumbii, Laosie, Tajlandii, Sycylii,USA,Wenezueli.

 • lukasz2711

  Oceniono 2 razy 0

  Klasyczne wytransferowanie długów tym razem do Luksemburga. Np właściciel InPosta po utracie kontraktu na zamówienia publiczne dla przesyłek sądowych sprzedał ostatnie wierzytelności na Cypr do firmy krzak. Vanna Ly według Luksemburskiej nomenklatury firmowej odpowiednika naszego REGONU to kobieta. Pytanie tylko kto na tym zyskał bo wiadomo na pewno kto stracił.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX