Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wisła Kraków sprzedana! Nowi właściciele w piątek na meczu z Lechem

Wisła Kraków została sprzedana! W Zurychu podpisano umowy w sprawie przejęcia klubu. Nowi właściciele to szwedzki biznesmen mieszkający w Wielkiej Brytanii oraz jego wspólnik, którego dane są jeszcze owiane tajemnicą.

Nowi właściciele Wisły Kraków pojawią się w piątek na meczu z Lechem Poznań. Będzie na nim także prawdopodobnie przyszły dyrektor sportowy, polski agent piłkarski pracujący na licencji DFB (Niemiecki Związek Piłki Nożnej).

We wtorkowy wieczór w Zurychu zostały oficjalne podpisane dokumenty sprzedaży klubu. "Gazeta Krakowska" na Twitterze opublikowała zdjęcie, na którym są nowi właściciele klubu, ale tylko dwie z czterech osób będą miały związek z Wisłą. Pierwsza z nich to wysoki blondyn w środku: mieszkający w Wielkiej Brytanii Szwed - Mats Harting, który ma być jednym ze współwłaścicieli klubu.

Druga osoba związana z przejęciem klubu to mężczyzna z prawej strony zdjęcia, czyli Adam Pietrowski. To prawdopodobnie nowy dyrektor sportowy Wisły Kraków. Pietrowski jest agentem działającym na licencji niemieckiego związku piłkarskiego.

Według naszych informacji klub trafił w ręce Capital Noble Partners oraz drugiej firmy, która ma być większościowym udziałowcem. Dziennikarz Eleven Sports Maciej Kruk piszę, że firma nazywa się "Alelega". Konkretnie chodzi o Alelega Luxembourg SARL, czyli firmę zarejestrowaną w Luksemburgu i należącą do kapitału z Kambodży, a konkretnie członka rodziny królewskiej.

Nowi właściciele klubu pojawią się w piątek na meczu z Lechem Poznań i właśnie wtedy planowane jest zwołanie konferencji prasowej, na której oficjalnie ogłoszone zostanie przejęcie klubu. Możliwe jednak, że pierwszy oficjalny komunikat zostanie podany już w środę. Tak wynika z wiadomości opublikowanej przez TS Wisła Kraków.

Więcej o:
Komentarze (133)
Wisła Kraków sprzedana! Nowi właściciele w piątek na meczu z Lechem
Zaloguj się
 • pedro.666

  Oceniono 26 razy 22

  Gangsterzy bez kasy sprzedali Wisłę gangsterom z kasą. Kambodża... ja pier… smutne to :(

 • yosemitesam

  Oceniono 24 razy 20

  Dostaliście kiedyś maila, że wasz daleki krewny z Nigerii zostawia wam w spadku 10 mln dolków? Wisła właśnie dostała :-D

 • nalesniku

  Oceniono 24 razy 20

  jak już w piątek przyjadą i zobaczą co kupili.. to ten siwy i ten łysy od razu zaliczają zawał

 • andrzej.duxa

  Oceniono 20 razy 16

  szwedzki oddzial Citibanku z Kambodzy?

  co za jaja...

 • slabe

  Oceniono 21 razy 15

  Będzie jak w Bydgoszczy. Jeżeli nowi właściciele odsuną od koryta kiboli, to ci zaczną bojkot i będą zastraszać prawdziwych kibiców, by nie chodzili na mecze. Mam nadzieję, że w Krakowie się Wam uda zwalczyć kibolstwo, bo jak nie, to skończycie jak Zawisza.
  Powodzenia i pozdrowienia dla Wisły prosto z Bydzi.

 • roll

  Oceniono 19 razy 15

  Troche wypiorą i dadzą dyla.

 • el.pistolero

  Oceniono 18 razy 14

  To są te znane firmy i biznesmeni o których mowa przez ostatnie dni?

 • stulpysk

  Oceniono 15 razy 11

  Sprzedadzą co jest z zyskiem i z tej rzeki zostanie tylko dno - bo w polską piłkę długofalowo inwestować to jak budować siec hoteli w dombasie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX